Προς το περιεχόμενο

Low budget smartphone, τι;


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μακρια απο doogee..

 

 

 

Τα κινητα που κοιτας φιλε με 1900mAh μπαταρια θα θελουν φορτιση μετα απο 20 λεπτα με το gps ανοικτο!

αν εχεις και τιποτα τερμα φωτεινοτητα θα αλλαζεις μπαταριες σαν τα πουκαμισα!

 

το jiayu g2f ειναι απο τα πιο VFM που εχω πιασει στα χερια μου.. 4,3 ιντσες στιβαρο.. απιστευτη οθονη αλλα για το gps δεν ξερω να σου απαντησω.. δεν εχει τυχει να δοκιμασω σε κανενα απο τα κινητα που εχω-ειχα..

αν το παρεις σε μαυρο βγαινει και πιο φτηνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα είδα και αυτά, αλλά σε specs δεν είναι ανταγωνιστικά του THL και παίζουν περίπου στην ίδια τιμή.

Μικρότερες οθόνες, χειρότεροι επεξεργαστές, πιο μικρή ανάλυση, και όλα αυτά για ~5€; :/

 

 

Οτι κινεζικο παρεις να ξες να χει βγει custom rom, αλλιως δεν θα δεις χαιρι....

 

Που κοιτάω για custom rom;

To THL pro είναι πιο καινούριο, δεν βρίσκω πολλές πληροφορίες.

 

 

 

μακρια απο doogee..

 

 

 

Τα κινητα που κοιτας φιλε με 1900mAh μπαταρια θα θελουν φορτιση μετα απο 20 λεπτα με το gps ανοικτο!

αν εχεις και τιποτα τερμα φωτεινοτητα θα αλλαζεις μπαταριες σαν τα πουκαμισα!

 

το jiayu g2f ειναι απο τα πιο VFM που εχω πιασει στα χερια μου.. 4,3 ιντσες στιβαρο.. απιστευτη οθονη αλλα για το gps δεν ξερω να σου απαντησω.. δεν εχει τυχει να δοκιμασω σε κανενα απο τα κινητα που εχω-ειχα..

αν το παρεις σε μαυρο βγαινει και πιο φτηνο!

1900mAh με 2200 πόση διαφορά να έχουν;

Οκ, το THL ίσως είναι και πιο ενεργοβόρο, αλλά γενικά δεν είμαι και τύπος που σκαλίζει το κινητό όλη μέρα, καθαρά πρακτική χρήση κάνω.

 

 

 

Ερώτηση, μπορώ να χρησιμοποιήσω δεύτερη sim αποκλειστικά για internet έτσι;

Επειδή έχω μία από την wind που περισσεύει και μου βάζουν 300MB το μήνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα είδα και αυτά, αλλά σε specs δεν είναι ανταγωνιστικά του THL και παίζουν περίπου στην ίδια τιμή.

Μικρότερες οθόνες, χειρότεροι επεξεργαστές, πιο μικρή ανάλυση, και όλα αυτά για ~5€; :/

 

 

 

Που κοιτάω για custom rom;

To THL pro είναι πιο καινούριο, δεν βρίσκω πολλές πληροφορίες.

 

 

 

1900mAh με 2200 πόση διαφορά να έχουν;

Οκ, το THL ίσως είναι και πιο ενεργοβόρο, αλλά γενικά δεν είμαι και τύπος που σκαλίζει το κινητό όλη μέρα, καθαρά πρακτική χρήση κάνω.

 

 

 

Ερώτηση, μπορώ να χρησιμοποιήσω δεύτερη sim αποκλειστικά για internet έτσι;

Επειδή έχω μία από την wind που περισσεύει και μου βάζουν 300MB το μήνα.

 

 

μια διαφορα στην μπαταρια 15% περιπου δεν την λες και μικρη..

φανταζομαι πως ναι...  απλα την καρτα που θα εχεις μονο για ιντερνετ θα την εχεις στην πρωτη θυρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα είδα και αυτά, αλλά σε specs δεν είναι ανταγωνιστικά του THL και παίζουν περίπου στην ίδια τιμή.

Μικρότερες οθόνες, χειρότεροι επεξεργαστές, πιο μικρή ανάλυση, και όλα αυτά για ~5€; :/

 

 

 

 

Ερώτηση, μπορώ να χρησιμοποιήσω δεύτερη sim αποκλειστικά για internet έτσι;

Επειδή έχω μία από την wind που περισσεύει και μου βάζουν 300MB το μήνα.

 

 

δε λέω να πάρεις κάποιο από αυτά αλλά εγώ βλέπω τους ίδιους επεξεργαστές και ίδιες ή μεγαλύτερες αναλύσεις σε μικρότερες οθόνες σε σχέση με το THL, θα έχεις καλύτερη ευκρίνεια δηλαδή (αν θεωρήσουμε την ίδια τεχνολογία οθόνης). Εκτός και αν εχω δει κατι στραβα...

 

Δεν το έχω τσεκάρει αλλά δεν πιστεύω να είναι διαφορετικό η μια sim slot είναι μόνο 2G οπότε πρέπει να διαλέξεις  ποια θα χρησιμοποιεις για γρήγορο Internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To T6pro λέει πως έχει 8core λίγο πιο ψηλά χρονισμένο (MTK6592), τα άλλα έχουν 4 core (ΜΤΚ6582).

Δε ξέρω πρακτικά βέβαια σε τι επιδόσεις αντιστοιχεί αυτό και κατά πόσο εμφανής θα είναι η διαφορά σε αυτές και σε κατανάλωση.

 

 

(μήπως μπερδεύτηκες με το T6S που έβαλα αρχικά);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To T6pro λέει πως έχει 8core λίγο πιο ψηλά χρονισμένο (MTK6592), τα άλλα έχουν 4 core (ΜΤΚ6582).

Δε ξέρω πρακτικά βέβαια σε τι επιδόσεις αντιστοιχεί αυτό και κατά πόσο εμφανής θα είναι η διαφορά σε αυτές και σε κατανάλωση.

 

 

(μήπως μπερδεύτηκες με το T6S που έβαλα αρχικά);

 

ναι νόμιζα πως μιλάς για αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ξεθάβω γιατί δεν έχω αξιωθεί να πάρω ακόμα τίποτα.

Υπάρχει το εξής update:

 

Μου έκατσε μερτικό από επιδότηση ~200€.

 

Τι αξίζει αυτή την στιγμή στην ελληνική αγορά σε android?

Οι απαιτήσεις μου παραμένουν ίδιες με το αρχικό ποστ.

 

(επειδή υπάρχει πιθανότητα να χρειαστεί να διαλέξω σήμερα και δεν εξαρτάται από εμένα αυτό, αν έχει κάποιος γνώσει ας απαντήσει γρήγορα plx)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moto G απο μενα. Εχω αυτο της 1ης γενιάς και ειμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος ενώ φίλος πήρε αυτό http://www.skroutz.gr/s/5427371/Motorola-Moto-G-2nd-Gen-8GB-Dual-SIM.htmlτης 2ης γενιάς και ειναι επίσης ευχαριστημένος. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plx = plx = please. ;p
 
Το κοιτάω το moto G, είναι από τις πρώτες επιλογές. Στην δεύτερη sim μπορώ να κουμπώσω μία άσχετη κάρτα που μου έχει δώσει η wind μόνο για ίντερνετ;

Το gps του είναι τεσταρισμένο;

Μου αρέσει και το LG G3 s ''mini'', που δεν είναι και πολύ mini εδώ που τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα χρησιμοποιώ το google maps γιατι με βολευει αλλά εχω χρησιμοποιήσει και το navigon σε Ελλάδα και εξωτερικό και δουλευε καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...