Προς το περιεχόμενο

καμερα κυκλωματος παρακολουθησης. τι βυσμα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα παλιό σύστημα παρακολούθησης όπου μετά από καιρό το εδτησα πάλι. Οι κάμερες δούλεψαν μερικές ώρες ή μέρες και έπεσε μαύρο μετά. Λογικά κάηκαν αυτές γιατί τις εναλλαξα πρώτου "μαυρισουν" όλες και είχα εικόνα. Αναρωτιεμι όμως ποιος ο λόγος να καούν? Τώρα δεν ξέρω όμως πως να τις ζητήσω. Το βύσμα είναι αυτό.

Το βύσμα

post-65004-0-28239300-1412237502_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τι να φταίει που κάηκε; δε μπορεί να ξέρει κανείς, δεν αναφέρεις και τίποτα :P

Και να έλεγες δε θα μπορούσα να σε βοηθήσω πολύ αλλά επισημαίνω το γεγονός πως δεν έδωσες λεπτομέρειες

 

mini DIN με 6 pins;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λεπτομέρειες. Δέκα χρονών σύστημα όπου μετά από κάποια χρόνια το ξανά έστησα. Είναι μια σρτ τηλεοραση-δέκτης όπου συνδέονται οι κάμερες και έχω εικόνα. Αυτό συνδέεται και σε ενα βιδεο ρεκορντερ για καταγραφή. Μερικές κάμερες έχουν και προεκτάσεις κάποιων μέτρων. Δούλεψαν κάποιες ώρες και άρχισαν μια μια να βγαίνουν οφφ. Να προσθέσω ότι είχε και καμμενο εξωτερικό τροφοδοτικό όπου το αντικατέστησα. 18 volt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι s-video γιατι εχει 6 ακιδες. Mini 6pin din οπως ειπωθηκε ποιο πριν.

Το τροφοδοτικο ηταν σωστο μιας και με το παλιο επελεξα το καινουργιο.

Προσπαθησα να μετρησω ταση στις εξοδους αλλα δεν μπορεσα να δω κατι. Περιμενα να βρω καποια βολτ αλλα δεν. Ισως εφταιγε και το οργανο να μην παταγε καλα εντος των υποδοχων.

Αυτό είναι το σύστημα που συνδέονται οι κάμερες

post-65004-0-30406700-1412340561_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασε να δεις λίγο της καλωδιωσης τυπου αυτες με την προεκταση μην βραχυκλωνει καμια η το καλωδιο στο βισμα εχει ξεφτυσει η συνδεσε μια μια στο κάθε κανάλι.Π.χ θυμάμαι έμενα μια φορά είχα χαλάσει το καλώδιο μιας κάμερας καθώς είναι εκτεθήμενο σε πολύ άσχημες συνθήκες και μου έκανε σπασίματα σε όλες της υπόλοιπες κάμερες.Παντως την επαφή με κάμερα δεν νομίζω να την χάνει καθώς να έγραφε κανενα video lost

Επεξ/σία από soteras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...