Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχανημα μεχρι 120 ευρω;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://m.ebay.co.uk/itm/151461789664?nav=SEARCH

 

Αυτού του τύπου οι λύσεις δουλεύουνε κατά τη γνώμη σου ή επιβαρύνουν την ζωή του εκτυπωτή υπερβολικά;

 

Σαν τύπος δοχείου γενικώς δουλεύουν μια χαρά, και χωρίς καμία καταπόνηση στον εκτυπωτή. Δουλεύω παρόμοιο σύστημα στον δικό μου φωτογραφικό εκτυπωτή.

 

 

Παρόλα αυτά έχε στο μυαλό σου δύο παραμέτρους:

 

-Ότι αυτά είναι λύση για κάποιον που θα τυπώνει 3000-3500 σελίδες και πάνω τον μήνα, για να πεις ότι αξίζει να επενδύσεις σε άδεια cartridge και σε χύμα μελάνι κατα εκατοντάδες ml. Χώρια την διαδικασία αναγέμισης και την συντήρηση των μελανοδοχείων.

 

-Οτι δεν μπορώ να σου πιστοποιήσω ότι αυτά που βρήκες στο λινκ του ebay είναι όντως καλά σαν μάρκα και ποιότητα, επειδή δεν τα γνωρίζω. Θα πρέπει αφού βρεις ποιον εκτυπωτή θα πάρεις, να ψαχτείς σε μελάνια ειδικά για εκείνον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτόν τον HP για cartridges και χύμα μελάνι δεν το έχω ψάξει. Προτείνω όμως να κινηθείς στην Ελληνική αγορά και όχι στο Ebay.

ναι φυσικά έχω τη δυνατότητα να ζητήσω και τιμολόγιο. Για αυτό το πακέτο τι λες;

 

http://www.smartjet.gr/index.php?id_product=1539&controller=product

 

επίσης λογικά η εγγύηση πάει περίπατο εε; θενξ για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Για αυτό το πακέτο τι λες;

 

http://www.smartjet.gr/index.php?id_product=1539&controller=product

 

 

Όπως σου έγραψα και πριν, δεν γνωρίζω.

 

 

επίσης λογικά η εγγύηση πάει περίπατο εε; θενξ για την βοήθεια

 

 

Παρακαλώ, κανένας κόπος.

Όσον αφορά την εγγύηση, βρες μου που στο μάνουαλ ή πάνω σε οποιαδήποτε μορφή εγγύησης λέει να μην χρησιμοποιήσεις αναγεμισμένα ή συμβατά και το συζητάμε από εκεί. Συνήθως θα λέει "προτείνουμε την χρήση αυθεντικών μελανιών για το καλύτερο δυνατόν αποτέλεσμα", αλλά όχι ακύρωση εγγύησης. Εξαίρεση αποτελούν μόνο πρόσθετές εγγυήσεις του τύπου ότι ο κατασκευαστής δίνει την εγγύηση που δίνει και η επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία την επεκτείνει στα 3 χρόνια πχ, με προϋπόθεση την χρήση αυθεντικών και μόνο μελανιών. Αυτό είναι άλλο όμως. Αναλαμβάνει η αντιπροσωπεία το έξτρα κόστος μιας επέκτασης εγγύησης αρκετά σημαντικό, μιας και στην τριετία οι καταπονημένοι εκτυπωτές (που όπως λες εσύ θα τυπώνει 6000 σελίδες) βγάζουν διάφορα θεματάκια. Εκεί θα ζυγίσεις την χρήση που θα κάνεις, το μελάνι που θα φας στην τριετία και θα δεις αν σε συμφέρει κάποια επέκταση εγγύησης αλλά με ακριβά αυθεντικά, ή χρήση συμβατών αλλά εγγύηση μόνο του κατασκευαστή. Δεν ξέρω καν φυσικά αν το μοντέλο για το οποίο μιλάμε έχει κάποια τέτοια επιλογή.

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα χρειαστεις ανταπτορα αρσενικο  σε 2 θηλυκα τηλεφωνικης γραμμης(σαν να βαζεις παραλληλα 2 τηλεφωνα)

x14833.jpg.pagespeed.ic.KJ6YnOOLJV.jpg0,30-0,40€ κοστος......αν ομως και παλι δε δουλευει,παρε τη cyta τηλεφωνο για να σου δωσει αλλη γραμμη ή ρουτερ.......αυτοι ξερουν καλυτερα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οποτε θα χρειαστω splitter;

Ναι. Στο απάντησα ήδη απο το 5ο ποστ. Πάρε ένα πιρπιτσολάκι σαν αυτό που έβαλε πιο πάνω φώτο ο dobro και καθάρισες.

 

Δεν καταλαβα γιατί δεν με πίστεψες εξαρχής. Φταίει η φάτσα μου; :lol:  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...