Προς το περιεχόμενο

OS X Yosemite


Gi0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα μια χαρά ειναι .δεν έχω κάποιο κόλλημα εδω και 2 μέρες.αν ειναι δίσκος τώρα θα δείξει .παντως ειναι λιγο περίεργο γιατι την προηγούμενη φορά πάλι απο δίσκο την πατησα μου είχε βγάλει και μήνυμα οτι 'πεθαίνει '.Αν ήταν ο δίσκος δεν θα έπρεπε να κολλήσει και μετά το clean install;'η ειναι νωρίς ακομα ;για αυτο είπα μηπως κόλλησε κανένα ιό 'η κάτι τέτοιο ;και πάλι σας ευχαρηστω για την βοήθεια σας!Sent from my iPhone using Insomnia

Μήπως έχεις πρόβλημα με τα ρεύματα . Σου συνιστώ να χρησιμοποιείς ups. Ο μόνος τροπος να καταστρέψεις ένα μηχανικό δίσκο ειναι χτύπημα ή κακή τροφοδοσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω κανει την αναβαθμιση σε 10.10.3 και σημερα το πρωι μου εμφανισε μια ενημερωση για αναβαθμιση για τα αρχεια τυπου jpg μεγάλου μεγεθους. Μετα την αναβαθμιση και επανεκκινηση ομως μου εμφανιζει ενα μηνυμα "η εφαρμογη finder τερματιστηκε αναπαντεχα κατα την χρηση του προσθετου finder" το οποιο δεν εξαφανιζεται επιλεγοντας το κουμπι ΟΚ και ολα τα εικονιδια του Desktop εχουν χαθει, τι να κανω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει την αναβαθμιση σε 10.10.3 και σημερα το πρωι μου εμφανισε μια ενημερωση για αναβαθμιση για τα αρχεια τυπου jpg μεγάλου μεγεθους. Μετα την αναβαθμιση και επανεκκινηση ομως μου εμφανιζει ενα μηνυμα "η εφαρμογη finder τερματιστηκε αναπαντεχα κατα την χρηση του προσθετου finder" το οποιο δεν εξαφανιζεται επιλεγοντας το κουμπι ΟΚ και ολα τα εικονιδια του Desktop εχουν χαθει, τι να κανω; 

Καταρχάς μιλάς για το 10.10.3 suplamental update?Μπορείς να δεις αν είναι αυτό πατώντας updates στο app store, οπου γραφει ποτε εγκαταστάθηκε. Αν δεν έχεις timemachine backup δεν ξερω πως μπορείς να κανεςι κατι για το συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

βγήκε beta ;  Θα μου πείς και οι final μπέτα ειναι αλλά..

 

Ασχετο για το θέμα του δίσκου εχετε βγεί μερικές σελίδες οφτοπικ . Γιατι δεν ανοίγετε ενα νεό θέμα να το δουν και περισσότεροι μήπως και βρεθεί λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα. Το Mail κάθε μέρα μου ζητάει τον κωδικό του gmail. Toν βάζω κανονικά και την άλλη μέρα πάλι τα ίδια. Τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα. Το Mail κάθε μέρα μου ζητάει τον κωδικό του gmail. Toν βάζω κανονικά και την άλλη μέρα πάλι τα ίδια. Τι μπορεί να φταίει?

και εμένα μου το εκανε .. λύση δεν βρήκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα. Το Mail κάθε μέρα μου ζητάει τον κωδικό του gmail. Toν βάζω κανονικά και την άλλη μέρα πάλι τα ίδια. Τι μπορεί να φταίει?

 

Για πήγαινε Mail > Preferences > Accounts > Account Information (gmail), είναι κενό το πεδίο “Password” ;,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα. Το Mail κάθε μέρα μου ζητάει τον κωδικό του gmail. Toν βάζω κανονικά και την άλλη μέρα πάλι τα ίδια. Τι μπορεί να φταίει?

Στο ζητάει μόλις ανοίξεις ή μόλις πας να στείλεις;

Δοκίμασε να το περάσεις στα Preferences > Accounts > Account Information (gmail) και όχι στο παράθυρο που σου εμφανίζει ο Mac.

Επίσης μπορεί να είναι κόλλημα του keychain. Ρίξε μια ματιά να δεις τι password έχει κρατήσει εκεί.

 

Αν δεν λυθεί, στη θέση σου θα δοκίμαζα να αλλάξω password στον Google account και να τον ξαναπεράσω στο Mail app.

 

Πότε έκανες τελευταία φορά (από browser) login στο Gmail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ζητάει μόλις ανοίξεις ή μόλις πας να στείλεις;

Δοκίμασε να το περάσεις στα Preferences > Accounts > Account Information (gmail) και όχι στο παράθυρο που σου εμφανίζει ο Mac.

Επίσης μπορεί να είναι κόλλημα του keychain. Ρίξε μια ματιά να δεις τι password έχει κρατήσει εκεί.

 

Αν δεν λυθεί, στη θέση σου θα δοκίμαζα να αλλάξω password στον Google account και να τον ξαναπεράσω στο Mail app.

 

Πότε έκανες τελευταία φορά (από browser) login στο Gmail?

 

Δοκίμασα να διαγράψω το account και να το ξαναπεράσω αλλά πάλι τα ίδια. Στο chrome μπαίνω με άλλο google account αλλά στο mail χρησιμοποιώ ένα συγκεκριμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...