Προς το περιεχόμενο

Μπαταρία για digital camera


rafinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας έχω στα χέρια μου μια KODAK easyshare m522 που δεν έχει μπαταρία.

Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει να βρω μπαταρία γιατί δεν ξέρω και πολύ ποιες είναι συμβατές κτλ;

 

*Παρήγγειλα αυτήν έδω http://www.ebay.co.uk/itm/121439445269?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Επεξ/σία από rafinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ακριβώς λέει τον τύπο; :P

Τώρα να ρωτήσω κάτι άλλο...

Τη συγκεκριμένη μηχανή την έδωσε ένας φίλος στον μπαμπά μου επειδή πλέον δε τη χρειάζεται (καθώς πήρε άλλη πολύ καλή) αλλά του είπε ότι δεν έχει μπαταρία και φορτιστή.

Κατάφερα και άνοιξα την camera με τον φορτιστή του smartphone μου αλλά ενώ ανοίγει κανονικά η οθόνη και όλα δουλεύουν... αυτό που βλέπω από τον φακό είναι μόνο μαύρο! Οπότε μάλλον τζάμπα παρήγγειλα την μπαταρία μάλλον είναι χαλασμένος ο φακός :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φορτιστης κινητων δινει λιγο ρευμα,για να φορτιζει μπαταρια,και οχι για να λειτουργει το κντ.περαν αυτου,συνεδεσες και την τριτη επαφη?τι εκανες ?την βραχυκυκλωσες με την γειωση?γιατι βλεπω την μπαταρια σου να δινει + και - και την τριτη επαφη.πως εδωσες το -? αν το εδωσες με την γειωση,πιθανον να μην εχει λογικη λειτουργεια,αλλά επιδη περνει ρευμα να ανοιγει......οπως και να εχει,το κοστος της μπαταριας ειναι μικρο οπως ειδα,οποταν περιμενε την  για να κανεις τον σωστο ελεγχο,αν δεν εκανες ζημια.απο την αλλη,γιατι δεν ειχε την μπαταρια της μηχανης ο δωρητης?μηπως διοτι χαλασε η μηχανη οποτε την πουλησε να μειωσει την χασουρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα όπως είδα η συγκεκριμένη κάμερα στην συσκευασία έχει δεύτερη μπαταρία και φορτιστή ξέχωρο κτλ....

Αυτός είναι εδώ για λίγες μέρες από γερμανία και πιθανότατα να την είχε απλώς στο αυτοκίνητο και να είπε στον πατέρα μου πάρτην δεν τη χρειάζομαι.

Τώρα σχετικά με το πως άνοιξα την κάμερα... έβαλα απλά τον mini usb φορτιστή και την άναψα δε βραχυκλύκλωσα τίποτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πήρα την μπαταρία στα χέρια μου!

Η μηχανή ανάβει κανονικά αλλά έχει το ίδιο θέμα όπως πριν.

Ανάβει κανονικά έχω ενδείξεις στην οθόνη αλλά το υπόβαθρο είναι μαύρο.

Δηλαδή ότι επιλογές μπορώ να κάνω και ρυθμίσεις της βλέπω αλλά από πίσω είναι μαύρο.

Οπότε έχει πρόβλημα ο φακός της;

Ξέρει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...