Προς το περιεχόμενο

Αρχάριος στα Ubuntu...


evoracing

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πώ την κακία μου; Η 12.04 δεν υποτίθεται ότι είναι LTS και έχει υποστήριξη μέχρι το 2017; Για ποια υποστήριξη μιλάμε όταν δεν συντηρούν καν τα πακέτα της διανομής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γράψε λάθος τότε. Εντύπωση μου κάνει γιατί αρχικά διάλεξε αυτήν την έκδοση.

 

Απλά όταν έγραψα τον δίσκο η τελευταία έκδοση ήταν η 12.10 :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο χτες μεχρι σημερα ποτε προλαβατε να βρείτε λυση στο προβλημα , ο evo να εγκαταστησει ολοκληρο λειτουργικο και να τσακωθήτε κιολας?

αν και λιγο αργα ας πω και εγω την γνωμη μου: linux mint 17.1 xfce

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ο jemadux ειναι ο λορδος ειρων στις απαντησεις :P Evo γνώμη μου ειναι να μην αφαιρεσεις το οτι ζηταει κωδικο γιατι αυτο ειναι μια μεγαλη προστασια. Ενα επιπλεον βήμα να πεισεις τον εαυτο σου το οτι ξερεις τι εγκαθιστας.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά όταν έγραψα τον δίσκο η τελευταία έκδοση ήταν η 12.10 :)

Μην αγχώνεσαι, εδω στο forum θα βρείς άτομα με πολύ όρεξη να σε βοηθήσουν μέχρι και άτομα που απλά βαριούνται και θέλουν να σε διώξουν :)

Ότι θες ρώτα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρά... ότι μπορεί καθένας από μέρους του! Και μην ξεχνάμε ότι ο γραπτός λόγος δεν έχει τα εξωγλωσσικά στοιχεία που διευκολύνουν την επικοινωνία και την αποφυγή παρεξηγήσεων. Σύντομα: άλλα γράφεις, αλλά διαβάζει ο άλλος και άλλα καταλαβαίνει ο τρίτος. Χώρια που η προσωπική επαφή και η ασφάλεια του πληκτρολογίου και του "σύρματος" μας κάνει κάπως πιο τολμηρούς στις απαντήσεις μας...

 

Η εποχή του Read The Fucking Manual τελείωσε! Οι κοινότητες των λινουξάδων είναι πιο ανοιχτές από ποτέ σε νεοεισερχόμενους. Απλά όλες οι κοινότητες έχουν την εξής φιλοσοφία: έχω πρόβλημα, το περιγράφω όσο πιο αναλυτικά μπορώ, γράφω δοκιμές που έκανα προκειμένου να το λύσω και δίνω ό,τι πληροφορία μου ζητήσουν οι συμφορομίτες σχετικά με το πρόβλημα. Υπάρχει μια καλή περίπτωση να μην έχουν αντίστοιχο πρόβλημα με τη διανομή τους ή τα πακέτα που χρησιμοποιούν οπότε κ αυτοί με τη σειρά τους θα ψαχτούν κ θα μοιραστούν με την ομάδα τα ευρήματά τους (αυτό σημαίνει χρόνο). Οπότε πάμε σε trial and error... Οι κοινότητες δεν είναι η τεχνική υποστήριξη της M$ στην Ινδία ούτε και της Apple... Απλά προτείνουν λύσεις από την εμπειρία τους ή από αυτά που έχουν διαβάσει κατά καιρούς στο ίντερνετ! Μάλλιστα τις περισσότερες φορές είναι ταχύτατες στις λύσεις Και κυρίως, εάν ο χρήστης που αντιμετώπισε το πρόβλημα το λύσει, με τη σειρά του καλό θα ήταν να το γράψει στο ίδιο νήμα... θα βοηθήσει κάποιον άλλον ή τουλάχιστον θα εμφανιστεί σε μια μελλοντική αναζήτηση στο φόρουμ!

 

Κ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...