Προς το περιεχόμενο

Διάφορα giveaways και gifts για παιχνίδια


ReaperX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν επιτρέπεται με βάση τους Όρους Χρήσης του Steamgifts. Όποιος κερδίσει ένα παιχνίδι πρέπει να το ενεργοποιήσει στον λογαριασμό του στο Steam. Ούτε να το δώσει σε φίλο του ούτε να το ξανακάνει giveaway.

αφού το ενεργοποιήσει,δε γίνεται να το κάνει δώρο ξανά;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού το ενεργοποιήσει,δε γίνεται να το κάνει δώρο ξανά;

Όχι, ό,τι παιχνίδια ενεργοποιείς στο Steam μένουν για πάντα στον λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δοκιμή με κλειδί αυτή τη φορά, αντί gift, να δούμε πώς θα λειτουργήσει. Κάτι λιγότερο από 20 ώρες διάρκεια, τσακ-μπαμ.

 

signature.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Knightshift
2) Commander - Conquest Of The Americas

3) 3x invite codes για World of Tanks

4) Litil Divil

5) Kουπονι--->> http://prntscr.com/6awe5w

6)HOTS beta-key(ανταλλαγη)

 

Εχουν μεινει αυτα απο εμενα.

Θα προτιμουσα ανταλλαγη αλλα δν χαλιομαστε κιολας.

Επεξ/σία από propatzis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αφού πήγαν όλα καλά στην πρώτη απόπειρα, από ό,τι μαθαίνω, ας δούμε τι άλλο υπάρχει:

 

signature.png

 

Κληρώθηκε ο gfxania. Επειδή μου κάνει κάτι κόλπα το humble (πολύ κουραστικό σύστημα, άλλη φορά μόνο keys...) ας μου στείλει εδώ ένα pm αν ήρθε το link, αλλιώς να το προσπαθήσω ξανά. Το αφήνω σε εκκρεμότητα στο steamgifts για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επίσης κλειδί, καταχωρημένο ήδη στο σύστημα (δεν ξέρω αν τα δίνει αυτόματα, αν όχι στείλτε ένα pm να το τσεκάρω) και διάρκεια 12 ώρες. 

 

signature.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχω ένα πολύ δυνατό κλειδί για τους φίλους των adventures και της Telltale (όχι τα πολύ πρόσφατα, αλλά αξιόλογα παιχνίδια), όμως έχω κάποια θεματάκια, οπότε θα ήθελα γνώμες και συμβουλές:

 

Το κλειδί είναι για το steam, αλλά είναι ομαδικό, δηλαδή δεν ξεκλειδώνει ένα παιχνίδι, αλλά 5-6. Πώς γίνεται αυτό, δεν ξέρω. Στο steam ως πακέτο δεν υπάρχει, οπότε δε μου το βρίσκει και το steamgifts.

 

Αν το βάλω μέσω steamgifts, επιλέγοντας συμβολικά ένα από τα συμπεριλαμβανόμενα παιχνίδια, θα έχω είτε εγώ, είτε αυτός που θα κληρωθεί, θέμα; Του στυλ "τι το έκανες", κτλ.; Το ελέγχει κανείς αυτό; Μην πάμε για καλό και βρεθούμε να τρέχουμε...

 

Αν αναζητήσω άλλο τρόπο αυτόματης κλήρωσης, για να μη δεσμευόμαστε από τους όρους χρήσης του steamgifts, τι θα μπορούσα να επιλέξω;

 

Και δύο παραμέτρους που θα ήθελα να θέσω και θα ισχύσουν ό,τι κι αν γίνει τελικά:

 

1. Το κλειδί το έχω πολύ καιρό, είναι εγγυημένα μη ενεργοποιημένο, αλλά δεν μπορώ να εγγυηθώ ότι δε θα σκαλώσει κάπου το θέμα. Ομαδικό κλειδί δε μου είχε ξανατύχει, αγοράστηκε ως entry tier (εμένα με ενδιέφερε το tier άνω του μ.ο.) και έμεινε έτσι. Δεν ξέρω τι γίνεται, αν έληξε κάποια στιγμή ο χρόνος ενεργοποίησης ή ό,τι άλλο. Οπότε, αν το κληρώσω και δεν λειτουργήσει, δε θα ήθελα να έχουμε παρεξηγήσεις (και γι' αυτό διστάζω και για το steamgifts, εν μέρει).

 

2. Όταν κληρωθεί, όπως κι αν κληρωθεί, δε θα είναι ανοιχτό σε όλους. Είναι 6 παιχνίδια, θέλω ειλικρινά να καταλήξει σε κάποιο μέλος που να προσφέρει με τη σειρά του στην κοινότητα. Οπότε, αν δεν έχουμε θέμα με το steamgifts, θα μπει παράμετρος επιπέδου ή αλλιώς θα πάμε με τα usernames που έχετε εδώ, και θα ελέγξω ποιος έχει δώσει κάτι. Έστω και μία φορά. Είναι κατηγορία παιχνιδιών που τα αγαπώ πολύ, θέλω να τους βρω ένα "καλό σπίτι", ας πούμε. Χωρίς διάθεση παρεξήγησης με κανέναν, απλά λέω ειλικρινά τι θέλω, στο συγκεκριμένο. Τα προηγούμενα, όπως έχετε δει, τα έβαλα ανοιχτά σε όλους.

 

Πώς σας φαίνεται το σκεπτικό; Αντιρρήσεις και διαφωνίες, κυρίως, καλοδεχούμενες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει το ίδιο στο χάρισέ το.
Δικό σου είναι, καν' το ότι θες και μην ανησυχείς για τέτοια θέματα.

 

Ένα καλό πας να κάνεις εδώ μέσα και βγαίνεις και φταίχτης ώρες ώρες.

Ευτυχώς οι περισσότεροι θα εκτιμήσουν την κίνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ +1

 

Τώρα όσον αφορά το steamgifts, για να μην έχεις κάποιο πρόβλημα επιλέγεις ένα απο τα έξι παιχνίδια και το βάζεις σαν gift.

Στον τυχερό το στέλνεις στο e-mail και είσαι ήσυχος.

Το steamgifts θα δει ότι ο νικητής έχει ενεργοποιήσει το παιχνίδι που έχεις επιλέξει, οπότε όλα είναι νομιμότατα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αμα δεν σε κανει καποιος report δεν νομιζω να τρεχει τιποτα αφου ειχα κερδισει ενα παιχνιδι παλια και επειδη δεν ηξερα το εδωσα σε ενα φιλο μου. Δεν ειχα κανενα προβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...