Προς το περιεχόμενο

OS X Yosemite


Gi0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι περιμενετε απο την αναβαθμιση. για τον πεο ειναι απο την αρχη που βγηκε πηρανε ενα λειτουργικο για επαγγελματιες και το κανανε φρου φρου και αρωματα

βλεπω τα windows 10 που ερχονται λαχανο θα τους φανε πολυ πιο ομαλα φαντασου που φτασαμε να εινια καλυτερο το λειτουργικο της μικρομαλακης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επίσης το έβαλα κι εγώ χθες βράδυ . Θέλει μια εβδομάδα τουλάχιστον για να δώ αν μου κάνει αυτα τα παγώματα στο σαφάρι. Σε εμένα τουλάχιστον ήταν σπάνια.

 

UPDATE

ΟΥΤΕ ΚΑΝ... Σήμερα μόνο μου έκανε 2 παγωματάκια του 1 δευτερολέπτου όπως σέρφαρα.. Ξεμπουκωσε άμεσα όμως..Φοβάμαι οτι οφείλετε στο trim το οποίο εχω και ενεργοποιημένο.

 

Δεν με βλέπω να έχω άλλη υπομονή με την betoμαλακιούλα τους. Εφυγα πίσω στα 10.9

 

Δυστηχώς εχω αποθηκευμένη την 10.9.2 απο apple store οπότε θα βάλω αυτη και θα αναβαθμίσω.

Δεν είχα κατεβάσει την τελευταία να ξεμπερδεύω γμτ.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kαμια ιδεα γιατι δεν εμφανιζεται το update σε ενα mbp late 2011 το οποιο εχει την 10.10.1?

Βγαζει ενα ωραιοτατο "An error has occurred (Can't connect to the Apple Software Update server.)".

Κλειστο firewall, καθαρο hosts, logged in στο account (βλεπει κανονικα τα purchases), rebooted, ενω απο την ιδια συνδεση και απο διαφορετικο mbp ολα δουλευουν ρολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμια ιδεα γιατι δεν εμφανιζεται το update σε ενα mbp late 2011 το οποιο εχει την 10.10.1?

Βγαζει ενα ωραιοτατο "An error has occurred (Can't connect to the Apple Software Update server.)".

Κλειστο firewall, καθαρο hosts, logged in στο account (βλεπει κανονικα τα purchases), rebooted, ενω απο την ιδια συνδεση και απο διαφορετικο mbp ολα δουλευουν ρολοι.

 

 

Πιθανον να εχει προσωρινα προβλημα το Mac App Store. Δοκίμασε ενα Repair Permission και καθαρισε τα caches του Mac App Store και λογικα θα δουλεψει. :)

 

Απ την άλλη εγω θα δοκίμαζα να κατεβάσω το Combo του 10.10.2: http://support.apple.com/kb/DL1786 και μετα θα τσεκαρα να δω αν δουλευει κατεβαζοντας καποιο App.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα μαν, χαιρομαι που σου δουλεψε!!  Ψαχνομαι γενικα με τοσο Troubleshooting που χει πεσει (που έχω να δω απο εποχές Cheetah) μιας και γυρισα σε Mavericks σαν κυριο συστημα και τεσταρω σε 2ο Partition το Yoshi μπας και το βαλω καποια μερα που θα ναι σταθερο σε καθημερινη βαση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο σαφάρι (ίδιως σε youtube βίντεο) σας τρώει και εσάς κωλήματα όταν ειναι να τον κλείσεις με CMD+W? κοινώς δεν κλείνει το παράθυρο και πρέπει να γινει κλικ.


αυτο το adblok δημιουργει πολλά προβληματα πάντως. 

σε γενικές γραμμες ευχαριστημένος απο το update πάει καλύτερα αλλα μπορει ακόμα καλυτερα κατεμέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για τον πεο ολο το λειτουργικο το ξαναλεω δεν νοηεται σε μηχανηματα καινουργια και να μην τρεχει ομαλα μολις τωρα απο τα νευρα μου απο τα κοληματα εσπασα το magic mouse τις προαλλες γαμησα το keybord.

εγω ξεκινησα με snow lion τοτε ηταν καλο λειτουργικο απο το μαβερικσ και μετα γ@μηθηκε

τι να τα κανω εγω τα transparent menu και τις ομορφιες αφου σαν λειτουργικο δεν τραβαει τι να πω για τη μη υποστηριξη 4κ σε γραμματοσειρες και κουμπια μου εχει βγει το ματι. τωρα εχει αλλο κολημα και με το magic mouse και με το magic trackpad κανω scrolling προς τα κατω και μου γυρναει στη πισω σελιδα, το οτι εχω ανοιχτο ενα chrome με 10 καρτελες ενα spotify και ενα mail και σερνεται δηλαδη απαραδεκτοι. 

τωρα βλεπω αλλους βαζουν μνημη ssd και σκεφτομαι γιατι πηγα στην apple για να εχω το κεφαλι μου ησυχο να μην ασχολουμαι με τετοια αν θελω μοντες εχω το pc μου 

πουλανε τωρα με τα imac και τα macbook pro και το κανανε κανονικα εμποριο καθε χρονο και νεο λειτουργικο το οποιο ναι μεν ειναι τσαμπα αλλα ειναι τοσο κακοδουλεμενα που καθε φορα θες καινουργιο μηχανημα και η πλακα ειναι οτι πηρα καινουργιο μηχανημα αλλα τα ιδια

το αλλο  τωρα ειναι επειδη ειναι το καινουργιο δεν μπορω να βαλω κατι αλλο περα απο yosemite εμεινα με τη βαλουτα

ακομη και  στο απλο γραψιμο κολαει οταν γραφω μυνηματα στο facebook η ποσταρω ελεος

 

αντε τωρα μαγκα μου 72 ευρα το ποντικι γ@μω τη φαρα τους

Επεξ/σία από Runner25
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ δεν κατάλαβα με τι ξεκίνησες; snow leopard, lion ή mountain lion;

 

Επίσης τα τελευταία μηχανάκια της apple έχουν ούτως ή άλλως ssd οπότε και δε χρειάζεται αναβάθμιση. Εσύ ποιο μακ έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...