Προς το περιεχόμενο

Αγορά VFM GPU των 60-80€


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Sapphire Radeon 6970 2GB 90€

Sapphire Radeon 6850 1GB 55€

Palit GTX 560Ti 1GB 60€

Sapphire Radeon 6850 1GB 60€

Sapphire Radeon 7850 1GB 90€

Gigabyte Radeon R7 240 2GB 40€

EVGA GTX 280 1GB 60€

 

Αν καποια απο αυτες εχει 256bit memory bandwidth, να την προτιμησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορει να κανω και λαθος απλα ειχα διαβασει πιο παλια οτι γινεται καλυτερη αξιοποιηση/διαχειρηση της μνημης. εννοειται αν συγκρινεις παρομοιες καρτες. Τωρα, αν δεν ισχυει γραψε λαθος.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω αλλο ποστ,πειτε αυτη την στιγμη αν ειχατε 80-100€ ποια gpu θα παιρνατε...δεν με πειραζει μτχ...κ για gaming εννοειται οχι στα ultra...το build μου ειναι i5 4690k,asus hero vii,16gb ram 2400,evga supwrnova g2 850w....απλα δν θα παρω ακομα τουμπανατη θελω να βγουν κ πι and κ επειδη εψω να δωσω αυτα για μια καρτουλα ππυ θα την βαλω κ σε 2ο αλλο pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι 850w τροφοδοτικό?? Θα κανεις 3fire/3sli???Γιατι 16gb ram?? Τεσπα ειναι πολλα τα γιατι αλλα για μεταχειρι για να κανεις προς το παρων την δουλειά σου κοιτα για 7850/7870,6970 κτλπα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι 850w τροφοδοτικό?? Θα κανεις 3fire/3sli???Γιατι 16gb ram?? Τεσπα ειναι πολλα τα γιατι αλλα για μεταχειρι για να κανεις προς το παρων την δουλειά σου κοιτα για 7850/7870,6970 κτλπα

Ηρεμησε Prospector θα παθεις τιποτα :D.Τσαγακι με μελι ειναι η λυση σε ολα :D 

Για να μην ανοιγω αλλο ποστ,πειτε αυτη την στιγμη αν ειχατε 80-100€ ποια gpu θα παιρνατε...δεν με πειραζει μτχ...κ για gaming εννοειται οχι στα ultra...το build μου ειναι i5 4690k,asus hero vii,16gb ram 2400,evga supwrnova g2 850w....απλα δν θα παρω ακομα τουμπανατη θελω να βγουν κ πι and κ επειδη εψω να δωσω αυτα για μια καρτουλα ππυ θα την βαλω κ σε 2ο αλλο pc...

7870 ή R9 270 μια απο τις 2 παιζουν στα 100 με 110 ευρω,αλλιως σε παραπανω 7950 ή 7970 ή R9 280 οπως ειπε ο Prospector.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γτ θα κανω επαγγελματικη δουλεια,σχεδιο,γτ το χρησιμοποιει ο αδερφος μου για streaming,rendering...δεν το εχουμε μονο για παιχνιδια εμεις...μην προδικαζεται...κ θα μπουν 2 καρτες σιγουρα,επισης εχουμε θεμα με το ρευμα κ ας περισσευουν τα watt...δεν ειναι κακο...ευχαριστω για την βοηθεια σας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπατζή έχεις την δυνατότητα να αγοράσεις PSU που θα σου προσφέρει και περιττά Watt (το Software που αναφέρεις δεν έχει ουδεμία επαφή να ξεκαθαρίσω), αλλά και τη διασφάλιση των ακριβαγορασμένων ηλεκτρονικών που φοράει το κουτί σου βάσει ποιότητας κατασκευής (όχι μόνο το περιποιημένο καλωδιάκι στο modular, αλλά στο ίδιο το κύκλωμα του). 

Ο μέσος χρήστης δεν διαθέτει UPS, γι' αυτό και το PSU είναι ο μοναδικός φρουρός για overvolt / overcurrent και πόσα άλλα damages που μπορούν να προκληθούν από αστάθεια και κακό load. Τη μακροζωία του επίσης. Γι' αυτό στο λέει ο Fulgore, να σου μάθει τα κόλπα θέλει.

 

Αν αυτό που αγόρασες δεν είναι 150€+, επέλεξες περιττά Watt over όλων των παραπάνω που στην τελική αν τα φορτώσεις θα αρχίσεις να το πιέζεις/φθήρεις κιόλας. Ποντάρω πως με 150€ θα είναι και efficient, του π__στη. Και με 150€ για PSU και μόνο, πάλι υπερβολή είναι χωρίς CF/SLI. Εγώ δες τι φοράω, πόσους HDD έχω συνδεδεμένους και τα clockια μου στην υπογραφή μου, και δες μετά και πόσα Watt τελικά αγόρασα με 160-170€ (που είχα δώσει για το Corsair). 

 

Ένα εξελιγμένων γραφικών DX11 Game τα κάνει όλα να τρέχουν σα το Βέγγο, όχι το live streaming..

Υ.Γ: Για τα 16GB δε θα σχολιάσω καν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο psu ειναι απο τα καλυτερα στα 850.αν βρω το λινκ μ τις μετεησεις θα το βαλω μα δειτε οτι μονο το αχ860 ειναι καλυτερο.το βρηκα στα 110€ κ ηταν προσφορα φωτια και επειδη

δν εχω ups.οσο για την μνημη πηγα σε 16 γτ σε streaming+gaming+σχεδιο στο αλλο pc ειχαμε κοψιματα με τα 8.επισης θα μπουν δυο 970 ή 290χ.επισης υπαρχει 1 ssd για το OS, 1 ssd για τα games,2 hdd σε raid για την χρηση του αδερφου μου και αλλος 1 hdd που ειναι απλα αρχειο/για την δουλεια.

Επισης το ολο δεσιμο δν μου εχει πει καποιος.οτι δεν ταιριαζει.Κ για να μημ παρεξηγουμε,δν τα εβαλα με καποιον.ολα ηρεμα κ καλα ειναι κ παντα ακουω γνωμες,αλλιως δν θα συμμετειχα/ρωτουσα καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο psu ειναι απο τα καλυτερα στα 850.αν βρω το λινκ μ τις μετεησεις θα το βαλω μα δειτε οτι μονο το αχ860 ειναι καλυτερο.το βρηκα στα 110€ κ ηταν προσφορα φωτια και επειδη

δν εχω ups.οσο για την μνημη πηγα σε 16 γτ σε streaming+gaming+σχεδιο στο αλλο pc ειχαμε κοψιματα με τα 8.επισης θα μπουν δυο 970 ή 290χ.επισης υπαρχει 1 ssd για το OS, 1 ssd για τα games,2 hdd σε raid για την χρηση του αδερφου μου και αλλος 1 hdd που ειναι απλα αρχειο/για την δουλεια.

Επισης το ολο δεσιμο δν μου εχει πει καποιος.οτι δεν ταιριαζει.Κ για να μημ παρεξηγουμε,δν τα εβαλα με καποιον.ολα ηρεμα κ καλα ειναι κ παντα ακουω γνωμες,αλλιως δν θα συμμετειχα/ρωτουσα καν.

Ο λογος που κοιτας σε 2 970???Εχεις 4k monitor??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί βοήθεια να δώσει κάποιος ?

Καταρχάς δεν δίνει η Κυρία τις πληροφορίες που χρειάζονται όπως πιο είναι το σύστημά της (ή του φίλου της), για ποιες κάρτες έχει κάνει τα τηλεφωνηματά που λέει (το μόνο που αναφέρει είναι 2gb gddr5) ,ποια κάρτα είχε προηγουμένως που απο οτι φαίνεται κάηκε, ποιά είναι η διαφορά των 80 € με το extend 80 €,τί εννοεί με τα παραπάνω fps, τι παιχνίδια θέλει να παίζει και σε τι settings κτλ.

 

Υπάρχουν κάποιες αγγελίες για κάποιες κάρτες αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφερόμαστε σε συγκεκριμένες αγγελίες και να προτείνουμε συγκεκριμένες τιμές. Το μόνο που μπορώ να πώ είναι οτι τα 70 € είναι μια λογική τιμή για μία 6950.

 

Eίπα μήπως ξυπνήσω τίποτα λιγούρια και προθυμοποιηθούν να βοηθήσουν LOL :D

 

Πέρα από τα αστεία την άφησα την ενότητα να ζήσει από την αρχή και έχουμε 4 σελίδες εκ των οποίων το μεγαλύτερο ποσοστό είναι ανούσια παραφιλολογία, μόνο και μόνο για να δείτε τι χώρος και χρόνος σπαταλάται όταν έχουμε ξεχωριστές ενότητες για την κάθε αίτηση βοήθειας για αναβάθμιση. Η παρούσα ενότητα έχει κάνει τον κύκλο της και με το συμπάθειο πριν διαβάσω κι άλλες ηλιθιότητες την κλείνω και υπενθυμίζω ότι υπάρχει συγκεκριμένη ενότητα για ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ. Τώρα όσοι δεν έχετε ιδέα από πλάτη διαύλου, εύρος μνήμης και οτιδήποτε σχετικό κάντε στην ανθρωπότητα την χάρη και μην χρησιμοποιείτε το πληκτρολόγιο. Νισάφι πια με τις αμπελοφιλοσοφίες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...