Προς το περιεχόμενο

AMD drivers 14.12 Omega


Villio1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες καλησπερα προσπαθω να βαλω τα new drivers αλλα ενω μου λεει ολα καλα μετα εχω αυτο το προβλημα.

τα 14,11,12 ολα οκ στα οmega εχω το θεμα

post-268710-0-23144000-1418299760_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sloved τα ειχα κανει ολα αλλα εδω η πηγη του προβληματος 

KB3004394 – (Windows Root Certificate Program in Windows) 

 

http://www.overclock.net/t/1529296/amd-special-edition-driver-catalyst-omega

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sloved τα ειχα κανει ολα αλλα εδω η πηγη του προβληματος 

KB3004394 – (Windows Root Certificate Program in Windows) 

 

http://www.overclock.net/t/1529296/amd-special-edition-driver-catalyst-omega

 

΄Αρα ξηλώνεις το εν λόγω microshaft update και όλα τζιτζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αφορα τους display drivers αλλα τους αντιστοιχους omega 14.12 chipset drivers για όσους εχουν και chipset amd απο τα additional downloads

 

σε μένα απο τα windows processes το system interrupts μου τρωγε τον 1 πυρήνα στο 100% και επειδή ειχα κάνει μαζεμένα updates και των windows και αλλων εφαρμογων έφαγα κάμποσες ώρες να βρω οτι φταει αυτό αλλα η amd εκανε πάλι το θαύμα της

 

βασικά βαριόμουν, αλλα και επειδή το unistall μαλλον δεν θα βοηθήσει επειδη συνήθως τα windows προτιμουν τους intel/amd drivers εφοσον αυτοι εγκατασταθούν σε σχεση με της microsoft (δλδ μετα το restart θα τον ξαναεγκαταστήσουν εφοσον θα υπάρχει στη database τους πλεον), πηγαινετε απλώς και αλλαξτε τον driver manual στο sata controller απο το device manager και επιλεξτε τον αντιστοιχο της microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MS έκανε χοντρή πατάτα

Έχει βγει καινούριο KB (επειγόντως από την MS) που διορθώνει τα προβλήματα

Οπότε ξανά κάνετε Update και βάλτε και το τελευταίο

http://support.microsoft.com/kb/3024777

The KB 3004394 update that was dated December 10, 2014 can cause additional problems on computers that are running Windows 7 Service Pack 1 (SP1) and Windows Server 2008 R2 SP1. This includes the inability to install future updates. This new update is available to remove KB 3004394 from your computer.

(Το έχω τεστάρει, εναλλακτικά κάντε revert back πριν το ‘κακό’ KB 3004394, και το revert τσεκαρισμένο)

Το πρόβλημα ήταν μεγάλο και όχι μόνο για την ATI, αν και οι περισσότεροι το ανακάλυψαν λόγο omega drivers, που μόλις είχαν βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι τι κάνουν αυτοί που έτρεξαν το ''/ResetBase'' command μετά την εγκατάσταση του KB3004394..Η μόνη λύση γι' αυτούς είναι το format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...