Προς το περιεχόμενο

Πόσο επηρεάζεστε από τα κακοπροαίρετα σχόλια;


Sova

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σκορπιό σε κόβω εσένα nicoc89 :Ρ

 

Τα σχόλια δεν είναι ανάγκη να αφορούν εσένα για να σε ενοχλούν, αλλά και άτομα που γνωρίζεις καλά. Και όσο ασήμαντη κι αν είναι η γνώμη τέτοιων ατόμων, όταν τους ακούς συνέχεια θέλοντας και μη χαλιέσαι. 

 

Πάντως βρίσκω δίκαιη την προσέγγισή σου. Δεν ξέρω αν είναι αποτελεσματική ή όχι, αλλά είναι δίκαιη. 

 

Λέγοντας κακοπροαίρετα, εννοώ ψευδή σχόλια με μοναδικό στόχο να βλάψουν τον άλλο, gatokoritso. Είτε σε επαγγελματικό, είτε σε κοινωνικό, είτε σε οποιδήποτε επίπεδο.

 

αυτα ειναι κουτοπονηριες και πουστιες. αν μου πει καποιος μαλακιες ζυγιζω την κατασταση και απανταω αναλογως. σε συγγενη πχ μπορει να κρατηθω για να μην ξεκινησει ο τριτος παγκοσμιος αλλα σε φιλους και γνωστους δεν εχει τετοια, θα ακουσουν καμπανα σε 5,1 dolby souround.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά προσπαθώ να μην τους δίνω σημασία όταν πρέπει να φάω στην μάπα τέτοια άτομα και φυσικά απομακρύνω τέτοιους "φίλους" με τυπικές διαδικασίες.Όταν κατηγορεί ασύστολα κάποιον πίσω από την πλάτη του,θα κάνει το ίδιο με όλους και εσένα.

 

Επειδή είμαι από "χωριό" δυστυχώς είχαμε τέτοια κατιναριά σε γελοίες ποσότητες και έπεφτε τρελό θάψιμο σε κάθε πιθανή περίπτωση,ακόμη και σε κηδεία έχω ακούσει τέτοια πράγματα.

Τοξικές καταστάσεις και καλό είναι να τα αποφεύγεις,φυσικά εάν είσαι άτομο που δεν γουστάρει τέτοιες καταστάσεις.

 

Φυσικά αυτά για εμένα που είμαι άτομο που προτιμώ να αποφεύγω τέτοια νούμερα και δεν θέλω συγκρούσεις,άλλοι ίσως το διαχειριστούν αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα κακοπροαιρετα σχόλια δεν με ενοχλούν.  Δε γελαω κιολας αλλα δεν πολυδινω σημασια. Καποιες σπανιες φορες που θα ασχοληθω θα ψάξω να βρω τι εκανε τον Χ να το πει (σε ψυχολογικό επιπεδο), συνηθως θα βρω κατι που του παει στραβα και θα θα του δωσω ελαφρυντικο. Μαλακωδως βέβαια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...συνηθως θα βρω κατι που του παει στραβα και θα θα του δωσω ελαφρυντικο...

 

 

...πριν τον φυτέψω στην έρημο/τον ταΐσω στους καρχαρίες/τον ακινητοποιήσω δίπλα σε τερμιτοφωλιά λουσμένο στο σιρόπι.

 

 

Φίξντ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν υπολογιζω σχεδον το οτιδηποτε. Δινω βαση στα λογια μονο οσων τους υπολογιζω σαν ανθρωπους που εχουν κατι να προσφερουν σε εμενα. Απο αυτους τους ανρθωπους δεχομαι τα παντα, απο ολους τους αλλους...απλα κομπαρσοι και μπορουν να μιλανε για εμενα οσο θελουν και να λενε οτι θελουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είμαι τυπικός στις σχέσεις μου με τους ανθρώπους και δε δίνω δικαιώματα. Αυτό δε σημαίνει πως "κρύβω" πράγματα, αντιθέτα είμαι ελεύθερο και ανοιχτό άτομο που δε ντρέπεται για τίποτα και είναι ο εαυτός του. Απλώς πιστεύω πως η ελευθερία του καθενώς σταματάει εκεί που ξεκινάει του άλλου.

Το αν με επηρεάσει ένα κακοπροαίρετο σχόλιο εξαρτάται ΠΟΙΟΣ και ΓΙΑΤΙ το είπε. Με έναν "περίεργο"  ή troll δε θα δώσω σημασία, μπορεί και να γελάσω με τη μαλακία που τον δέρνει! Αν προέρχεται από "σωστό" άτομο και με επιχειρήματα θα με "ταρακουνήσει", εκτός και αν πει για κάτι που δε του πέφτει λόγος.

 

 

Εσάς πόσο επηρεάζεται η ψυχολογία σας όταν είστε αναγκασμένοι να συναναστρέφεστε καθημερινά τέτοια  άτομα; 

 

Αν ήμουν αναγκασμένος και γινόταν κατ'επανάληψη απλώς θα βαριόμουν γιατί δε με γεμίζει η παρέα τους. 

 

Σε περίπτωση που μιλάς για εργασιακό περιβάλλον τότε θα υπήρχαν αντίποινα, χειρότερης μορφής! Είναι συνηθισμένο να υπάρχουν τέτοια άτομα στις δουλειές και ειδικά όταν υπάρχουν άθλιες συνθήκες εργασίας πολλοί πατάνε επί πτωμάτων για κάτι καλύτερο. Κωλοχαρακτήρες που γίνονται πουτανάκια για μερικά ευρώ βλέπεις.. :-(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τα όσα λέτε, αλλά δυστυχώς δεν ανέπτυξα ακόμα επαρκώς το μηχανισμό αναισθησίας. Πρόκειται για συνάδελφο την οποία μετέφεραν στον όροφό μας και δε φτάνει που είμαστε υποχρεωμένοι να την ανεχόμαστε καθημερινά για οχτώ ολόκληρες ώρες στην ομάδα μας, γράφτηκε και στο γυμναστήριό μου να την καμαρώνω κι εκεί. 

 

Εγώ είμαι η ντροπή του ζωδίου; Ανακαλώ ό,τι είπα και ως γνήσια σκορπίνα δηλώνω υπεύθυνα ότι είμαστε οι καλύτεροι.  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τα όσα λέτε, αλλά δυστυχώς δεν ανέπτυξα ακόμα επαρκώς το μηχανισμό αναισθησίας. Πρόκειται για συνάδελφο την οποία μετέφεραν στον όροφό μας και δε φτάνει που είμαστε υποχρεωμένοι να την ανεχόμαστε καθημερινά για οχτώ ολόκληρες ώρες στην ομάδα μας, γράφτηκε και στο γυμναστήριό μου να την καμαρώνω κι εκεί. 

 

Εγώ είμαι η ντροπή του ζωδίου; Ανακαλώ ό,τι είπα και ως γνήσια σκορπίνα δηλώνω υπεύθυνα ότι είμαστε οι καλύτεροι.  :wub:

 

εχω κι εγω μια συναδελφο που θελω να την σκοτωσω. βαλε ακουστηκα και κανε την δουλεια σου με μουσικη να μην την ακους (αν γινεται φυσικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τα όσα λέτε, αλλά δυστυχώς δεν ανέπτυξα ακόμα επαρκώς το μηχανισμό αναισθησίας. Πρόκειται για συνάδελφο την οποία μετέφεραν στον όροφό μας και δε φτάνει που είμαστε υποχρεωμένοι να την ανεχόμαστε καθημερινά για οχτώ ολόκληρες ώρες στην ομάδα μας, γράφτηκε και στο γυμναστήριό μου να την καμαρώνω κι εκεί. 

 

Εγώ είμαι η ντροπή του ζωδίου; Ανακαλώ ό,τι είπα και ως γνήσια σκορπίνα δηλώνω υπεύθυνα ότι είμαστε οι καλύτεροι.  :wub:

 

Paranoid much?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τα όσα λέτε, αλλά δυστυχώς δεν ανέπτυξα ακόμα επαρκώς το μηχανισμό αναισθησίας. Πρόκειται για συνάδελφο την οποία μετέφεραν στον όροφό μας και δε φτάνει που είμαστε υποχρεωμένοι να την ανεχόμαστε καθημερινά για οχτώ ολόκληρες ώρες στην ομάδα μας, γράφτηκε και στο γυμναστήριό μου να την καμαρώνω κι εκεί. 

 

Εγώ είμαι η ντροπή του ζωδίου; Ανακαλώ ό,τι είπα και ως γνήσια σκορπίνα δηλώνω υπεύθυνα ότι είμαστε οι καλύτεροι.  :wub:

post-144902-0-91823000-1420623376_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...