Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν πήρες το Vanquish; [PS3][Xbox 360]


RedPanda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρή ερώτηση για όσους δεν πήραν το Vanquish. 

 

 

Μιλάμε ίσως για το κορυφαίο third person shooter της περασμένης γενιάς και σίγουρα ένα από τα καλύτερα παιχνίδια δράσης. Και με το ζόρι ξεπέρασε τις 900κ πωλήσεις. 

 

 

Τι σε απώθησε και έχασες την ευκαιρία να ενσαρκώσεις τον Sam Gideon ?

 

f24.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

too sci-fi ,mecha, το μοναδικό τέτοιου είδους παιχνίδι που μάρεσε ήταν το zone of the enders, αλλα δεν ήταν ο ορισμός του tps, πιο πολύ action.

το συγκεκριμένο το ξεκίνησα και το παράτησα στη μέση ,δεν με τράβηξε καθόλου η ιστορία, αγαπάω platinum games, αλλα εφόσον δεν με τραβάει το sci-fi/mecha και δεν μάρεσε και η ιστορία meh,not my cup of tea.

βγήκε και μια περίοδο που είχαν βγει τρομερά games, αν έβγαινε φέτος που ήταν η πιο νεκρή gaming χρονιά που θυμάμαι ever σίγουρα θα το είχα λιώσει περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει πως στο 360 παίζει αρκετά καλύτερα ή θυμάμαι λάθος?

 

Εξαιτίας του ντόρου που είχε γίνει με το προηγούμενο τους παιχνίδι, το Bayonetta, το Vanquish τρέχει τέλεια στα 30 fps στο PS3.

 

Δεν είχα λεφτά.

Ακόμα δεν έχω! :P

 

Λάθος θρεντ. http://www.insomnia.gr/topic/402463-περί-πειρατείας-και-πάλι/

 

το συγκεκριμένο το ξεκίνησα και το παράτησα στη μέση

 

Πρώτος λόγος λοιπόν, αδυναμία να αντεπεξέλθεις. Εκτός από το campaign που το παίζεις ξανά και ξανά μέχρι να βελτιωθείς, υπάρχουν και 6 challenges -κανονικές σφαγές- που μόνο όταν τα ολοκληρώσεις μπορείς να νοιώσεις πραγματικά άντρας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έδωσαν στο Plus προτού φτάσω σε αυτό στη λίστα αγορών μου.

 

Το είχα πάρει όμως δώρο σε ένα φίλο μου στα γενέθλιά του για το 360, αν μετράει :P

Είχε κι αυτό το ψευτο-3D εξώφυλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελειωσα μια φορα κακως μιας και θελει πολλα playthroughs για να νιωσεις αλλα επιασα αλλα games τοτε και μετα οταν θυμηθηκα να το ξαναπαιξω ειχα ξεχασει τα παντα και δεν εκανα τον κοπο...απο τα λιγα παιχνιδια που εχω κρατησει στην 360 συλλογη και δεν πουληθηκε με το τελος του!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έδωσαν στο Plus προτού φτάσω σε αυτό στη λίστα αγορών μου.

 

Έπαιζα κατώτερα παιχνίδια μέχρι να βγει στο Plus και πάλι δεν το έβγαλα, ούτε λόγος για τα challenges.

φιξεδ

too sci-fi ,mecha

o shinji mikami είπε πως ήταν εμπνευσμένο από το Casshern.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ όταν παρατάς ένα παιχνίδι είναι γιατί έχεις αδυναμία να ανταπεξέλθεις? χαχαχα έλεος οκ. απλά δεν με τράβηξε και είχα "καλύτερα"(για το γούστο μου) παιχνίδια να παίξω εκείνη την περίοδο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πιανεις ευρισκομενο στην ιδια κατηγορια με τον Σκαντζο. Απλως εγω δεν το δοκιμασα καθολου. Με αφηνει παγερα αδιαφορο. Period.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole Maulder, skanjos, kostiger +1 ΙΔΙΩς  με τον  Vole Maulder +1000, προσωπικα το παιχνιδι το παρατησα λογω του ότι Β Α Ρ Ι Ε Μ Α Ι αφορητα να προσπαθω να σκοτωσω τον "boss" του επιπεδου και να παιζω κοντα μια ωρα για να τον βγαλω (και να μην βγαινει), ΝΑ ΠΑΙΞΩ θελω γμτ όχι να μου σπασουν τα νευρα...εάν θελω να μου σπασουν τα νευρα μπορω να παρακολουθησω ειδήσεις στις 7, 8 και 9 το βραδυ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole Maulder, skanjos, kostiger +1 ΙΔΙΩς  με τον  Vole Maulder +1000, προσωπικα το παιχνιδι το παρατησα λογω του ότι Β Α Ρ Ι Ε Μ Α Ι αφορητα να προσπαθω να σκοτωσω τον "boss" του επιπεδου και να παιζω κοντα μια ωρα για να τον βγαλω (και να μην βγαινει), ΝΑ ΠΑΙΞΩ θελω γμτ όχι να μου σπασουν τα νευρα...εάν θελω να μου σπασουν τα νευρα μπορω να παρακολουθησω ειδήσεις στις 7, 8 και 9 το βραδυ!!!!!!

 

Βλακείες, αλλο να μην βγαινει και αλλο να μην μπορεις να τον βγαλεις εσύ. Το παιχνιδι προκειται για το καλυτερο TPS με διαφορα μεχρι και σημερα. Ειναι δυσκολο οσο πρεπει, εχει απιστευτα σκηνικα και set pieces, -απαιτει- απο εσενα να μαθεις να το ελεγχεις και να μαθεις τα χαρακτηριστικα των οπλων, ειναι ταχυτατο με μεγαλη γκαμα εχθρων που σε καθε πιστα ολο και αλλαζουν. Κερασακι στην τουρτα οτι ειναι παιχνιδι που το τελειωνεις με ανεση στις 5-6 ωρες γιατι ειναι παιχνιδι score attack. Ειναι το Bayoneta των TPS. 

 

Τωρα μπορω να καταλαβω οτι λογο artwork και themes να μην τραβηξει πολυ κοσμο αλλα σε οτι αφορα το gameplay Και την αισθηση που σου δινει το παιχνιδι στο shooting και στον ελεγχο του χαρακτηρα απλα δεν υπαρχει αντιπαλος που να το φτανει σε αποσταση 10 χιλιομετρων. Μιλαμε για πολλα levels επανω απο τον κοντινοτερο αντιπαλο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως σωστα εγραψες, πρεπει να σε ''τραβαει''...Πρεπει να με ενδιαφερει ο κοσμος του καθε παιχνιδιου, προκειμενου να του αφιερωσω τον πολυτιμο χρονο μου, οσο καλοι κι αν ειναι οι μηχανισμοι του. Και με το συγκεκριμενο...ουτε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...