Προς το περιεχόμενο

πρωτη dslr!!!nikon d5100???


love_photos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μήν ασχολήσαι τόσο με την ποιότητα ειδικά απο την στιγμή π θα έχεις κιτ φακό η κάποιον φθηνό όλες οι μηχανές τον τελευτεων χρόνων είναι αρκετά καλές για να καλύψουν οποιονδήποτε τυπώνει α4 και έχει της φωτογραφίες του για το ίντερνετ. πάρε όποια σου αρέσει και αντί να ψάχνεις για συγκριτικά διάβασε για τεχνικές φωτογράφισης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μήν ασχολήσαι τόσο με την ποιότητα ειδικά απο την στιγμή π θα έχεις κιτ φακό η κάποιον φθηνό όλες οι μηχανές τον τελευτεων χρόνων είναι αρκετά καλές για να καλύψουν οποιονδήποτε τυπώνει α4 και έχει της φωτογραφίες του για το ίντερνετ. πάρε όποια σου αρέσει και αντί να ψάχνεις για συγκριτικά διάβασε για τεχνικές φωτογράφισης

σε ευχαριστω πολυ!!!εχεις να μου στειλεις καποια λινκ;εχεις προσωπικη εμπειρια απο καποια απο αυτες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα προηγουμενος με εναν γνωστο ο οποιος εχει γνωση φωτογραφικων και μου ειπε να μην το σκεφτομαι καν για 5100 λογω αισθητηρα με την ιδια τιμη να προτιμησω 3200 ή λιγο ακριβοτερα 3300 και 5200.......τι λετε?????????εχετε αποψη για καποια απο αυτες?

 

η 5100 εχει εναν απο τους καλυτερους αισθητηρες που εχουν βγει ποτε.

ο γνωστος σου ειναι τελειως ασχετος.

την 5200 ναι ( και οχι λογω αισθητηρα), την 3200 ξεχνα τη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω δει φωτογραφίες τραβηγμένες από τελείως άσχετους με όλα τα μοντέλα

D3200 , D3300 , D5100 , D5200 , D5300 , D7000 , D7100 .

 

Δύσκολα θα χαλαστείς με οποιαδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε τλκ τι προτεινετε??????να  παρω την 5100 ή να περιμενω να μαζεψω +130 ευρω(υπολογιζω και το εξοπλισμο....τσαντα καρτα sd) η 5200 εχει κατι που θα μου φανει καλυτερο ωστε να αξιζει την αναμονη και την ακριβοτερη τιμη????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου άποψη ναι. Αξίζει. Και θα πουληθεί θεωρώ πιο εύκολα και καλύτερα μετά από 2 χρόνια,

αν θέλεις αναβάθμιση. Έχε κατά νου να κοιτάς και για μεταχειρισμένες , ebay από ευρωπαϊκή ένωση μόνο

ακόμη και για παζάρι σε μαγαζί , αν πας με το μετρητό ... κάτι μπορεί να παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα εσεις αν ειχατε να επιλεξετε αναμεσα σε 3200 και 5100 που θα τεινατε?????εχω διαβασει και εχω ακουσει τοσα πολλα που εχω μπερδευτει......την αποσπομενη οθονη(που την βρισκω χρησιμη)την θεωρειται πλεονεκτημα ή μειονεκτημα(ευκολες φθορες,σπασιμο κτλ)????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται πως οταν δε χρησιμοποιεις τη μηχανη δε φθειρεται η οθονη.. Οταν τη χρησιμοποιεις ειναι το προβλημα..

Το πραγματικο πλεονεκτημα ειναι οτι βλεπεις υπο διαφορες γωνιες το καδρο σου που μπορει να ειναι πολυ χρησιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις καποιος την 5100 που μπορει να μου πει αν ειναι ευχαριστημενος και με τι χρηση?

εγω.

ειμαι ευχαριστημενος :)

τοσο οσο για ερασιτεχνικη χρηση

οσο και επαγγελματικη (βγαζω φωτο τα βραδια σε κλαμπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα με βοηθουσατε αν μου λεγατε καποια αξιοπιστα μαγαζια της θεσσαλονικης....κατα προτιμηση οχι μεγαλη αλυσιδα για να μπορω να παζαρεψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...