Προς το περιεχόμενο

OS X Yosemite


Gi0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε να βάλεις λοιπόν αυτο το λειτουργικό για επαγγελματική χρήση..

 

Μπορεί να σε κρεμάσει.

Εγώ το χρησιμοποιώ επαγγελματικά και δεν έχω κανένα πρόβλημα προς το παρόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και γω επαγγελματικα τα δουλευω , και στο κουβαδακι κιολας….. οχι σε κανα macbook pro, αλλα ειναι να μην σου τυχει…..

 

Και απο windows την εχω πατησει, και απο Mountain Lion πιο παλια….. 

 

Κανενα OS δεν ειναι να το εμπιστευεσαι 100% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουβαδακι παρακαλω…..  :-D

 

Αφου μου ειχανε βγαλει την πιστη στο apple store οταν ειχε πρωτοβγει, οτι δεν ειχαν stock, επρεπε να περιμενω 2 weeks για να ερθει…..  :-( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

 

Μόλις το παρατήρησα ότι το iPhoto > Photos του 10.10.3 τελευταίο beta update, δεν αναγνωρίζει περιεχόμενο iPhone 6 JB στην 8.1   (φωτός βίντεο).

 

Κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; 

 

Κάποια προτεινόμενη λύση;

 

Θέλω να περάσω κάποια βίντεο στον Μακ (Photos) από το τηλ. που τράβηξα για να ελευθερώσω λίγο χώρο, και δεν μπορώ! :/

 
post-239756-0-00073900-1425218146_thumb.png
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

 

Μόλις το παρατήρησα ότι το iPhoto > Photos του 10.10.3 τελευταίο beta update, δεν αναγνωρίζει περιεχόμενο iPhone 6 JB στην 8.1   (φωτός βίντεο).

 

Κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; 

 

Κάποια προτεινόμενη λύση;

 

Θέλω να περάσω κάποια βίντεο στον Μακ (Photos) από το τηλ. που τράβηξα για να ελευθερώσω λίγο χώρο, και δεν μπορώ! :/

 

attachicon.gifCapture d’écran 2015-03-01 à 14.47.59.png

Μάλλον θα θέλει iCloud...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου, έτσι και αλλιώς το έχω ήδη ενεργοποιήσει.

 

Οι φωτός όλα ΟΚ, τα βίντεο πως περναν μονο; 

 

Επίσης αν κατά λάθος βγάλαν το sync με usb για φωτός, μέγα λάθος κατά με. 

 

Φαντάζεσαι να θες να σώσεις κάνα 2Κ φωτός από το τηλ. στον Μακ  (από πιο παλιά άλμπουμ του τηλ.) και να χρειαστείς να της τικαρεις μια μια για να της συγχρονίσεις με τον Μακ!

 

Θενξ ενιγουει...το ψάχνω ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια προτεινόμενη λύση;

 

Θέλω να περάσω κάποια βίντεο στον Μακ (Photos) από το τηλ. που τράβηξα για να ελευθερώσω λίγο χώρο, και δεν μπορώ! :/

 

Αν έχω καταλάβει καλά, το ifunbox κάνει αυτό που θες (σχεδόν βλέπει το iphone σαν usb).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά καλησπέρα,

 

Μόλις το παρατήρησα ότι το iPhoto > Photos του 10.10.3 τελευταίο beta update, δεν αναγνωρίζει περιεχόμενο iPhone 6 JB στην 8.1   (φωτός βίντεο).

 

Κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; 

 

Κάποια προτεινόμενη λύση;

 

Θέλω να περάσω κάποια βίντεο στον Μακ (Photos) από το τηλ. που τράβηξα για να ελευθερώσω λίγο χώρο, και δεν μπορώ! :/

 

 

Αν έχω καταλάβει καλά, θέλεις import, όχι sync.

Image capture? Picasa?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχω καταλάβει καλά, θέλεις import, όχι sync.

Image capture? Picasa?

 

 

Ακριβώς.

 

Περιμένω να δω αν θα αλλάξει κάτι με την επίσημη public release, και αν όχι, θα τα δοκιμάσω όλα. 

 

Όσοι είστε εγγεγραμένοι στο πρόγραμμα beta έγινε διαθέσιμη η Public beta 10.10.3 14D87p αντί 14D87h  που είχε δοθεί πριν λίγες μέρες στους devs.

 

Εμφανής αλλαγές δεν υπάρχουν μεταξύ αυτών των δυο, αν και προφανώς να διορθώσαν κάποια  bug's. 

 

λινκ: OS X daily

 

post-239756-0-11926500-1425332091_thumb.pngpost-239756-0-96206700-1425332104_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κατάλαβα τι συμβαίνει.

 

Με το που το σύνδεσα μου έδειξε τα τελευταία βίντεο και φωτός (πιο πρόσφατα) και με άφηνε να τα συγχρονίσω, αποθηκεύσω στον Μακ μου. 

 

• Δεν μου έδειχνε όλη την βιβλιοθήκη αλμπουμς του iPhone μου όπως παλιά, ούτε όλα τα βίντεο. Μονο τα τελευταία.

• Δεν έχει βελάκι eject όπως παλιά για το iPhone μεσα από το Photos, οπότε πρέπει να το τραβας από το καλώδιο έτσι απλά!

• Δεν έχει, η δεν βρίσκω το καλάθι που είχε παλιά για τις διαγραμμένες φωτό βίντεο!

• Όταν γινει μια φορα to  sync, μετά αν το βάλετε κατευθείαν πάλι το τηλ. στον Μακ>Photos, δεν θα σας ανοίξει όλο τα υπάρχον αλμπουμ φωτός, αλλα απλώς θα γράψει σε ασπρο πεδίο. ''Καμια Φωτό''.

 

Δλδ αν θες να ταξινομήσεις πάλι κάτι που ξέχασες, πως το κανεις τώρα;; 

 

Χμμμ....για να δούμε την συνέχεια. 

 

 

Ευτυχώς με το άνοιγμα έσωσα τα βιντεακια που ήθελα, αλλιώς δεν ξέρω πως θα τα έσωζα αν τον άνοιγα δεύτερη φορα, αφού δεν μου δείχνει την βιβλιοθήκη από το τηλ.!!

 

Περίεργα πράγματα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτό που περιγράφεις, μάλλον σου δείχνει μόνον το περιεχόμενο (φώτος/βίντεο) που δεν είναι στο library σου, ώστε να τα συγχρονίσεις. Και με το "Καμία Φώτο", πως δεν υπάρχει καμία φώτο προς συγχρονισμό. Wired. Σίγουρα οι αλλαγές που ήρθαν με το Photos είναι προς προβληματισμό  :huh: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλο πρόβλημα σε 10.10.2, φταίχτης μάλλον ο Σαφάρι πάλι. Είχα ανεβάσει σε image hosting σελίδα 2-3 φώτος πριν μερικές μέρες, και μετά το ανέβασμα τις κάνω delete από τον δίσκο.

Πάω να αδειάσω τον κάδο, φεύγουν όλα τα "σκουπίδια" εκτός από τις φώτο, για τις οποίες μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορούν να διαγραφούν οριστικά διότι χρησιμοποιούνται ακόμα από κάποιο πρόγραμμα!!!! Κάνω quit τον Σαφάρι, περιμένω να φύγει το process από την μνήμη (να κλείσει εντελώς δηλαδή), empty trash και ως δια μαγείας αυτή τη φορά αδειάζει κανονικά!!! Υποπτεύομαι ότι κάποιο νήμα (thread), που είχε ανοιχτεί όταν ανέβασα τις φώτος στο image hosting, είχε μείνει ακόμα ανοιχτό. Και επειδή γενικά ο Σαφάρι είχε/έχει κάμποσα memory leaks προβλήματα στην 10.10, θεωρώ πως αυτο συμβαίνει αρκετά συχνά και σε άλλα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...