Προς το περιεχόμενο

Διάφορα giveaways και gifts για παιχνίδια


ReaperX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν μόλις βγήκαν οι νικητές στα δικά μου, τα κλειδιά ταξιδεύουν προς το maibox τους.

Καλή διασκέδαση!

 

Commando Jack - billymoon

Salammbô: Battle for Carthage - maxdore217

Leviathan: The Last Day of the Decade - Xellspooun

Space Trader: Merchant Marine - mitsarasss

 

 

Φίλε xtrmsnpr ανοίγεις μεγάλη κουβέντα και νηστεύω. Κάποιο λόγο πάντως θα έχουμε όσοι βάζουμε level1+ , εγώ μπορω να σου εξηγήσω τους δικούς μου λόγους, με pm. ;)

 

 

Update: Κι αυτό σε level-0 για να μην υπάρχουν παραπονεμένοι, :P

 

signature.png

μέχρι αύριο το βράδυ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις βγήκαν οι νικητές στα δικά μου, τα κλειδιά ταξιδεύουν προς το maibox τους.

Καλή διασκέδαση!

 

Commando Jack - billymoon

Salammbô: Battle for Carthage - maxdore217

Leviathan: The Last Day of the Decade - Xellspooun

Space Trader: Merchant Marine - mitsarasss

 

 

Φίλε xtrmsnpr ανοίγεις μεγάλη κουβέντα και νηστεύω. Κάποιο λόγο πάντως θα έχουμε όσοι βάζουμε level1+ , εγώ μπορω να σου εξηγήσω τους δικούς μου λόγους, με pm. ;)

αα στείλε στείλε..

εγώ πάντως όσο στέλνω τα giveaways που θα κάνω σε ελληνικά φόρουμς,δεν θα τα έχω με lvl..

όπως λέει το παιδί πιο πάνω δύσκολο κάποιος να έχει 100€ αν δεν μπορεί οικονομικά,και ακόμα πιο δύσκολα να έχεις κάποιο lvl(βλέπε εμένα)

Αυτός και ο λόγος του giveaway,να μοιράζεσαι με άλλους,και όχι μεταξύ μιας elite.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είναι θέμα καμίας elite. Είναι θέμα στοιχειώδους ευγένειας.

 

Προσωπικά, δε με ενδιαφέρει να πάρω τίποτε, 19 χάρισα ως τώρα και δεν έχω κληρωθεί πουθενά. Και ΔΕΝ με νοιάζει, δεν το κάνω γι' αυτό. Ας μην κληρωθώ ποτέ, αδιάφορο μου είναι.

 

Αλλά να βλέπω ανθρώπους με καμιά δεκαριά (μην πω παραπάνω) κερδισμένα και να μην έχουν δώσει τίποτε, όταν υπάρχουν bundles με 1 δολάριο, δεν μου αρέσει. Άνθρωποι που δε συμμετέχουν καν στο νήμα; Γιατί, δηλαδή; Είδαμε φως και μπήκαμε; Συγγνώμη, δεν πάει έτσι. Για μένα, τουλάχιστον.

 

Το πρώτο επίπεδο στο steamgifts πιάνεται για πλάκα, ό,τι και να δώσεις, όσο κι αν κοστολογείται αυτή τη στιγμή, σε πάει πρώτο επίπεδο.

 

Ο καθένας πράττει όπως νομίζει. Όπως και στο νήμα που χαρίζουν αντικείμενα, στο μπλα-μπλα, αυτός που χαρίζει, θέτει και τους όρους. Κι εγώ νομίζω πως το να παίρνει κάποιος και να μη δίνει τίποτε, δεν είναι σωστή στάση σε μια κοινότητα. Γνώμη μου, χωρίς διάθεση κακοφανισμού έναντι κανενός.

 

Όλοι από το μηδέν ξεκινάνε, προφανώς. Αλλά σημασία έχει να μην κάτσουμε εκεί για να μαζεύουμε ό,τι υπάρχει. Κι όταν βλέπω ανθρώπους lvl 2 και 3 και να μην παίρνουν τίποτε, θέλω να δώσω και σε αυτούς μια ευκαιρία. Τα άφηνα ελεύθερα και έμπαιναν άνθρωποι που ούτε ξέρω ποιοι είναι, ούτε άφηναν ένα μήνυμα στο steamgifts, τίποτε.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι συμφωνώ με αυτό,από κει και μετά είναι θέμα αχαριστίας,εαν δηλαδή ο άλλος να μπορεί να δώσει και δεν δίνει.

Και ναι από την οπτική που το δίνεις,θα συμφωνίσω μιας και δεν το είχα σκεφτεί έτσι..

Αλλά αυτό το τσίπικο που λες νομίζω το έχει ο έλληνας μέσα του,και το έχω συναντήσει αρκετές φορές,γιατί σε άλλα πάρε-δώσε με ξένους οι άνθρωποι ούτε να τους περάσει από το μυαλό.Γιαυτό και είπα ότι όσο τα ποστάρω σε ελληνικά φόρουμς δεν θα βάζω lvls,γιατί ξέρω ότι ούτε καν ένα ευχαριστώ δεν θα πουν ή πόσο μάλλον να βάλουν κάποιο δώρο.Στους 100,να υπάρχουν οι 10 που θα το κάνουν.

Και για εμένα δεν με νοιάζει όπως είπες και εσύ αν θα πάρω κάτι,σύμφωνα με το steam δεν έχω παίξει 130 παιχνίδια,τί να τα κάνω τα έξτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν το εγραψα για να μου χαριστει κατι...απεναντιας εχω δωσει games κ ας μην μπορω να συμμετεχω στα giveaways.Αν καποιος το καταλαβε ετσι,ειναι λαθος.Απλα εγραψα μια παρατηρηση μου χωρις να θελω να δημιοθργηθη θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν το εγραψα για να μου χαριστει κατι...απεναντιας εχω δωσει games κ ας μην μπορω να συμμετεχω στα giveaways.Αν καποιος το καταλαβε ετσι,ειναι λαθος.Απλα εγραψα μια παρατηρηση μου χωρις να θελω να δημιοθργηθη θεμα.

καλέ όχι,δεν λέμε τίποτα τέτοιο.

Μην παρεξηγούμαστε έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλυψε ο Snoob. Να προσθέσω 2-3 πράγματα,

 

1ο) Ο propatzis και ο κάθε φίλος είναι λογικό να χάσει κάποια giveaways μέχρι να πιάσει τον στόχο των $100 που βάζει το steamgifts. Ετσι κάναμε όλοι, δεν πέθανε κανεις με 5 παιχνίδια λιγότερα. Eίναι πολύ κοντά να μπει αφού έχει $95 όπως μας είπε. Αν αγοράσει κάποιο παιχνίδι πιθανότατα θα μπεί, τα bundle games δεν συνυπολογίζονται πάντως, να το ξέρετε.

 

2ο) Με ενοχλούν αφάνταστα όσοι παίρνουν ένα παιχνίδι και δεν το ενεργοποιούν ή ακόμα χειρότερα το ξαναβγάζουν σε giveaway. Γι'αυτό το λόγο έχω 3 χρήστες σε blacklist. Ηταν 4 αρχικά αλλά όπως είδα ο ένας ενεργοποίησε τα παιχνίδια του και τον αφαίρεσα. Αυτό για μένα είναι απαράβατος κανόνας, είναι σαν να περιμένεις κολλημένος στο αριστερό φανάρι και να έρχεται ο άλλος από το πλάι για να στρίψει πρώτος. Ο εξυπνέλληνας τρώει block στο φτερό. :-(

 

3ο) Κυκλοφορούν πολλά bundles με $1 ως $3 που περιέχουν κάμποσα παιχνίδια. Αν κάποιος πραγματικά ενδιαφέρεται να προσφέρει και δεν μπορεί να αγοράσει AAA ή B τίτλους, ας δοκιμάσει με παιχνίδια από bundles. Μετράνε λιγότερο στο leveling αλλά είναι μιά κάποια προσφορά. Οποιος ενδιαφέρεται και δεν ξέρει, ας ρωτήσει στο topic με τις προσφορές ή και με pm, θα του πω που θα βρει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε @pigeon δεν εκανα παραπονο οτι χανω giveaway...μην περναει καπως ετσι...διαπιστωση εκανα οτι κληρωνονται σχεδον οι ιδιοι...Κ ξανατονιζω...δεν με ενοχλει καθολου οτι δν μπορω να συμμετασχω κ επισης δεν περιμενω ανταλλαγμα επειδη εχω προσφερει καποια games...Αυτη ειναι η ουσια της προσφορας στην κοινοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι κληρωνονται ιδιοι συνεχεια ισως εχει να κανει και με οτι καποιοι μπαινεουν σε ολα τα giveways ανεξαρτητα με το αν τους αρεσει το παιχνιδι που χαριζεται. Εγω π.χ. στα περισσοτερα point&click και tower defence giveways δεν εχω παρει μερος γιατι δεν μου αρεσουν αυτα τα παιχνιδια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση. Ο Westerfeld ποιός είναι από εδω μέσα? Μου είχε στείλει με email τον κωδικό ενός παιχνιδιού και δεν μπορώ να το βρώ τώρα. Εαν γίνεται να μου το ξαναστείλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@propatzis, δεν είναι κακό να κάνεις παράπονο αφού είσαι ~$5 πριν το στόχο-περιορισμό που θέτει το steamgifts. Σε καταλαβαίνω όλοι περάσαμε από εκεί. ;)

 

Μόνο, να επισημάνω κάτι επειδή το ανέφερες 2 φορές, τα παιχνίδια που έδωσες από το dlh.net, από το indiegala και από αντίστοιχα massive giveaways δεν θεωρούνται "προσφορά" αφού τα βρίσκει κανείς δωρεάν. Οταν μπεις στο steamgifts θα δεις οτι απαγορεύεται να ανοίξεις GA με τέτοιου είδους παιχνίδια και πέφτει report με το τσουβάλι, γι'αυτό προσοχή. :fear:

 

Αντίθετα, παιχνίδια με 90% έκπτωση από το steam store όπως πχ. το Squishy The Suicidal Pig (0,14€), το Dead Bits (0,14€) και παλιότερα το GearCrack Arena (0,09€) είναι ιδανικά για να ανοίξει το 1ο level του steamgifts. Μιλάμε για παιχνίδια που τα αγοράζεις με Steam Wallet χωρίς να γεμίζεις πιστωτικές.

 

 

Insomniacs μου φαίνεται πήγατε για ύπνο νωρίς σήμερα, μόνο 2 entries??signature.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να μη λέμε ανακρίβειες.

Καλώς μας ήρθες ξένε. Με το 1 post και εγγραφή στις 03:20, έκανες ρεκόρ γκίνες αξιοπιστίας.

Με disposable λογαριασμό θα με βάλεις στη θέση μου ωρέ ζαγάρ;

 

 

Είμαι 1 από τους 3 χρήστες που έχεις σε blacklist.  Παρ'όλα αυτά, το ένα παιχνίδι που κέρδισα το ενεργοποίησα κανονικά.

Χίλια μπράβο που το κέρδισες και το ενεργοποίησες, κουλουράκι θα πάρεις απο το steamgifts που θέτει τους κανόνες συμμετοχής. Το ερώτημα είναι ποιός είσαι. Γιατί οι 3 Ελληνες χρήστες που έχω στη λίστα μου είναι γνωστοί εδώ μέσα με τα usernames τους, δεν χρειάζονται καινούργιους λογαριασμούς. Εχω ακόμα έναν Κινέζο σαρωτή των πάντων και έναν με κλειδωμένο προφίλ που υπέθετα ως τώρα πως είναι ξένος κι αυτός. Σύνολο 5.

 

Από όλους τους συμμετέχοντες μόνο 2 έχουν κλειδωμένο προφίλ στο steam. Ο ένας μου την είπε που δίνω παιχνίδια που κάνουν 0,50ε λες και του χρώσταγα περισσότερα. Ο άλλος προφανώς είσαι εσύ, ή είστε το ίδιο πρόσωπο. Να το κοιτάξετε αυτό σέρνονται και σχιζοφρένειες.

 

Κοίτα τώρα να δεις πως έχει το πράγμα, όλοι οι άλλοι εδώ μέσα είμαστε ανοικτοί και διάφανοι όπως αρμόζει σε μια κοινότητα ή σε μια παρέα. Μιλάμε για αυτονόητα πράγματα που εφαρμόζονται σε όλα ανεξαιρέτως τα steam groups που κάνουν ιδιωτικά giveaways στα μέλη τους. Δεν έχουμε να κρύψουμε τίποτε, ούτε φτιάχνουμε καινούργια προφίλ για να τη λέμε ο ένας στον άλλο κι άλλα τέτοια γυναικουλίστικα. Ξαναγύρνα στη σπηλιά σου ολοταχώς.

 

Αν είσαι λοιπόν είσαι αυτός με το κλειδωμένο προφίλ, μόλις απέδειξες με αυτό τον αγενέστατο και πονηρό τρόπο που βρήκες για να με προσβάλεις, για ποιό λόγο είσαι στο blacklist μου. Αν ένιωθες θιγμένος θα αρκούσε ένα pm γιατί εσύ ξέρεις ποιος είμαι και πως θα με βρεις, ενώ εγώ πρέπει να μυρίσω τα νύχια μου για να το μάθω.

 

Σε κάθε περίπτωση μη φας, θα σφάξουμε γλάρο. Μαύρο. :whistle:

 

 

 

Από που κι ως που, δηλαδή, είμαι εγώ ο εξυπνέλληνας και δεν είναι π.χ. ο mitsarasss. Ο οποίος κέρδισε το Syberia II 2 φορές και μετά έκανε ένα giveaway για να δώσει το δεύτερο αντίτυπο. Με αυτόν, όμως, δεν έχεις πρόβλημα αλλά τον πρόσθεσες και ως φίλο.

Είσαι επαγγελματίας λασπολόγος ρε συ, ταλέντο ολάκερο να 'ουμ. Να χάνει η πολιτική ζωή τέτοιο διαμάντι; 

 

Υπονοείς ξένε μου πως έχω κάποια σχέση με τον mitsarasss ενώ ο άνθρωπος με έκανε invite για να μου δώσει το παιχνίδι που κέρδισα. Ούτε τον ξέρω προσωπικά ούτε νομίζω εδώ στο insomnia να συναντιόμαστε σε άλλα θέματα.

 

Κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά λασπολάγνε μου, δεν ανέλαβα καμιά υποχρέωση να ελέγχω τους χρήστες αν λειτουργούν έντιμα. Αν συναντήσω κάτι εξόφθαλμα περίεργο, τότε θα το ψάξω όπως κάνουν όλοι. Ούτε απαίτησα από κανένα να υιοθετήσει τις επιλογές μου και τους ανεπιθύμητους που έβαλα στο κεφάλι μου. Αν είχες πρόβλημα με την επιλογή μου, μπλα μπλα... ^^^τα είπαμε παραπάνω μη τα ξαναλέμε και κουράζουμε τους τηλεθεατές.

 

 

Μην είσαι υποκριτής. Και μη λες ότι το τελευταίο σου giveaway το έκανες level 0 για να μην υπάρχουν παραπονεμένοι. Είναι φανερό ότι το έκανες αυτό γιατί τα προηγούμενα δεν είχαν αρκετή συμμετοχή και ένα, μάλιστα, δεν κατάφερε να συμπληρώσει 5 συμμετοχές.

 

Σχετικέ μου εσύ! 5 πόντοι * 0,15% (bundle) = 0,75€. Δηλαδή έχασα 0,75€ από το level μου? Οχι ρε φίλε! Βαρουφάκη, βρήκαμε το έλλειμμα!

Βρε disposable λογαριασμέ μου, με το πιο disposable μυαλό: Εχω δώσει μια λίστα bundle games και έχω άλλα τόσα προς διάθεση. Εβγαλα public άλλα τόσα giveaways. Ακύρωσα 2 giveaways και έδωσα απ'ευθείας τα 2 DLC κλειδιά σε χρήστη που πήρε το base game. Εσύ λες να με χαλάει η συμμετοχή που είχε μια κλήρωση;

 

Για να τελειώνουμε, το έβγαλα level 0 γιατί έτσι ήθελα, γιατί έτσι μου έκατσε εκείνη την ώρα, δεν το ψείρισα πολύ και το έκανα. Θα μου ζητήσεις και τα ρέστα από πάνω γιατί έβαλα μια κλήρωση χωρίς περιορισμούς; Για κοιτάτε κάτι τρόλια που ταίζουμε..

 

 

Πάντως, αν ήθελες να με κάνεις να νιώσω άσχημα που κέρδισα ένα παιχνίδι χωρίς να έχω προσφέρει τίποτα, τα κατάφερες. Συγχαρητήρια.

Ωχού και δε με νοιάζει. Υπάρχουν τόσοι που έχουν κερδίσει πολύ περισσότερα παιχνίδια από σένα χωρίς να έχουν προσφέρει ακόμα, αλλά δεν τους έκανε ανεπιθύμητους. Πες μου απ'ολα τα παραπάνω που χρειάστηκε να γράψω, τί δεν καταλαβαίνεις;

 

Αντε, κοίτα τώρα να βγάλεις το φερετζέ μη σου μείνει συνήθειο και σε βουτήξουν τίποτε τζιχαντιστές για να τους κάνεις τη Βλαχοπούλου στο χαρέμι.  Βαγγέλη. Πόρτα.  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ειπαμε να δωσουμε κανα παιχνιδακι που ειχαμε διπλα keys απο bundles και τετοια (ορισμενοι ισως εδωσαν και παιχνιδια μεγαλυτερης αξιας), οχι να τρωγομαστε μεταξυ μας, χαλαρωστε.

Προσωπικα λιγο με ενδιαφερει τι τα κανουν τα keys οι νικητες, για μενα αχρηστα ηταν και ουτε προκειται να προσπαθουσα να τα πουλησω για κερδος. Αν καποιοι τα παιρνουν για να τα πουλησουν, τι να πω, ας  το κανουν, δεν θα ασχοληθω με την μιζερια τους.

 

υγ. παντως ο φιλος 2 ποστ πιο πανω με το νεο λογαριασμο με 1 ποστ, θα μπορουσε τουλαχιστον να μην ειναι ειρωνικος και απλα να εξηγησει τι εγινε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να μη λέμε ανακρίβειες. Είμαι 1 από τους 3 χρήστες που έχεις σε blacklist. Παρ'όλα αυτά, το ένα παιχνίδι που κέρδισα το ενεργοποίησα κανονικά. Από που κι ως που, δηλαδή, είμαι εγώ ο εξυπνέλληνας και δεν είναι π.χ. ο mitsarasss. Ο οποίος κέρδισε το Syberia II 2 φορές και μετά έκανε ένα giveaway για να δώσει το δεύτερο αντίτυπο. Με αυτόν, όμως, δεν έχεις πρόβλημα....

Με έδωσε στεγνά πάντως. Θυμίζει το κλασικό "Να ψωφίσει η κατσίκα του γείτονα" Χαχαχαχα

 

Τόσο κακία πια ρε φίλε;

 

Ελπίζω να με συγχωρέσε συνφωρουμίτες για το κάκο αυτό που σας έκανα.

https://www.youtube.com/watch?v=ydfH7iuLR0I

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...