Προς το περιεχόμενο

Έγχρωμο laser πολυμηχάνημα


yilliy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεωρώ καλύτερη περίπτωση τον OKI 342dn. Έχει και φαξ.

Προφανώς δε θα έρθει νωρίτερα αλλά, εφόσον είναι σε καλύτερη τιμή από Ελλάδα, δεν αξίζει να περιμένω κ λίγο παραπάνω;

Στον Κωτσόβολο μου είπαν για τον HP Color LaserJet Pro M177FW το νωρίτερο 15 μέρες έως 1 μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα,τετοια ογκωδη μηχανηματα,δεν τα κοιταζω καθολου για αγορα απο το εξωτερικο...........για τον απλο λογο ,αν χαλασει ...αντε να στελνεις κτλ.........εκτος αν η αγορα ειναι ουσιαστικη προσφορα σε σχεση με την ελλαδα.Πραγμα που στην περιπτωση την δικια σου ...δεν ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επεκταμένες εγγυήσεις είναι διαφορές από τις κανονικές εγγυήσεις που είναι Πανευρωπαικές.

Διάβασε τον 9ο όρο πχ στην Ελληνική τριετή εγγύηση της ΟΚΙ: http://www.oki3yw.gr/Terms.htm

 

Εξηγεί σαφώς ότι για την επέκταση της εγγύησης στα τρία έτη, πρέπει το μηχάνημα να είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

Παρόμοιους όρους έχουν οι  τριετείς εγυησεις για κάθε χώρα, ότι πρέπει να είναι μηχανήματα διάθεσης των αντιπροσωπειών τους.

Οταν εσύ λοιπόν πάρεις ένα Αγγλικό ή Γερμανικό μηχάνημα από έξω, θα συμπληρώσεις (με τον αριθμό παραστατικού) τα στοιχεία στην αντίστοιχη χώρα. Θα έχεις λοιπόν την τριετή εγγύηση της Αγγλίας κανονικά. Αλλά το πρόβλημα θα είναι αν τύχει να την χρησιμοποιήσεις. Σύμφωνα με τον  8ο όρο στο ίδιο λινκ ο τύπος της τριετής εγγύησης είναι carry in. Θα πρέπει δηλαδή να κάνεις εσύ την μεταφορά στο σημείο που θα σου υποδείξουν. Αν το σημείο αυτό είναι στην Ελλάδα θα δώσεις κάπου 10 ευρώ σε μια μεταφορική και είσαι οκ ή ακόμη το πας και μόνος σου. Αν είναι όμως στο εξωτερικό θα σου φύγουν πολλά λεφτά.

 

Ξανατονίζω ότι η επέκταση σε τριετή εγγύηση δεν είναι κάτι που καλύπτεται Πανευρωπαικά όπως η κοινή εγγύηση. Είναι άλλο πράγμα. Κάτι που το δίνουν για να διασφαλίσουν τις πωλήσεις των αντιπροσωπειών τους και να αποφεύγουν φαινόμενα παραεισαγωγών.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει η τριετής εγγύηση, φυσικά το παίρνεις από όπου θέλεις. Για όσο καιρό έχεις την απλή καταναλωτική Ευρωπαική εγγύηση θα καλύπτεσαι κανονικά και από την Ελληνική αντιπροσωπεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα,τετοια ογκωδη μηχανηματα,δεν τα κοιταζω καθολου για αγορα απο το εξωτερικο...........για τον απλο λογο ,αν χαλασει ...αντε να στελνεις κτλ.........εκτος αν η αγορα ειναι ουσιαστικη προσφορα σε σχεση με την ελλαδα.Πραγμα που στην περιπτωση την δικια σου ...δεν ειναι!

  EUR 315,00 + EUR10,00 minimum

- EUR 236,31 + EUR 30,00

Διαφορά minimum EUR 60,00 κ δεν είναι ευκαιρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο 30 ευρώ μεταφορικά απο Γερμανία; 

Τσέκαρε το λίγο, επειδή ξέρω ότι οι Γερμανικές μεταφορικές είναι Πανάκριβες!

Στείλε μήνυμα και ρώτα. Επίσης τσέκαρε αν έρχεται με τα αναλώσιμα του κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο 30 ευρώ μεταφορικά απο Γερμανία; 

Τσέκαρε το λίγο, επειδή ξέρω ότι οι Γερμανικές μεταφορικές είναι Πανάκριβες!

Στείλε μήνυμα και ρώτα. Επίσης τσέκαρε αν έρχεται με τα αναλώσιμα του κανονικά.

Ναι θα στείλω μήνυμα για το πρώτο.

Για το δεύτερο... ήλπιζα ότι θα ήξερες εσύ :P

θα ρωτήσω κ γι' αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξέρω για τα Ελληνικής αντιπροσωπείας μοντέλα, που έρχονται με τα αναλώσιμα τους.

Για τα Γερμανικά δεν γνωρίζω, και δεν γνωρίζω και Γερμανικά για να διαβάσω τι λέει στην σελίδα του amazon.de.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο είπα και στην αρχή.παζάρι.και η τιμή του παλι δεν είναι προσφορά ..δες ιστορικό!

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3823682_-mc342dnw-oki-systems.html

http://cdn.idealo.com/folder/Product/3823/6/3823682/s1_pricetrendFaceliftLarge.png

Όλα αυτά παντα είναι προσωπικη μου άποψη και πιστεύω οτι τη διάφορα που λες θα προτιμησω να τη δώσω στο ελληνικό μαγαζί για χίλια δυο λογους,για κάτι τοσο μεγαλο μηχάνημα.όπως και να έχει εσύ αποφασιζεις τι θέλεις να κανεις σαν αγοραστής.καλοδουλευτο να είναι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο είπα και στην αρχή.παζάρι.και η τιμή του παλι δεν είναι προσφορά ..δες ιστορικό!

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3823682_-mc342dnw-oki-systems.html

http://cdn.idealo.com/folder/Product/3823/6/3823682/s1_pricetrendFaceliftLarge.png

Όλα αυτά παντα είναι προσωπικη μου άποψη και πιστεύω οτι τη διάφορα που λες θα προτιμησω να τη δώσω στο ελληνικό μαγαζί για χίλια δυο λογους,για κάτι τοσο μεγαλο μηχάνημα.όπως και να έχει εσύ αποφασιζεις τι θέλεις να κανεις σαν αγοραστής.καλοδουλευτο να είναι ...

Ε, κάτσε να επιλέξω πρώτα...

Πάντως αν η διαφορά είναι πράγματι 60 ευρώ...

[κ δεν υπάρξει καλύτερη προσφορά στην Ελλάδα... (γιατί κάποιος πωλητής μου είπε σε τηλεφωνική επικοινωνία πως θα το βγάλει σε προσφορά από σήμερα -7.1.2015- το μεσημέρι, πράγμα που ακόμη δεν έκανε στο site του)]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι, τα μεταφορικά για την πόλη μου από Ιταλία (ο συνεργάτης του Amazon.de "J61Service" εδρεύει στην Ιταλία) θα ήταν 130 €.

 

Το Oki MC342dn θα ερχόταν με starter kit (toners 750 σελίδων).

 

Οπότε, αφού πήρα προσφορές και από ντόπια μαγαζιά (καμιά κάτω από 400 €) κατέληξα τελικά σ' αυτό το Oki MC342dn απ' τη Δράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...