Προς το περιεχόμενο

Πρώτη dslr


john_dinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, αποφάσισα να αγοράσω την πρώτη μου dslr. Έψαξα και διάβασα τα βασικά για τις dslr και τους φακούς κι έκανα μια σχετική έρευνα αγοράς. Από αυτά που είδα νομίζω περισσότερο με τράβηξε η Nikon d5100 kit 18-55mm vr και 55-200mm vr. Όμως μετά είδα και την d5200 αλλά και με τους δύο φακούς για αγορά από Ελλάδα ξεφεύγει το budget. Κυρίως όμως επειδή δεν έχω καμιά εμπειρία ζητάω την βοήθεια των γνώστεων του αντικειμένου και περιμένω προτάσεις σας και για άλλα μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην γιατι να παρεις δυο φακους

 

πρεπει να σκεφτεις τι θες να φωτογραφισεις καταρχας και για τι χρηση τι θες την μηχανη σου

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είναι προυπόθεση οι δύο φακοί απλά το ανέφερα κι επειδή έξω είδα τιμές για την d5200 με δύο φακούς πολύ κοντά στην τιμή που έχουν εδώ αυτή με τον έναν. Η χρήση της μηχανής δεν θα είναι κάτι το συγκεκριμένο, περισσότερο ό,τι προκύψει, αλλά με ενδιαφέρει περισσότερο τοπία +η απόδοση σε χαμηλό φωτισμό (που όπως καταλάβα και οι δυο kit φακοί δεν είναι το καλύτερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μπορείς να βρεις μεταχειρισμένη Nikon D3200 με κιτ φακό στα 250 ευρώ. Ρώτα κανέναν εδώ στο forum ή σε καμία σελίδα μεταχειρισμένων στο facebook!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...