Προς το περιεχόμενο

Διάφορα giveaways και gifts για παιχνίδια


ReaperX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 939
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω και το The Culling of the Cows οποιος θελει

σου εστειλα πμ φιλε :)

και εγω εχω το velocibox http://store.steampowered.com/app/317710/οποιος θελει πμ 

δοθηκαν τα δυο που ειχα

Επεξ/σία από vaggos88
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω κι εγώ πολλά παιχνίδια στο steam που είναι κρίμα να κάθονται εκεί γιατί ποτέ δεν θα τα παίξω...

Θα κοιτάξω πώς γίνεται να σας τα στείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω κι εγώ πολλά παιχνίδια στο steam που είναι κρίμα να κάθονται εκεί γιατί ποτέ δεν θα τα παίξω...

Θα κοιτάξω πώς γίνεται να σας τα στείλω.

Αν τα έχεις ενεργοποιημενα τα κλειδιά δεν μπορείς να τα στείλεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω κι εγώ πολλά παιχνίδια στο steam που είναι κρίμα να κάθονται εκεί γιατί ποτέ δεν θα τα παίξω...

Θα κοιτάξω πώς γίνεται να σας τα στείλω.

 

Aν το έχεις κάνει δοκιμή το κλειδί ακόμα και για να δεις τι είναι μπαίνει αυτόματα στο λογαριασμό σου δεν μπορείς να το δώσεις ούτε να κάνεις κάτι άλλο με αυτό! Αυτό που λέει και το άλλο μέλος επάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα καλά θα ήταν για εμάς, αλλά είναι παράλογο. Η valve δηλαδή χαζή είναι? Αν έδινε την δυνατότητα να ανταλλάζονται/χαρίζονται παιχνίδια μεταξύ λογαριασμών θα πουλούσε πολύ λιγότερα. Ασε που δεν διαφέρει καθόλου απο την πειρατεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα καλά θα ήταν για εμάς, αλλά είναι παράλογο. Η valve δηλαδή χαζή είναι? Αν έδινε την δυνατότητα να ανταλλάζονται/χαρίζονται παιχνίδια μεταξύ λογαριασμών θα πουλούσε πολύ λιγότερα. Ασε που δεν διαφέρει καθόλου απο την πειρατεία.

 

 

 

Ναι αλλά οταν έχεις φυσικό αντίγραφο παιχνιδιού, μια χαρά μπορείς να το δώσεις ή να το χαρίσεις κάπου αλλού όταν το τελειώσεις ή αν δεις οτι δεν σου αρέσει. Αυτό που κάνει η Valve είναι παράλογο και καταχρηστικό, το καλύπτει πίσω από την "'άδεια χρήσης" που ουσιαστικά είναι "συνδρομή χρήσης" και όχι αγορά. Το πόσο παράλογο είναι φαίνεται γιατί ούτε στο ίδιο σπίτι δεν μπορούν 2 άτομα να παίξουν διαφορετικό παιχνίδι αν κάποιος άλλος έχει ανοικτή τη βιβλιοθήκη. Σε ποιό σπίτι αγοράζουν 3 άδειες για να παίζουν -offline- τα παιδιά; :wacko:

 

Κάποιοι έχουν ζητήσει να μετατραπεί σε steam gift το παιχνίδι που δεν εγκατέστησαν και απ'οτι διαβάζω το αξιαγάπητο steam support τα μετατρέπει αν δεν έχουν "ανοιχτεί" για >1 λεπτό. Σε εξαιρέσεις βέβαια, αλλά γίνεται. Τώρα δεν ξέρω αν είναι "χαζή η valve" αλλά αγιογδύτες και λαμόγια είναι σίγουρα. Κονομάνε μίζα από τους indie devs, μίζα από τις κάρτες στο market, μίζα από τους πελάτες, οτι θέλουν κάνουν και δεν δίνουν λογαριασμό. Και να μη μιλήσω για το ανύπαρκτο support σε αγοραστούς και ακριβούς τίτλους που περιμένεις 30+ μέρες να σου απαντήσουν. Μας βρίσκουν στην ανάγκη και τα κάνουν βέβαια.. :-(

 

Η πειρατεία τι σχέση έχει, οτι δηλαδή το Steam σταμάτησε την πειρατεία; LOL. :eek:

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ναι αλλά οταν έχεις φυσικό αντίγραφο παιχνιδιού, μια χαρά μπορείς να το δώσεις ή να το χαρίσεις κάπου αλλού όταν το τελειώσεις ή αν δεις οτι δεν σου αρέσει. Αυτό που κάνει η Valve είναι παράλογο και καταχρηστικό, το καλύπτει πίσω από την "'άδεια χρήσης" που ουσιαστικά είναι "συνδρομή χρήσης" και όχι αγορά. Το πόσο παράλογο είναι φαίνεται γιατί ούτε στο ίδιο σπίτι δεν μπορούν 2 άτομα να παίξουν διαφορετικό παιχνίδι αν κάποιος άλλος έχει ανοικτή τη βιβλιοθήκη. Σε ποιό σπίτι αγοράζουν 3 άδειες για να παίζουν -offline- τα παιδιά; :wacko:

 

Κάποιοι έχουν ζητήσει να μετατραπεί σε steam gift το παιχνίδι που δεν εγκατέστησαν και απ'οτι διαβάζω το αξιαγάπητο steam support τα μετατρέπει αν δεν έχουν "ανοιχτεί" για >1 λεπτό. Τώρα δεν ξέρω αν είναι "χαζή η valve" αλλά αγιογδύτες και λαμόγια είναι σίγουρα. Οτι θέλουν κάνουν και δεν δίνουν λογαριασμό. Και να μη μιλήσω για το ανύπαρκτο support σε αγοραστούς και ακριβούς τίτλους που περιμένεις 30+ μέρες να σου απαντήσουν. Μας βρίσκουν στην ανάγκη και τα κάνουν βέβαια.. :-(

 

Η πειρατεία τι σχέση έχει, οτι δηλαδή το Steam σταμάτησε την πειρατεία; LOL. :eek:

 

 

 

Φίλε μου έγινε παρεξήγηση. Συμφωνώ απόλυτα σε όλα όσα είπες. Αυτό που είπα εγώ είναι πως βλέπει τα πράγματα η Valve που καλώς ή κακώς έχει κάθε δικαίωμα μιας και εμείς οι ίδιοι αποδεχόμαστε τους όρους χρήσης του steam. Δεν συμφωνώ μ'αυτή τη λογική βέβαια. Αλλά όπως σου είπα η Valve είναι επιχείρηση και στόχο έχει το κέρδος. Οι ανταλλαγές και οι δωρεές παιχνιδιών μεταξύ λογαριασμών το μόνο σίγουρο είναι οτι θα μειώσουν τα κέρδη της οπότε για ποιο λόγο να κάνει κάτι τέτοιο?

 

Το ποιος φταίει γι'αυτο καλύτερα να το ψάξεις στα θύματα της υπερκατανάλωσης και αυτών που δέχονται τα τσουχτερά pre-order και έκαναν τον Gaben δισεκατομμυριούχο και τις εταιρίες παιχνιδιών άπληστες και άτιμες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη παρατήρηση. Ποιος είπε ότι από το ίδιο account δεν μπορείς να παίξεις offline σε άπειρους υπολογιστές;

Στο σπίτι του ανιψιού μου, δεν έχουν Internet γιατί ακόμα είναι μικρό και είπαμε αργότερα να μεγαλώσει. Είναι αρκετά μεγάλο (13) για να παίζει παιχνίδια, ωστόσο. Είχα πάει και έβαλα στο pc τους τον steam λογαριασμό μου. Δανείστηκα Internet από τον γείτονα και εγκατέστησα καμιά 10αρια παιχνίδια. Από εκεί και ύστερα, παίζει μια χαρά όλη την ώρα σε offline mode. Εγώ σπίτι μπαίνω κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχει νόημα να κάνουμε τέτοια κουβέντα ούτε στο παρόν θέμα ούτε και στα σχετικά και ήδη υπάρχοντα νήματα διότι δυστυχώς ο καθένας έχει διαμορφωμένη άποψη την οποία δεν είναι διατεθειμένος να διαπραγματευθεί.Απλώς να επισημάνω πως ποτέ στο χώρο του λογισμικού δεν αγόραζες κάτι παραπάνω από μια άδεια χρήσης.Ούτε παλιότερα επί εποχής retail ούτε σήμερα στην ψηφιακή εποχή.Δεν το άλλαξε καμία valve αυτό.Καλώς ήταν και είναι έτσι τα πράγματα;Κακώς;Ανάλογα πως τη βλέπει ο καθένας τη φάση.Εγώ θα έλεγα πως είναι αναγκαίο κακό.

Επεξ/σία από Bigi444444
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...