Προς το περιεχόμενο

Sony DSC H300


DannyB.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και κατι εβδομαδες σκεφτομαι να αγορασω μια φωτογραφικη μηχανη σχεδον dslr . Η μηχανη αυτη ειναι η Sony Dsc h300 ... ειναι πολυ καλη μηχανη με 20.1 Μp , 35x οπτικο ζουμ και πολλα αλλα .... μονο με 160€ απο το σκρουτζ .Υπαρχει ομως ενα θεματακι ... δν ξερω αν μπορω να συνδεσω intervalometer σε αυτο για βγαζω time lapse φωτογραφιες ωστε να τις κανω βιντεο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bridge camera ειναι, και μονο εξωτερικα μοιαζει με DSLR, απο κει και περα ειναι μια απλη compact.

 

Ειχα την Η200 για καποια φεγγαρια…. τιποτα το εντυπωσιακο…

 

Καλυτερα παρε μια mirrorless micro four-third.

Επεξ/σία από Unabomber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον περα απο το γεγονος οτι θα υπολειπετε σε ποιοτητα αρκετα απο dslr.ειναι πολυ σχετικο τελικα εαν ειναι καλη η οχι.

 

 

Ας πουμε οτι εχω *δει/δουλεψει αρχεια απο καμια 40αρια διαφορετικες μηχανες.

 

Οταν πρωτοειδα αρχειο απο bridge της sony σε 1:1 με κριτικη διαθεση μου φανηκε ελαιογραφια,σαφεστατα χειροτερο απο αλλες απλες compact - και ετη φωτος χειροτερη απο την πρηγουμενη μηχανη μου kodak z990 bridge των "μονο" 12mp-.

Μετεπειτα σε μια αλλη παρουσιαση σε τεραστιο projectorα ειδα φωτο που με εντυπωσιασανε,εκει δεν επεζε καθολου ρολο η ποιοτητα του αισθητηρα και εμενε μονο η προσπαθεια του φωτογραφου που ειχε εξαιρετικο "ματι".

 

Οποτε καταληγουμε πως εαν εισαι pixelpeeper οι μικροι αισθητηρες και ειδικοτερα οι bridge της sony δεν ειναι για σενα.Εαν μεταχειριζεσαι της φωτογραφιες οπως θα εκανες με του κινητου τοτε θα σε αφησει μια χαρα ικανοποιημενο στα 160ευρω με καποιες επιπλεων ρυθμισεις λογω pasm και menu...

 

Για timelapse λιγο δυσκολο η συγκεκριμενη.

 

*Ειμαι σε μια φωτογραφικη ομαδα,κατα καιρους παιζουν καποιες φωτογραφικες εκδρομες για εξασκηση.Στο τελος οσοι θελουν περνανε τις φωτογραφιες τους σε cd και μοιραζοντε σε ολους.

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...