Προς το περιεχόμενο

Αγορά VFM GPU των 60-80€


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

΄Ισως αν τονίζαμε ότι πρόκειται για Κυρία να υπάρξουν περισσότεροι πρόθυμοι για βοήθεια;

 

Τί βοήθεια να δώσει κάποιος ?

Καταρχάς δεν δίνει η Κυρία τις πληροφορίες που χρειάζονται όπως πιο είναι το σύστημά της (ή του φίλου της), για ποιες κάρτες έχει κάνει τα τηλεφωνηματά που λέει (το μόνο που αναφέρει είναι 2gb gddr5) ,ποια κάρτα είχε προηγουμένως που απο οτι φαίνεται κάηκε, ποιά είναι η διαφορά των 80 € με το extend 80 €,τί εννοεί με τα παραπάνω fps, τι παιχνίδια θέλει να παίζει και σε τι settings κτλ.

 

Υπάρχουν κάποιες αγγελίες για κάποιες κάρτες αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφερόμαστε σε συγκεκριμένες αγγελίες και να προτείνουμε συγκεκριμένες τιμές. Το μόνο που μπορώ να πώ είναι οτι τα 70 € είναι μια λογική τιμή για μία 6950.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλύτερα μεταφέρσου στην ενότητα Link.png Site: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ

γιατί θα στο κλειδώσουν

 

Αυτή είναι η απλή 250. 

 

Απο οτι κατάλαβα όμως θέλει κάτι καλύτερο σε μεταζειρισμένη π.χ. hd 7850 / hd 6970 / hd 6950 / gtx 570

 

 

Post of the Topic 2015.

 

Πάμε λοιπόν μαζί.

 

Το παλικάρι φοράει μια 7600GT, άρα καταλαβαίνεται πως ναι.. προφανώς ότι και να κάνουμε κέρδος θα ήταν.

Ο CPU του και η RAM ας πούμε πως είναι ότι φοράω εγώ, αλλά από μεριά AMD. Δεν το ανέφερα γιατί όπως καταλαβαίνεται με το οικονομικό ταβάνι που έθεσα δεν θα παίξει bottleneck, αλλά ούτε θα πάει χαμένη η αλλαγή.

Τα παιχνίδια που "θέλει να παίξει" δεν είναι ερώτηση, γιατί είναι υποκειμενικό.. ΠΩΣ τα παίζει; Δεν μας νοιάζει το Detail στο ARMA λ.χ. με 80€ αν αυτό θέλει κάποιος να διασαφηνίσω.

Occultist με λίγα λόγια εσύ είσαι στόκος, με το συμπάθιο. Μην εκμεταλλεύεσαι την δημοκρατία του web για να πεις τις πίπες σου, γιατί θα πέσει να σε πλακώσει μαν.

 

Η 6850 πρέπει να βγάζει περισσότερα FPS από την R7 250. Ο Θωρ όντως ανέφερε μοντελάκια που σε αυτά τα λεφτά και από καλό χέρι, είναι επακριβώς ότι αναζητάω για τον φίλο.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/372822-sapphire-radeon-hd-68501gb/

Εδώ λ.χ. ένας άγνωστος, χωρίς καμιά θετική αξιολόγηση και από χωριό, τη δίνει 55€. Αξίζει πιστεύω.. αλλά πάνω σε αυτό το επίπεδο, έχετε δει κάτι καλύτερο και ίσως από Αθήνα για χέρι-χέρι; Δε μπορώ να πάρω και την ευθύνη για τον φίλο μου δηλαδή.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας οι υπόλοιποι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω μία 7850 στα 80 με υπόλοιπο εγγύησης μέχρι ιούνιο. Δε βάζω λίνκ γιατί δε ξέρω αν επιτρέπεται αλλά δεν είναι πολύ πίσω(σελ3) απο πωλητή με 0 αξιολογήσεις όμως.
μία 7770 στα 70 απο πωλητή με 75 αξιολογήσεις.
μια 7790 στα 80 με 1.5 χρόνο εγγύηση ακόμη. (2 αξιολογήσεις).
Και γενικά υπάρχουν αρκετές 6950/70 κοντά στα 80.
Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάτι με εγγύηση, αλλα αυτή είναι απλώς η γνωμη μου.

edit το απο χωριό, πως προέκυψε;  λεει πάντως για αθηνα και χερι με χερι που λες ότι σε βολεύει και νομίζω ότι η τιμή είναι πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Post of the Topic 2015.

 

 

Αναφέρεσαι στην πρώτη παρατήρηση φαντάζομαι. Εμ δεν ήξερα δεν ρώταγα !

 

Τώρα βλέπω πέσαμε απο τα 80 ευρώ και τα 2gb σε 55 ευρώ και 1gb αλλά απο την 7600gt που είχε πάμε έτη φωτός μπροστά έτσι και αλλιώς. Δες και αυτήν, είναι palit χωρις εγγύηση αλλά  θα έχει περισσότερα fps απο την 6850 (αν δουλεύει)

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/384860-palit-gtx-560ti/

 

 

edit το απο χωριό, πως προέκυψε;  λεει πάντως για αθηνα και χερι με χερι που λες ότι σε βολεύει και νομίζω ότι η τιμή είναι πολύ καλή.

 

Γιατί η Αθήνα τί είναι ?  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνω που έψαχνα συγκριτικό για τις 2 καρτες πεφτω σε αυτο http://www.hwcompare.com/8891/geforce-gtx-560-ti-vs-radeon-hd-6850/και βλέπω τα σχόλια από κάτω...

λυπάμαι που βγαίνω λίγο offtopic, αλλά πως ελέγχεις μία μεταχειρισμένη αν λειτουργεί σωστά; ποιο είναι το πιο έμπιστο (όσο μπορεί να είναι) benchmark που μπορεί να δείξει αν υπάρχει πρόβλημα (αν υπάρχει βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και το 3dmark , το passmark , το tessmark, το unigine. Νομίζω για gaming performance το 3dmark είναι πιο κατάλληλο. Και το Furmark που λέει ο φίλος πιο πάνω είναι δωρεάν.

 

BACK TO TOPIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Occultist με λίγα λόγια εσύ είσαι στόκος, με το συμπάθιο. Μην εκμεταλλεύεσαι την δημοκρατία του web για να πεις τις πίπες σου, γιατί θα πέσει να σε πλακώσει μαν.

 

Ενώ τα δικά σου, καταπληκτικά, topics που απαντιούνται σε 2 nsec στο google, από 12 χρονο με κλειστά τα μάτια, είναι το απαύγασμα της ευφιάς - Και να ξέρεις, τώρα που άρχισες τα γαλλικά (χωρίς επιχειρήματα μείναμε, ε; - σε καταλαβαίνω), δε θα κοιμηθώ απόψε...

Τέσπα - ότι καταλαβαίνει το κάθε γίδι εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αψογο Video γιατι να αποφευγει καποιος τις υπερβολικα φθηνες καρτες γραφικων και να μαζευει λιγα χρηματα παραπανω να παρει κατι που πραγματικα θα εχει τεραστια διαφορα 

 

Και αυτο εν μερη προσπαθει να πει και ο Occultist παραπανω απλα το λεει με λαθος τροπο. Αν και δεν γνωριζω ακριβως απο τι αποτελειται το υπολοιπο συστημα εγω θα εκανα υπομονη θα εψαχνα λιγο παραπανω και να κανω την μικρη υπερβαση να παω σε μια καρτα που πραγματικα αξιζει οπως ειναι η 7870 (R9 270 αντιστοιχα με τωρα)Κατι τετοιο για μενα ειναι ιδανικο ειδικα αν εχει και υπολοιπο εγγυησης http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/385737-ati-radeon-7870-2gb-ddr5/

 

Γιατι υπαρχουν πχ Video που καποιοι παιζουν BF4 με R7 240 αλλα και σε χαμηλη αναλυση ειναι,και κολλανε τα παντα και στην τελικη το παιχνιδι δεν το απολαμβανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ενώ τα δικά σου, καταπληκτικά, topics που απαντιούνται σε 2 nsec στο google, από 12 χρονο με κλειστά τα μάτια, είναι το απαύγασμα της ευφιάς - Και να ξέρεις, τώρα που άρχισες τα γαλλικά (χωρίς επιχειρήματα μείναμε, ε; - σε καταλαβαίνω), δε θα κοιμηθώ απόψε...

Τέσπα - ότι καταλαβαίνει το κάθε γίδι εδώ μέσα...


Έχεις δει πολλούς να επιχειρηματολογούν με μαϊμούδες;

α. "Κοιτούσα αγγελίες. Έκανα 2-3 κλήσεις, αλλά δεν κάτσανε επειδή με είχαν προλάβει." Φαντάσου πως το παραπάνω είναι η αρχή των πάντων αυτού του τόπικ.
β. Ζητάω ότι καλύτερο μπορώ να έχω σε καρτούλα στα 60-80 ψωροευρό. Το ότι καλύτερο τι σου λέει δηλαδή ρε μαντάμ;
γ. Φύγε από το τόπικ, μην ξαναγυρίσεις ποτέ να με βοηθήσεις εμένα προσωπικά, κράτα την αποψάρα σου στη γυάλα σου γιατί δεν φτάνω να πέσει το φαπέτο.

δ. Γίδι πες το ον που σε έφερε κοντά μας. Εκ διεύθυνσης πες του.



Ontopic:

Γι' αυτό fulgore και εγώ δεν σκέφτομαι καν την αγορά νέας GPU.
kostas93 μάλλον θα μπερδεύτηκα από άλλη αγγελία για το θέμα χωριού. Ας αφήσουμε και τα 2GB πίσω να τελειώνουμε. Για 1920x1080 τη θέλουμε πάντως.
 

Sapphire Radeon 6970 2GB 90€

Sapphire Radeon 6850 1GB 55€

Palit GTX 560Ti 1GB 60€

Sapphire Radeon 6850 1GB 60€

Sapphire Radeon 7850 1GB 90€

Gigabyte Radeon R7 240 2GB 40€

EVGA GTX 280 1GB 60€


Από τις παραπάνω, ποιες δυο θα επιλέγατε based on VFM και δεδομένου πως η εγγύηση δεν σας ενδιαφέρει και απλά δεν θα φτάσουν καμένες στα χέρια σας; Δεν σας ρωτάω ποια είναι η ταχύτερη, θέλω να πιστεύω πως το καταλαβαίνετε.

Οι αγοραστές μόλις 'γίναν δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κολλάω εγώ με 4350 του κάποτε σε βίντεο 1080p και 10p,και κολλάει η 250...τρολλιές δε λες τίποτα..σας τρόλλαρε η κάρτα..

 

Μέχρι το καλοκαίρι με Radeon 3850 ήμουν και δυπύρηνο amd. Μια χαρά έπαιζε αρκετά παιχνίδια σε low-medium γραφικά (ανάλυση 1680x1050) αλλά έφτασε στα όρια του με τα καινούργια παιχνίδια.

Πάντως σε nba2k14, skyrim κλπ κανένα πρόβλημα.

 

Για σερφάρισμα και ταινίες σαφώς και δεν υπήρχε πρόβλημα.

 

Δυστυχώς σήμερα δεν υπάρχουν καλές κάρτες με 80 ευρώ. Παλιότερα έβρισκες 9600GT ή Radeon 3850 που ήταν mid-end. Σήμερα με τα ίδια χρήματα παίρνεις low-end!

 

Οπότε καλύτερα μεταχειρισμένη. Εχει αρκετές απ'ότι βλέπω:

π.χ

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/382568-sapphire-radeon-hd-69506970-2gb/

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/267980-1-sapphire-7850-1gb-dual-x-oc-2-gigabyte-radeon-7850-2gb-oc/

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/385737-ati-radeon-7870-2gb-ddr5/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το καλοκαίρι με Radeon 3850 ήμουν και δυπύρηνο amd. Μια χαρά έπαιζε αρκετά παιχνίδια σε low-medium γραφικά (ανάλυση 1680x1050) αλλά έφτασε στα όρια του με τα καινούργια παιχνίδια.

Πάντως σε nba2k14, skyrim κλπ κανένα πρόβλημα.

 

Για σερφάρισμα και ταινίες σαφώς και δεν υπήρχε πρόβλημα.

 

 

 

Όχι,πρέπει να δώσεις 120 ευρώ για να μπορείς να δεις youtube σε 1080p.

AI ...τους κορόιδευε η κάρτα,δεν εξηγείτε αλλιώς..είσαι πιο έξυπνος από μία GPU;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...