Προς το περιεχόμενο

Ικανοποιητικό scanner για κείμενο, βιβλία...


trelaras22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...

Θα ήθελα τη βοήθειά σας, καθώς ψάχνω ένα ικανοποιητικό  scanner, για να σκανάρω μερικά  βιβλία  και με  ocr  να τα κάνω αρχεία κειμένου...

ξέρω οτι θέλει χρόνο σελίδα σελίδα, αλλα αυτή τη στιγμή είναι απαραίτητο να γίνει, άρα ψάχνω ένα  scanner  με "έμφαση" στο σκανάρισμα εγγράφων...

Κοιτάω αυτό, λόγω του οτι μπορεί να κάνει γωνία 180 μοίρες, ωστε να πιάνει καλύτερα το κείμενο που βρίσκεται μέσα μέσα στη σελίδα:

http://www.skroutz.gr/s/2425775/Epson-Perfection-V370-Photo.html

Επειδη, ωστόσο δε γνωρίζω και πολλά, θα ήθελα οπωσδήποτε τη γνώμη σας, μιας κι είναι για δουλειά το μηχάνημα...

Το ποσό που θα διαθέσω δεν θα πρέπει να ξεπερνάει κατα πολύ αυτό των 120-150 ευρώ, εκτός κι αν δεν μπορώ να κάνω με τίποτα τη δουλειά μου με αυτά τα χρήματα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμενα epson χαλανε πολυ,τουλαχιστον τα προηγουμενα μοντελα,τα νεα μοντελα,θα δειξει.

Υπάρχει ασφαλέστερη λύση, αν είναι να χαλάνε αυτό είναι τουλάχιστον ανησυχητικό, αν όχι αποτρεπτικό...

Θέλω κάτι καλό γι αυτό ρωτάω για όποιον γνωρίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι "καλό", άρα επαγγελματικό σε αυτά τα λεφτά, δεν υπάρχει.

Για οικιακή χρήση είναι μια χαρά αυτό που έβαλες στο πρώτο ποστ. Δεν νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά θα βρεις κάτι καλύτερο. Ειδικά για την ιδιαιτερότητα που θέλεις να κάνει γωνία 180 μοιρών.

 

Απο εκει και πέρα, όλα τα σκάνερ αυτής της κατηγορίας τιμής είναι στα ίδια επίπεδα αξιοπιστίας και απόδοσης. Θέλει λίγο προσοχή στην χρήση και αντέχουν μια χαρά. Αν θέλεις πιο ανθεκτικό και αξιόπιστο σκάνερ, που να αντέχει σε σκληρή και πολλή χρήση, ανεβαίνεις κανα δυο τρία κατοστάρικα σε τιμή.

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι "καλό", άρα επαγγελματικό σε αυτά τα λεφτά, δεν υπάρχει.

Για οικιακή χρήση είναι μια χαρά αυτό aπου έβαλες στο πρώτο ποστ. Δεν νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά θα βρεις κάτι καλύτερο. Ειδικά για την ιδιαιτερότητα που θέλεις να κάνει γωνία 180 μοιρών.a

 

Απο εκει και πέρα, όλα τα σκάνερ αυτής της κατηγορίας τιμής είναι στα ίδια επίπεδα αξιοπιστίας και απόδοσης. Θέλει λίγο προσοχή στην χρήση και αντέχουν μια χαρά. Αν θέλεις πιο ανθεκτικό και αξιόπιστο σκάνερ, που να αντέχει σε σκληρή και πολλή χρήση, ανεβαίνεις κανα δυο τρία κατοστάρικα σε τιμή.

 

Κατατοπιστικότατος σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες... Πάω τότε στην αγορά και μακάρι να μου κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...