Προς το περιεχόμενο

πρωτη dslr!!!nikon d5100???


love_photos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ta 6500 Κλικ είναι λίγα σε σχέση με τον μέσω όρο που αντέχουν οι μηχανές συγκεκριμένα για την 5100 δεν ξέρω πόσο είναι ( μπορεί να είναι και 60-150 χιλιάδες κλικ) το lens hood βοηθάει στο να περιορίζονται τα flares του φακού κάτω από τον ήλιο

http://en.wikipedia.org/wiki/Lens_flare

οποτε σαν προσφορα σου φαινεται καλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ta 6500 Κλικ είναι λίγα σε σχέση με τον μέσω όρο που αντέχουν οι μηχανές συγκεκριμένα για την 5100 δεν ξέρω πόσο είναι ( μπορεί να είναι και 60-150 χιλιάδες κλικ) το lens hood βοηθάει στο να περιορίζονται τα flares του φακού κάτω από τον ήλιο

http://en.wikipedia.org/wiki/Lens_flare

 

+για την εν μερη προστασια του φακου αμα εισαι λιγο ατσουμπαλος..... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπεις την αρχική τιμή και τών φακών και κρίνεις εσύ αν είναι καλή τιμή..

απλά εφόσον είναι μεταχειρισμενο απο ιδιώτη θέλει και τον κατάλληλο έλεγχο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βλεπω ολοι προσπερναν το λεγομενα του νηματοθετη,οτι ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟ,και συστηνετε να παρει τον 35αρη για να αρχισει τα νυχτερινα και αφλασα..............εδω δεν εμαθε πως δουλευει μια δσλρ,και θελει μποκε και νυχτερινα.........προς νηματοθετη,η 5100 ειναι αριστη μηχανη,και με τον κιτ φακο κανει για το 99% των πλανων.και εχει και ενα φλας στην κορυφη της ,ανοιξτο και δουλεψε το,σε νυχτερινα και σε πολυ ηλιο.διαβασε για τα νυχτερινα αφλασα, αργοτερα.τωρα παιξε με τον κιτ φακο και το φλασακι...

 

για την 5100 η νικον δινει 100.000 κλικ μεσo χρονο μεταξυ βλαβων.

Επεξ/σία από dollyyy19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω ολοι προσπερναν το λεγομενα του νηματοθετη,οτι ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟ,και συστηνετε να παρει τον 35αρη για να αρχισει τα νυχτερινα και αφλασα..............εδω δεν εμαθε πως δουλευει μια δσλρ,και θελει μποκε και νυχτερινα.........προς νηματοθετη,η 5100 ειναι αριστη μηχανη,και με τον κιτ φακο κανει για το 99% των πλανων.και εχει και ενα φλας στην κορυφη της ,ανοιξτο και δουλεψε το,σε νυχτερινα και σε πολυ ηλιο.διαβασε για τα νυχτερινα αφλασα, αργοτερα.τωρα παιξε με τον κιτ φακο και το φλασακι...

 

για την 5100 η νικον δινει 100.000 κλικ μεσo χρονο μεταξυ βλαβων.

ωραια!!!! χαιρομαι που το κιτ με τον 18-55 με καλυπτει πληρως..... :-D ανυπομονω να την παρω στα χερια μου  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/Nikon-D5100-Digital-SLR-Camera-4-Lens-Kit-18-55mm-VR-70-300-mm-32GB-Kit-/331118379494

ρε παιδια σε αυτο το πακετο συμπεριλαμβανονται ολα οσα δειχνει στην εικονα και ειναι  τοσο φθηνα????τι παιζει με το ebay για ελλαδα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

530 euros ολο το πακετακι ?  :-(

 

Λογικα θα περασει απο τελωνειο, που εκει μπορει να ζητησουν τα μαλλιοκεφαλα τους για να το εκτελωνισουν….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως σας εχω ηδη πει ειναι η πρωτη μου dslr και επειδη θα την εχω σε κανενα μηνα περιπου υπαρχει κατι που μπορω να διαβασω για να ξερω καλυτερα τι παιζει;;;;(στειλτε μου λινκ αν μπορειτε)θα ηθελα οταν την παρω να ειμαι σχετικα ετοιμη και να ξερω τι μου γινεται

Επεξ/σία από love_photos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα προηγουμενος με εναν γνωστο ο οποιος εχει γνωση φωτογραφικων και μου ειπε να μην το σκεφτομαι καν για 5100 λογω αισθητηρα με την ιδια τιμη να προτιμησω 3200 ή λιγο ακριβοτερα 3300 και 5200.......τι λετε?????????εχετε αποψη για καποια απο αυτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σαφως και εχει δικιο.και λιγο ακριβοτερα ,υπαρχει η 7100 και με μοτερ στο σωμα για παλαιοτερους φακους.και λιγο ακριβοτερα,βρισκεις την δ610,πολλη καλη μηχανη.και λιγο ακριβοτερα ,υπαρχει η κανον 5δ μκ3,κορυφαια επιλογη,σε 1-2 χρονακια θα βγει η μκ4,φανταζομαι αρκετα καλυτερη απο την σημερινη,αλλα λιγο ακριβοτερη........................................................................

 

 

 

 

.αυτος που εχει γνωσεις φωτογραφικων,ειχε ποτε την 5100?ειδε ποτε φωτογραφια της?

Επεξ/σία από dollyyy19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες.....και εγω αυτο πιστευω......για την 5200 ειμαι και εγω πολυ συκγρατημενη καθως 100 ευρω διαφορα για μενα ειναι αρκετα μεγαλη προτιμω να τα κρατησω για αξεσουαρ(καρτα μνημης,τσαντα....κτλ)απο την αλλη με εβαλε παλι σε σκεψεις για την 3200...πφ μεγαλο μπερδεμα.......χρειαζομαι την βοηθεια σας.....ισως καποιος που τις εχει δοκιμασει ή τις εχει να μπορουσε να μου πει......θελω πολυ να παρω μια αλλα επειδη και μικρη ειμαι και ειναι η πρωτη μου 500 εναντι 400 μου φαινονται πολλα :mellow:  :mellow:  :mellow:

Επεξ/σία από love_photos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω στο προγραμμα να παω μεσα στην εβδομαδα αν και νομιζω πανω κατω στο χερι ιδιες ειναι......αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εχω καλη ποιοτηττα φωτογραφιας και να μην το μετανιωσω.....εχω διαβασει τοσα πολλα που εχω μπερδευτει......ε ενας υποστηριζει οτι η μια ειναι καλυτερη και ο αλλος η αλλη........το διλημμα ειναι αναμεσα σε 3200-5100(μου την κακολογισαν αρκετα)5200.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...