Προς το περιεχόμενο

Για λήψη βίντεο τι είναι καλύτερο? μια Dslr η Camcorder


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα προτιμούσα μια τεκμηριωμένη απάντηση,ξέρω τη κυκλοφορεί στην αγορά(το γιατί).

Εγώ ας πούμε νομίζω Dslr γιατί απλά διαθέτει μια τεράστια γκάμα φακών , φοβερόν σε ποιότητα και όταν κοστίζει ας πούμε ένας επαγγελματικός φακός 2000ευρώ και στην άλλη με 2000ευρώ αγοράζεις όλο το σύστημα.

Επεξ/σία από webphoto.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ισχυει αυτό , υπάρχουν πανακάριβοι και πολύ καλοι cinema lenses. Με camcorder (high end μοντέλα) κερδίζεις σε εργονομία , ποιότητα εικόνας και δυναμικό ευρος κτλπ... και χάνεις στην τσέπη σου και στο βάρος εξοπλισμου....

Επεξ/σία από Rush13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα μια τεκμηριωμένη απάντηση,ξέρω τη κυκλοφορεί στην αγορά(το γιατί).

 

προφανως κατι που ειναι κατασκευασμενο για αποκλειστικη χρηση βιντεο ειναι ανωτερο για κατι που γραφει και βιντεο.

γιατι αν ηταν ετσι οι βιντεοκαμερες θα ειχαν εξαφανιστει απο τα ραφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως κατι που ειναι κατασκευασμενο για αποκλειστικη χρηση βιντεο ειναι ανωτερο για κατι που γραφει και βιντεο.

γιατι αν ηταν ετσι οι βιντεοκαμερες θα ειχαν εξαφανιστει απο τα ραφια.

σωστό αλλά  μιλάμε και για "value for the money" ας πούμε ότι οι Nikon δεν υπήρχαν εως τώρα στο παιχνίδι που λέγεται βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση δεν είναι και τόσο καλή ειδικά όταν λες και για vfm.. Μιλάμε για διαφορετικά πράγματα έχουν άλλο μέγεθος αισθητήρα ο τρόπος και το θέμα που τραβάς με την καθεμία θα διαφέρει πολύ.. Κάποιος μπορεί να θέλει ff dslr και να παίζει όλη μέρα με το βάθος πεδίου και κάποιος άλλος να θέλει να τραβάει ποδόσφαιρο. δεν υπάρχει καλύτερο είναι υποκειμενικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...