Προς το περιεχόμενο

Πόσο επηρεάζεστε από τα κακοπροαίρετα σχόλια;


Sova

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για σκορπιό σε κόβω εσένα nicoc89 :Ρ

 

Τα σχόλια δεν είναι ανάγκη να αφορούν εσένα για να σε ενοχλούν, αλλά και άτομα που γνωρίζεις καλά. Και όσο ασήμαντη κι αν είναι η γνώμη τέτοιων ατόμων, όταν τους ακούς συνέχεια θέλοντας και μη χαλιέσαι. 

 

Πάντως βρίσκω δίκαιη την προσέγγισή σου. Δεν ξέρω αν είναι αποτελεσματική ή όχι, αλλά είναι δίκαιη. 

 

Λέγοντας κακοπροαίρετα, εννοώ ψευδή σχόλια με μοναδικό στόχο να βλάψουν τον άλλο, gatokoritso. Είτε σε επαγγελματικό, είτε σε κοινωνικό, είτε σε οποιδήποτε επίπεδο.

τουλάχιστον σε επαγγελματικό επίπεδο τα κακοπροαίρετα σχόλια κρύβουν και άλλους κινδύνους από πίσω. κυρίως για σένα( δεν εννοώ εσένα αλλά εμένα και εσένα και όλους οι οποίοι θα γίνουν είτε οι ακροατές είτε οι αποδέκτες) κ΄ρυβουν πολλούς κινδύνους αφού είναι γνωστή "η δράση" των σπιούνων του γραφείου που απλώς "ψαρεύουν" αντιδράσεις. σε επαγγελματικό επίπεδο απαραιτήτως όταν πάνε κάποιοι να πουν κάτι κακό , πρέπει να αντιδρούμε σαν να μην είναι καν εκεί . πολλή προσοχή παιδιά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον σε επαγγελματικό επίπεδο τα κακοπροαίρετα σχόλια κρύβουν και άλλους κινδύνους από πίσω. κυρίως για σένα( δεν εννοώ εσένα αλλά εμένα και εσένα και όλους οι οποίοι θα γίνουν είτε οι ακροατές είτε οι αποδέκτες) κ΄ρυβουν πολλούς κινδύνους αφού είναι γνωστή "η δράση" των σπιούνων του γραφείου που απλώς "ψαρεύουν" αντιδράσεις. σε επαγγελματικό επίπεδο απαραιτήτως όταν πάνε κάποιοι να πουν κάτι κακό , πρέπει να αντιδρούμε σαν να μην είναι καν εκεί . πολλή προσοχή παιδιά. 

Όντως. Τεράστια δύναμη η ζήλεια γιατί από εκεί θεωρώ ότι πηγάζει η κακία.  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για σκορπιό σε κόβω εσένα nicoc89 :Ρ

 

Δεν νομιζω πως εχει να κανει με τα ζωδια αν και προφανως το λες για πλακα.

 

Εγω ειμαι Σκορπιος. Δεν κραταω κακιες ουτε περιμενω ποτε και πως. Αν κατι γινει εκεινη τη στιγμη και στραβωσω θα πεσουν κουτουλιες. σε κανα δυο ωρες (ισως λεω και πολυ) θα το εχω ξεχασει. παω παρακατω ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ βρε Sova...προσπάθησε να μην δίνεις τόση σημασία, να μην σε επηρεάζει ψυχολογικά.
Δες το απλά σαν τρόπο να καταλάβεις εύκολα ποιά άτομα γύρω σου είναι φίδια.

Και στην συνέχεια τί τα κάνουμε τα φίδια;

Τα απομακρύνουμε και μάλιστα στα γρήγορα.

Κράτα κοντά σου τους λίγους και καλούς που έχει δοκιμαστεί η φιλία σας, που τους εμπιστεύεσαι και τις λύπες αλλά και τις χαρές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιου, γιατί να μην τα αξιοποιήσεις.

 

Παίρνεις τα δηλητηριώδη, μαζεύεις το δηλητήριο τους σε βαζάκια, διαλέγεις το δηλητήριο της αρεσκείας σου, παίρνεις μια σύριγγα και τρυπάς τα θύματα σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...