Προς το περιεχόμενο

To thread των LGBT (ΛΟΑΤ) δικαιωμάτων


Τοξοβόλος_U_K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα ρωταω γιατι κακος η καλος σεξ εννοουμε την εισοδο τους πεους στον κολπο η τον πρωκτο ενω ο αμοιβαιος αυνανισμος, το στοματικο και η απλη επαφη των γεννητικων οργανων θεωρειτε προκαταρκτικα και οχι σεξ.

 

Εγω αυτο το βρισκω λαθος οκ δεν ειμαι τελιος μπορει να γελασω στην αρχη γιατι θα μου φανει αστειο αλλα μετα θα σταματησω σε καμια περιπτωση δεν θα τον κραξω,

 

Ενταξει απλα το λεω γιατι εχει περασει ετσι ισως λανθασμενα οτι για να ολοκληρωθει η πραξη πρεπει να υπαρχει διεισδηση 

 

Σχεδον ολοι θα γελασουν. Οι πιο καφροι θα την κραξουν. Τα νορμαλ τραβελια τα σεβονται ολοι οι μη κομπλεξικοι.

 

Και ο βιασμος περιλαμβανει διεισδηση και οργασμο. Εχει καμμια σχεση με σεξ;

 

Σκεψου οτι η πλειοψηφια των αντρων εχει μαθει για το σεξ βλεποντας τσοντες και κυνηγωντας τον οργασμο, πριν τυχει και μπει κανεις στο δωματιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχεδον ολοι θα γελασουν. Οι πιο καφροι θα την κραξουν. Τα νορμαλ τραβελια τα σεβονται ολοι οι μη κομπλεξικοι.

 

Και ο βιασμος περιλαμβανει διεισδηση και οργασμο. Εχει καμμια σχεση με σεξ;

 

Σκεψου οτι η πλειοψηφια των αντρων εχει μαθει για το σεξ βλεποντας τσοντες και κυνηγωντας τον οργασμο, πριν τυχει και μπει κανεις στο δωματιο

 

Υπαρχει επισης και αλλη αντιμετοπησει αν εχει γινει αλλαγη η οχι τους τρανς που εχουν αιδοίο νομιζω τους φερονται πιο προνομιακα.

 

Δικιο εχεις αλλα πρακτικα οπως ειπε και η silmarien ειναι δυσκολο να κανεις σχεση που θα εχει σεξ χωρις διεισδηση ειτε εισαι αντρας ειτε εισαι γυναικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις πιο προνομιακα; χαμηλοτερα επιτοκια;

 

δεν επαμε και να μην το βαζουμε καθολου, αλλα οτι ερωτας δεν σημαινει "κανουμε παιδακια"

 

αλλο οτι καποιοι την εχουν δει asexual, τραβηγμενο ή οχι, αφου δεν με ενοχλουν και δε βγαινουν να λενε "μην γαματε ρε, κανετε λαθος", καλα κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τοξο εσυ σαν γκει και σαν ψυχολογος θελω να μου πεις κατι που ακουσα, αληθευει οτι υπαρχουν γκει που δεν κανουν πρωκτικο σεξ ?

 

 

Ο γκέι σεξουαλικός προσανατολισμός αναφέρεται στις έλξεις που έχει κάποιος για το ίδιο φύλο.Αυτό που ρωτάς εμπίπτει στην σεξουαλική συμπεριφορά κ είναι τόσο αχανές πεδίο όσο είναι κ οι άνθρωποι όλων των σεξουαλικών προσανατολισμών.Κάποιοι θέλουν να τον παίρνουν,άλλοι να τον δίνουν,μερικοί κ τα 2,άλλοι ψήνονται να βλέπουν την Μαντόνα όταν τους κάνουν πίπα κ άλλοι να ακούνε Μότσαρτ.Χάος η σεξουαλική συμπεριφορά και πρακτικές των ανθρώπων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις πιο προνομιακα; χαμηλοτερα επιτοκια;

 

δεν επαμε και να μην το βαζουμε καθολου, αλλα οτι ερωτας δεν σημαινει "κανουμε παιδακια"

 

αλλο οτι καποιοι την εχουν δει asexual, τραβηγμενο ή οχι, αφου δεν με ενοχλουν και δε βγαινουν να λενε "μην γαματε ρε, κανετε λαθος", καλα κανουν

 

εννοω οτι τρανς με γυναικια γεννητικα οργανα δεν δεχετε τοσο ρατσισμο οπως ενας που εχει κρατησει το ανδρικο μοριο.

Δεν ειπα ρε ασεξουαλ η ασεξουαλ δεν κανουν σεξ για δεν νιωθουν ελξη λεω για αυτους που εχουν ορεξη για σεξ αλλα φοβουνται η δεν θελουν διεισδηση 

Ο γκέι σεξουαλικός προσανατολισμός αναφέρεται στις έλξεις που έχει κάποιος για το ίδιο φύλο.Αυτό που ρωτάς εμπίπτει στην σεξουαλική συμπεριφορά κ είναι τόσο αχανές πεδίο όσο είναι κ οι άνθρωποι όλων των σεξουαλικών προσανατολισμών.Κάποιοι θέλουν να τον παίρνουν,άλλοι να τον δίνουν,μερικοί κ τα 2,άλλοι ψήνονται να βλέπουν την Μαντόνα όταν τους κάνουν πίπα κ άλλοι να ακούνε Μότσαρτ.Χάος η σεξουαλική συμπεριφορά και πρακτικές των ανθρώπων.

 

οκ μου το ξεκαθαρισες , παντως απο οτι ειδα στο νετ δυσκολα θα κρατηθει γκει σχεση χωρις πρωκτικό σεξ, επισης διαβασα οτι οι γκει ειναι πιο απιστοι απο τους στρειτ και νομιζα οτι ισχυει το αντιθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οκ μου το ξεκαθαρισες , παντως απο οτι ειδα στο νετ δυσκολα θα κρατηθει γκει σχεση χωρις πρωκτικό σεξ, επισης διαβασα οτι οι γκει ειναι πιο απιστοι απο τους στρειτ και νομιζα οτι ισχυει το αντιθετο.

 

 

Γενικεύσεις,στερεότυπα,παραπληροφόρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω οτι τρανς με γυναικια γεννητικα οργανα δεν δεχετε τοσο ρατσισμο οπως ενας που εχει κρατησει το ανδρικο μοριο.

Δεν ειπα ρε ασεξουαλ η ασεξουαλ δεν κανουν σεξ για δεν νιωθουν ελξη λεω για αυτους που εχουν ορεξη για σεξ αλλα φοβουνται η δεν θελουν διεισδηση 

 

οκ μου το ξεκαθαρισες , παντως απο οτι ειδα στο νετ δυσκολα θα κρατηθει γκει σχεση χωρις πρωκτικό σεξ, επισης διαβασα οτι οι γκει ειναι πιο απιστοι απο τους στρειτ και νομιζα οτι ισχυει το αντιθετο.

 

 

Και πως καταλαβαινουν τι κρυβεται κατω απο τη φουστα; Μαλλον συμβαινει λογω του οτι τα τραβελια χωρις εγχειρηση διαφερουν περισσοτερο απο την "νορμαλ συνηθισμενη εικονα" σε σχεση με τα εγχειρισμενα.

 

Παιζει ρολο αν κατι εχει προελθει απο φοβο-τραυμα-κομπλεξ-υποχρεωση-συνηθεια, ή καθαρα απο επιλογη just for fun

 

Τα κακα νεα διαδιδονται γρηγορα. Μπορει και να φταιει το οτι πολλοι δεν ειναι συνειδητοποιημενοι και ταλαιπωρουν-δουλευουν τους αλλους και μερικες φορες τον εαυτο τους, και ολοι μαζι εχουν να αντιμετωπισουν τις μαλακιες της κοινωνιας

 

κωμωδια με θεμα ασπρομαυρο ζευγαρι, του '67, ουτε καν της δεκαετιας του 30

 

http://www.imdb.com/title/tt0061735/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως καταλαβαινουν τι κρυβεται κατω απο τη φουστα; Μαλλον συμβαινει λογω του οτι τα τραβελια χωρις εγχειρηση διαφερουν περισσοτερο απο την "νορμαλ συνηθισμενη εικονα" σε σχεση με τα εγχειρισμενα.

 

Παιζει ρολο αν κατι εχει προελθει απο φοβο-τραυμα-κομπλεξ-υποχρεωση-συνηθεια, ή καθαρα απο επιλογη just for fun

 

Τα κακα νεα διαδιδονται γρηγορα. Μπορει και να φταιει το οτι πολλοι δεν ειναι συνειδητοποιημενοι και ταλαιπωρουν-δουλευουν τους αλλους και μερικες φορες τον εαυτο τους, και ολοι μαζι εχουν να αντιμετωπισουν τις μαλακιες της κοινωνιας

 

κωμωδια με θεμα ασπρομαυρο ζευγαρι, του '67, ουτε καν της δεκαετιας του 30

 

http://www.imdb.com/title/tt0061735/

 

Αυτες που αλλαζουν φυλο κανουν και ορμονικες θεραπιες που αλλαζουν φωνη και αλλα οποτε φαινεται αυτος που δεν εχει κανει αλλαγη, επισης απο οτι μου εχουν πει αυτες που εκδιδονται εχουν δυο ποστα αυτες που εχουν αλλαξει και οι αλλες, ειχα ενα μαλακα γνωστο που πειραζε αυτες που δεν εχουν κανει αλλαγη.

 

Παντως σαν φοιτητης στην καβαλα ηταν ενας τυπος αλλα κοντσιτα που ετρωγε πολυ κραξιμο το λυπομουν προσπαθουσα οσο μπορω να κανω κατι αλλα η αληθεια ειναι οτι μερικες φορες φοβομουν και για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ελλαδα σαν τραβελι, τι δουλεια μπορεις να κανεις; Μονο κανα κομμωτηριο-νυχαδικο. Κι αν.  Χωρια τα φραγκα, που το φτωχο τραβελι μια ζωη (το μονο που μπορει να κανει) ειναι να φοραει γυναικεια ρουχα, ενω το αλλο εχει φραγκα για ορμονες-εγχειρησεις κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια είδηση που σίγουρα διαμορφώνει τώρα την ανάγκη για το τρίτο φύλο στο εξωτερικό, στο Λευκό οίκο και στην ευρώπη άμεσα...

http://www.katohika.gr/2015/04/ston-levko-oiko-eftiaksan-toualetes-gia-to-trito-fylo.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια είδηση που σίγουρα διαμορφώνει τώρα την ανάγκη για το τρίτο φύλο στο εξωτερικό, στο Λευκό οίκο και στην ευρώπη άμεσα...

http://www.katohika.gr/2015/04/ston-levko-oiko-eftiaksan-toualetes-gia-to-trito-fylo.html

 

 

Δεν υπάρχει τρίτο φύλο, αυτή η έκφραση έχει μείνει κατάλοιπο άγνοιας δε ξέρω κ γω από που.Ακόμα κ στο γκέι κίνημα περιθωριοποιημένες είναι οι απόψεις που μιλούν για τρίτο φύλο.Δύο είναι τα φύλα (οι intersex άλλο θέμα).Το μεγάλο ζήτημα είναι να μπορούν να αυτοπροσδιοριστούν ελεύθερα με το ένα ή το άλλο φύλο όσοι γουστάρουν.

 

Επίσης αράξτε με τα ''τραβέλια''.Προσβλητικός κ απανθρωποποιητικός ο όρος.Tρανς γυναίκες ή τρανς άνδρες λέμε.Αν σας πέφτει δύσκολο πείτε απλά τρανς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος διότι online πηγή δεν βρίσκω ακόμα τουλάχιστον.Πριν λίγο αναφέρθηκε από τη ΝΕΡΙΤ (σύμφωνα με tweet που είδα) πως έρευνα του Βήματος της Κυριακής δείχνει ότι το 51% των Ελλήνων πλέον είναι υπέρ του γάμου ομόφυλων ζευγαριών ενώ το 39% είναι κατά. 

 

Μπορεί κάποιος από Ελλάδα να επιβεβαιώσει τη δημοσκόπηση? Κάτι για θρησκεία επίσης είχε η δημοσκόπηση.Εαν ευσταθεί τότε μιλάμε για σαρωτική αλλαγή στην στάση των Ελλήνων καθώς πριν 10 χρόνια υπέρ ήταν μόλις περίπου το 15%.Ας κάνει κάποιος την καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τρίτο φύλο, αυτή η έκφραση έχει μείνει κατάλοιπο άγνοιας δε ξέρω κ γω από που.Ακόμα κ στο γκέι κίνημα περιθωριοποιημένες είναι οι απόψεις που μιλούν για τρίτο φύλο.Δύο είναι τα φύλα (οι intersex άλλο θέμα).Το μεγάλο ζήτημα είναι να μπορούν να αυτοπροσδιοριστούν ελεύθερα με το ένα ή το άλλο φύλο όσοι γουστάρουν.

 

Επίσης αράξτε με τα ''τραβέλια''.Προσβλητικός κ απανθρωποποιητικός ο όρος.Tρανς γυναίκες ή τρανς άνδρες λέμε.Αν σας πέφτει δύσκολο πείτε απλά τρανς.

 

Αυτο με το τριτο φυλο εχω να το ακουσω χρονια απο τοτε που ημουν πιτσιρικας και το ελεγε ο τολης στο δυο ξενους.

Ρε τοξο μια ερωτηση σχετικα με το "τριτο" φυλο, εναν αντρας που παει με γυναικα που εχει κανει αλλαγη φιλου ειναι γκει η οχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω οτι τρανς με γυναικια γεννητικα οργανα δεν δεχετε τοσο ρατσισμο οπως ενας που εχει κρατησει το ανδρικο μοριο.

Δεν ειπα ρε ασεξουαλ η ασεξουαλ δεν κανουν σεξ για δεν νιωθουν ελξη λεω για αυτους που εχουν ορεξη για σεξ αλλα φοβουνται η δεν θελουν διεισδηση 

 

οκ μου το ξεκαθαρισες , παντως απο οτι ειδα στο νετ δυσκολα θα κρατηθει γκει σχεση χωρις πρωκτικό σεξ, επισης διαβασα οτι οι γκει ειναι πιο απιστοι απο τους στρειτ και νομιζα οτι ισχυει το αντιθετο.

Εμένα μου φαίνεται απολύτως φυσιολογικό να ισχύει αυτό μιας και εγώ δεν πιστεύω ότι γεννιέσαι γκει... πιστεύω γενικά (όχι μόνο για τον σεξουαλικό προσανατολισμό μας αλλά για το κάθε τι που μας χαρακτηρίζει ως προσωπικότητες απο το τι τρόμε τι πιστεύουμε τον τρόπο που μιλάμε,ντυνόμαστε τους ανθρώπους που θέλουμε δίπλα μας κτλ)  πως είμαστε απλά η συνισταμένη των βιωμάτων μας.

 

Άρα γκέι γίνεσαι απο επιλογή και αν δεν το πιστεύεις αυτό αλλά είσαι γκει απλά δεν έχεις ωριμάσει νοητικά (όπως πχ κάποιος που πιστεύει ότι γεννήθηκε μαθηματικός ή πολυγαμικός ή μονογαμικός ή ετεροφυλόφιλος ή χριστιανός κτλ )

 

Και συνήθως αν όχι πάντα οι άνθρωποι που κάνουν μια σεξουαλική επανάσταση τέτοιου βεληνεκούς το κάνουν επειδή το ένστικτο της σεξουαλικής έκφρασης ειναι πολύ ισχυρό μέσα τους (no pun intended :P )  κάτι τέτοιο έχει ως συνέπεια την επιθυμία διαφόρων σεξουαλικών εμπειριών άρα για να συμβεί κάτι τέτοιο το άτομο αυτό θα πρέπει να κάνει είτε εφήμερες επαφές είτε βραχυχρόνιες σχέσεις είτε ελεύθερες σχέσεις.

 

Τα άτομα που μπορούνε να είναι πιστά σε ένα μόνο άτομο  (δηλαδή έχουν τα βιώματα -παιδεία,αγωγή,πρώτυπα, παλιότερες εμπειρίες κτλ- που τους κάνουν να σεβοντε/ζητούν κάτι τέτοιο )και ας έχει φύγει ο ερωτικός πόθος αφήνοντας μόνο την αγάπη στην σχέση είναι αυτά που δεν έχουν τον σεξ στην όποια του μορφή ως προτεραιότητα. και κατα συνέπεια τίνουν να είναι ετεροφυλόφιλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...