Προς το περιεχόμενο

Nikon D3100


Dimitra21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες τι λέτε για Nikon D3100 Body  , Είδα κάτι βιντεάκια στο youtube και φαίνεται καλή. Να τη παρώ, αξίζει :unsure:

Ακούω απόψεις... :rolleyes:

Επεξ/σία από Dimitra21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα κοιτούσα κι εγώ αυτή τη μηχανή.

 

Εκείνο που με προβληματίζει με τη συγκεκριμένη είναι η εστίαση της. Σε όσα δείγματα φωτογραφιών της έχω δει, σε full size δεν μπορώ να βρω εστιασμένη περιοχή και με την λεπτομέρεια που θα περίμενες από έναν αισθητήρα APS-C.

 

πχ. δες και εσύ Link.png Site: εδώ  κάποιες φωτογραφίες της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά την θέλω περισσότερο για video τη μηχανή κι απ' οτι είδα στο youtube τραβάει καλά video. Ξέρεις καμιά άλλη στα περίπου ίδια χρήματα που να με καλύπτει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω για να σε κατατοπίσω σχετικά με το βίντεο αλλά σίγουρα κάποια άλλη, mirrorless ίσως, θα τα πήγαινε καλύτερα σ'αυτόν τον τομέα.

Πάντως η συγκεκριμένη βγάζει έως 10 λεπτά μόνο συνεχόμενου βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για βιντεο δεν κανει η d3100.

1ον η ποιοτητα του βιντεο της δεν ειναι τιποτα το συνταρακτικο

2ον κανει θορυβο ο φακος κατα την αυτοματη εστιαση που καταγραφεται απο το μονοφωνικο μικροφωνο.

3ον σε συνεχεια του 2ου εχει μονοφωνικο μικροφωνο

4ον  σε συνεχεια του 3ου δεν εχει εισοδο για εξωτερικο μικροφωνο, οποτε εισαι αναγκασμενος να παντρευτεις μονιμα το θορυβο του μοτερ του φακου κατα την εστιαση,  οπως και το μονοφωνικο ενσωματομενο μικροφωνο.

 

Επισης να πω μια προσωπικη αποψη που δεν την βασιζω καπου. Οσα χρονια βλεπω δειγματα φωτογραφιων της d3100 παντα μου φαινοντουσαν αδιαφορα και ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συγκεκριμένη μηχανή την πήρα το καλοκαίρι που μας πέρασε με μπόλικες δόσεις απο τον Κωτσόβολο (καλά να είναι ο άνθρωπος).....Ήταν το πρώτο μου βήμα στο dslr.Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο την ποιότητα των φωτογραφιών.Άπο τι έχω καταλάβει αν δεν δώσεις από 500 κ'άνω δεν βρίσκεις κάτι καλό. Επίσης θα πρότεινα Canon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συγκεκριμένη μηχανή την πήρα το καλοκαίρι που μας πέρασε με μπόλικες δόσεις απο τον Κωτσόβολο (καλά να είναι ο άνθρωπος).....Ήταν το πρώτο μου βήμα στο dslr.Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο την ποιότητα των φωτογραφιών.Άπο τι έχω καταλάβει αν δεν δώσεις από 500 κ'άνω δεν βρίσκεις κάτι καλό. Επίσης θα πρότεινα Canon.

σε εντρυ λεβελ κανον? ΝΟΤ.

η κανον υπερτερει σε επαγγελματικους φακους και στο βιντεο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την συγκεκριμένη μηχανή την πήρα το καλοκαίρι που μας πέρασε με μπόλικες δόσεις απο τον Κωτσόβολο (καλά να είναι ο άνθρωπος).....Ήταν το πρώτο μου βήμα στο dslr.Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο την ποιότητα των φωτογραφιών.Άπο τι έχω καταλάβει αν δεν δώσεις από 500 κ'άνω δεν βρίσκεις κάτι καλό. Επίσης θα πρότεινα Canon.

 

Canon?? Σε τετοια λεφτα??

Γενικα σε τοσα ευρα να κανουμε κ κανα σταυρο.. Ειδικα αν εχουμε κ απαιτησεις..

Επεξ/σία από KAKADI
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η νικον 3100 χαλια και σε βιντεο και σε φωτο;μαλλον δεν θυμαστε το vga βιντεο που ειχατε σαν στανταρ για πολλες δεκαετιες.αν γνωριζετε καποια καλυτερη απο την 3100, στα χρηματα της, δωστε προτασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...