Προς το περιεχόμενο

Laser Πολυμηχάνημα


Ntenteras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ψάχνω έναν εκτυπωτή laser έγχρωμο που να έχει και φαξ μαζί. Θέλω ακόμα να έχει wifi για να μπορώ να κάνω εκτυπώσεις από το pc χωρίς να μπλέκω με καλώδια. Αν έχει και bluetooth για να κάνω εκτυπώσεις και από το κινητό ακόμα καλύτερα. Ποσό μαξ 300Ε. Έχω βρει αυτό αλλά και κάτι πιο φτηνό να υπάρχει δεν θα με χαλούσε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που βρήκες είναι ότι πιο οικονομικό μπορείς να πάρεις σύμφωνα με αυτά που ζητάς. Τα μελάνια του είναι σε συμπαθητική τιμή για κόστος ανα σελίδα, αν χρησιμοποιήσεις συμβατά, και γενικώς η ποιότητα εκτύπωσης του θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή, ακόμη και στις έγχρωμες εκτυπώσεις.

 

Μειονέκτημα ότι δεν σηκώνει μεγάλο κύκλο εργασιών, και ότι τα τονεράκια του είναι ...τονεράκια, των 1000 σελίδων με 5% επικάλυψη. Δηλαδή κάθε λίγο και λιγάκι θα αλλάζεις τόνερ, πράγμα ψιλοσπαστικό. Θα πρέπει να έχεις πάντα μια καβάτζα τετράδα που θα συμπληρώνεις για να μην ξεμείνεις αν τον δουλεύεις κανονικά και όχι "μια στο τόσο", επειδή όταν λέει 1000 σελίδες με 5% επικάλυψη, υπολόγισε κάπου 400 σελίδες στην πραγματικότητα. Επίσης έχε στο μυαλό σου ότι πρόκειται για έναν από τους πιο αργούς lazer της αγοράς σε αυτή την κατηγορία τιμής.

 

Με δύο λόγια, έβαλαν σε ένα μηχάνημα όσα θα ήθελε κάποιος απαιτητικός για χαρακτηριστικά χρήστης, αλλά απλά για να υπάρχουν όταν χρειαστούν και όχι για να δουλεύει σαν σκυλί όλη την μέρα. Τίμιο πολυμηχάνημα για αυτά που προσφέρει, αλλά με 100-150 ευρώ παραπάνω παίρνεις μηχανήματα σκυλιά για μια ζωή. Αν το θες για επαγγελματική χρήση θα σου πρότεινα να ανέβεις κατηγορία και να πας σε Lexmark ή Oki.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ψάχνω έναν εκτυπωτή laser έγχρωμο που να έχει και φαξ μαζί. Θέλω ακόμα να έχει wifi για να μπορώ να κάνω εκτυπώσεις από το pc χωρίς να μπλέκω με καλώδια. Αν έχει και bluetooth για να κάνω εκτυπώσεις και από το κινητό ακόμα καλύτερα. Ποσό μαξ 300Ε. Έχω βρει αυτό αλλά και κάτι πιο φτηνό να υπάρχει δεν θα με χαλούσε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

AirPrint/ePrint / Email Print εχει. Το bluetooth , τι το θες;

Δεν ειπες για τον ημερησιο ογκο εκτυπωσεων που θελεις.Και φυσικα ,οτι ειπε σωστα ο προφεσορ highpriest .....(εγγυηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να εκτυπώνω πολλές σελίδες, δεν θα είναι για επαγγελματική χρήση. Δύσκολα θα εκτυπώνω πάνω από 10 σελίδες την ημέρα, αλλά θέλω όταν χρειαστεί να εκτυπώσω και 100 σελίδες μαζί να μην έχει πρόβλημα. Πιστεύω ότι αυτό που λέει ο highpriest με καλύπτει απόλυτα.

 

Με δύο λόγια, έβαλαν σε ένα μηχάνημα όσα θα ήθελε κάποιος απαιτητικός για χαρακτηριστικά χρήστης, αλλά απλά για να υπάρχουν όταν χρειαστούν και όχι για να δουλεύει σαν σκυλί όλη την μέρα.

 

Απλά ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάτι καλύτερο με <300Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι, κάτω από 300 ευρώ είσαι σε αυτόν. Θα πρέπει να ανέβεις αρκετά για να πας σε καλύτερο. Με 10 σελίδες την ημέρα, δηλαδή 300 τον μηνα, είσαι και κάτω απο τον μηνιαίο κύκλο εργασιών (που για τον συγκεκριμένο είναι 900 σελίδες max). Στον μηνιαίο κύκλο εργασιών που αναφέρουν οι εταιρίες, να δίνετε βάση, επειδή το έχουν διατυπωμένο πολύ αμφιλεγόμενα όσον αφορά τις εγγυήσεις που δίνουν. Πχ (αντιγράφω απο σελίδα που βρηκα να πωλείται το προιόν):http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/HEWLETT-PACKARD-LaserJet-Pro-MFP-M177fw---%28CZ165A%29,99452,468311,1171299.html?langId=-18&et_lid=5&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_med=Price+Search+Engine&etcc_cmp=Productlisting&et_cid=3&etcc_ori=skroutz.gr

 

Σημείωση σχετικά με τον συνιστώμενο μηνιαίο όγκο σελίδων

 

Η HP συνιστά να εμπίπτει ο αριθμός των εκτυπωμένων σελίδων ανά μήνα στο καθορισμένο εύρος βέλτιστης απόδοσης της συσκευής, βάσει παραγόντων που περιλαμβάνουν τα διαστήματα αντικατάστασης αναλώσιμων και τη διάρκεια ζωής της συσκευής κατά την περίοδο επέκτασης της εγγύησης.

 

Επεξ/σία από highpriest
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...