Προς το περιεχόμενο

OS X Yosemite


Gi0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα συμφωνήσω ότι είναι η πρώτη έκδοση του λειτουργικού που βλέπω σε ορισμένες περιπτώσεις κολλήματα και αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά. Σε ορισμένες δε περιπτώσεις σε τραγικό βαθμό, να σέρνεται το μηχάνημα σε απλές σχετικά περιπτώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να δηλώσω και εγώ ότι πέρα από ελάχιστες ασυμβατότητες σε ένα - δύο προγράμματα νομίζω ότι το Yosemite τα πάει καλύτερα από τα maveric. Mac mini late 09, 8gb ram , 128gb ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις συνέβει το εξής κουλό. Κλείνω το wifi, διπλό κλικ σε dmg, ξεκινάει το Verifying για να το κάνει mount, πάπαλα ο Finder (beach ball of death).

Ταυτόχρονα η μνήμη αρχίζει τρελό compression και φτάνει στο κόκκινο!!!! Μιλάμε για 16GB RAM, έτσι? Attached το screenshot.

 

Δοκιμάζω το δεξί κλικ ---> Relaunch κάμποσες φορές, αλλά τζίφος. Κάνω kill τον FInder μέσω terminal, μετά πάλι launch, τίποτα.

Πριν κάνω το restart το μηχανήματος, ανοίγω πάλι το wifi, και τσουπ ο Finder ξεμπλοκάρει σαν να μην συνέβει τίποτα!

post-34491-0-86613900-1418150040_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζει κανένας θέμα με το safari στο insomnia?

 

Συγκεκριμένα μόλις κάνω login, και πατάω στο φακελάκι για τα pm, φορτώνει ασταμάτητα και δεν ανοίγει τίποτα. Αν κάνω refresh μου ανοίγει η σελίδα που ήμουν πριν χωρίς να κάνω σύνδεση.

 

Επίσης αν κάνω login και πάω να γράψω δεν μ'αφήνει, και στο refresh ξανά πάλι αρχική σελίδα.

 

Δεν έχω πρόσθετα, πέραν του flash και adblock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζει κανένας θέμα με το safari στο insomnia?

 

Συγκεκριμένα μόλις κάνω login, και πατάω στο φακελάκι για τα pm, φορτώνει ασταμάτητα και δεν ανοίγει τίποτα. Αν κάνω refresh μου ανοίγει η σελίδα που ήμουν πριν χωρίς να κάνω σύνδεση.

 

Επίσης αν κάνω login και πάω να γράψω δεν μ'αφήνει, και στο refresh ξανά πάλι αρχική σελίδα.

 

Δεν έχω πρόσθετα, πέραν του flash και adblock.

σήμερα πέταξε κάποια error η σελίδα αλλά δεν νομίζω οτι είναι θέμα σαφάρι.

Τώρα όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...