Προς το περιεχόμενο

OS X Yosemite


Gi0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο σαφάρι έχει θέματα.


πάντως ρε παιδιά να έχουμε φτάσει 10.10 και ακόμα να κωλλάει το UI (ακόμα και με high end iMac) όταν κάνεις resize το παράθυρο είναι απαράδεκτη η κατάσταση.

τα win μακραν ποιο smooth για εμένα ακόμα και σε μηχανήματα 3ετίας. α ρε apple απαράδεκτη, μετά το SL όλα πάτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάντως γύρισα τα 2 από τα 3 μηχανάκια που έχω σε Mavericks και όλα μια χαρά. Μιλάμε πάντα για μηχανήματα με i5-i7, 8-16GB RAM όλα με SSD μεταξύ 2012-2014...Απαράδεκτο το Yosemite, ακόμα και μετά το update...κρίμα! Μόλις βρω χρόνο θα ακολουθήσει και το 3ο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα παιδιά μετά το 3ο update στρώνει το λειτουργικό.

Αυτό είναι κανόνας για τα mac operating systems και είναι και λογικό γιατί το testing γίνεται από εκατομμύρια κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν είναι τόσο τραγικά ρε παιδιά τα πράγματα.

Στην τελική μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει και άλλους browsers αν θέλει εκτός από τον Safari.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά ρε skiabox ένα λειτουργικο smooth δεν έχει δώσει χρόνια ακόμα και με updates.

να θεωρούμε τα 8GB απαραίτητα να κανουμε βασικές εργασίες παραπάει το αστείο.

ποιο βαρύ UI δεν έχω δει. δλδ αυτο που σας λέω με τα resize στα windows δεν τα χετε δει εσεις η κάνετε στα στραβά μάτια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά ρε skiabox ένα λειτουργικο smooth δεν έχει δώσει χρόνια ακόμα και με updates.

 

να θεωρούμε τα 8GB απαραίτητα να κανουμε βασικές εργασίες παραπάει το αστείο.

ποιο βαρύ UI δεν έχω δει. δλδ αυτο που σας λέω με τα resize στα windows δεν τα χετε δει εσεις η κάνετε στα στραβά μάτια;

Άστο τα έχω δει εγώ...και τα είχα αναφέρει σε κάποιο topic, ειδικά το θέμα του UI redraw. Μακάρι να ήταν μόνο ο Safari το πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το τελευταίο update δε ξέρω τι παίζει ακριβώς, αλλά όλοι οι browsers εκτός του safari, τρώνε γερά σκαλώματα. Έχω απογοητευτεί λίγο με τους browsers, και ο safari δε βολεύει πολύ. Μόνο ο opera βλέπω αξίζει αρκετά, πάει smooth σαν τον safari.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι και λιγο νουμπας (προς τα Χmas λεω να το τσιμπησω), στο Mavericks δεν υπαρχουν τα bugs που αναφερετε?

και μια δευτερη ερωτηση εχει σημασια αν το παρω απο  apple store ειτε authorised reseller? για εξωτερικο παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος όταν ανοίγω το mac στην αρχή να μη μου ζητάει ποιος χρήστης θα συνδεθεί?

Να ανοίγει κατευθείαν το δικό μου λογαριασμό

 

Εντάξει το βρήκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το τελευταίο update δε ξέρω τι παίζει ακριβώς, αλλά όλοι οι browsers εκτός του safari, τρώνε γερά σκαλώματα. Έχω απογοητευτεί λίγο με τους browsers, και ο safari δε βολεύει πολύ. Μόνο ο opera βλέπω αξίζει αρκετά, πάει smooth σαν τον safari.

το 10.1 update τα έκανε όλα σκ@τούλες..το 10.0 ηταν μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...