Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωση .jpg αρχειου σε χαρτι Α5


christakosxo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ! προσπαθω να εκτυπωσω ενα αρχειο  .jpg με το word σε χαρτι Α5 ,αλλα δεν τα καταφερνω ! Μπορει καποιος να μου πει τι ρυθμισεις πρεπει να κανω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάξε στις ρυθμίσεις της εκτύπωσης (ctrl + p) το μέγεθος χαρτιού που είναι και βάλε αυτο που θέλεις

Επεξ/σία από KiriosD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε στο Word μέγεθος σελίδας Α4, οριζόντιο προσανατολισμό, τοποθέτησε την εικόνα στο δεξιό ή στο αριστερό μέρος της σελίδας ώστε να πιάσει περίπου το μισό μέρος του Α4 (δηλ. Α5) και τύπωσε κανονικά σε Α4 χαρτί, και ύστερα δίπλωσέ το και κόψε το στη μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το κάνεις pdf και το τυπώσεις μέσα από τον Acrobat Reader ή όποιο άλλο πρόγραμμα έχεις, γίνεται τίποτα; Για δοκίμασέ το. (Στο Page Setup να ορίσεις το μέγεθος σελίδας στο Α5)

Βλέπω πάντως σε αυτή τη σελίδα ότι δεν υποστηρίζει εκτύπωση σε Α5.

Επεξ/σία από accipio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτιάξε το σε α4 δες που είναι τα όρια και βάλε να εκτυπώνει σε φανταστικό α4; ενώ αυτό θα τραβάει τα α5, όχι; δε ξέρω όμως όταν λέει δεν υποστηρίζει α5 πως τραβάει τα φύλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς επίσης να τροφοδοτείς τα Α5 φύλλα οριζόντια και να δίνεις εκτύπωση Α4.

Σε δοκιμές που είχα κάνει σε παλιό μου εκτυπωτή, στην σελίδα Α4 που στέλνεις για εκτύπωση δεν πρέπει το θέμα να ξεπερνάει το 45% περίπου ύψους της σελίδας. Εγώ τύπωνα φωτογραφιες σε διάσταση 12x18

 

Αν έχεις φωτoγραφικό χαρτί που δεν θέλεις να πάει χαμένο μπορείς να το δοκιμάσεις. Αν πρόκειται για απλό χαρτι όμως δεν νομίζω να αξίζει ο κόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...