Προς το περιεχόμενο

Το επόμενο λειτουργικό σύστημα της Microsoft είναι τα Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω γιατί τόση γκρίνια και απογοήτευση..Μάλλον επειδή δε θα τα δώσουν δωρεάν στους κατόχους 8.

 

Εγώ πάντως σαν χρήστης που στη ζωή μου έχω αγοράσει μόνο τα windows 95 ,ανυπομονώ για τα 10!Φαίνονται πολύ ωραία.

 

Τα preview πως μπορούμε να τα πάρουμε;

 

Όσο για το όνομα,η microsoft έχει ως τακτική χρόνια τώρα να μη χρησιμοποιεί σταθερή ονοματολογία..

πχ το xbox one πολύ το περιμένανε για xbox 720..

Επίσης θέλει να δείξει οτι πρόκειται για μεγαλύτερη αναβάθμιση απο τα 8 και όχι απλά ένα ακόμη νούμερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως δε μου φαίνεται άσχημη η νέα έκδοση και ούτε νιώθω την ανάγκη να κράξω για το όνομα, για το γεγονός ότι θα κυκλοφορήσουν σε ενα χρόνο, για το ότι μπορεί να μη τα χαρίσουν κλπ κλπ

Λέω να περιμένω να κυκλοφορήσουν και αν δεν αξίζουν τον κόπο απλά να μην ασχοληθώ μαζί τους.

 

btw έχει πλάκα που όταν πχ η NVidia ανακοίνωσε οτι η νέα της σειρά θα πάρει την αρίθμηση 9χχ αντί για 8χχ πολλοί απόρησαν αλλά ελάχιστοι έκραξαν. Όταν έκανε το ίδιο η MS έπεσαν να τη φάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί τόση γκρίνια και απογοήτευση..Μάλλον επειδή δε θα τα δώσουν δωρεάν στους κατόχους 8.

 

 

Μην βιαζεσαι.

Μπορει να κοροιδευουμε και να ειρωνευομαστε,για τo τρολαρισμα της MS με την αλλαγη του 9 σε 10,αλλα αυτο δε σημαινει οτι επαψε η περιπτωση να δωθουν δωρεαν στους χρηστες των windows 8.

Εξαλλου ξεκαθαρες κουβεντες για το θεμα,θα εχουμε μετα το BUILD 15.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρό έχω να δω είδηση της ΜΣ που να λαμβάνει τόσο θετική υποδοχή. Καλά λέγανε μερικοί ότι μετά την αποτυχία των 8 θα υπάρξει μια επιτυχία, όπως έγινε και με τα vista. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρό έχω να δω είδηση της ΜΣ που να λαμβάνει τόσο θετική υποδοχή. Καλά λέγανε μερικοί ότι μετά την αποτυχία των 8 θα υπάρξει μια επιτυχία, όπως έγινε και με τα vista. 

Τα Vista τα θεωρώ αποτυχία, αλλά ήταν μεταβατική θα έλεγα.

Τα 8 τα θεωρώ κάτι ανάμεικτο, δεν ήταν αποτυχία, απλώς δε κατάφεραν (δικαιολογημένα ίσως) να κερδίσουν κάποιους. Εγώ είμαι κοντά στο χρόνο με τα 8άρια, και δεν ήταν και κανά καθαρό .iso, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, και το MetroUI σα "δεύτερη επιφάνεια εργασίας" μια χαρά είναι.

Boot to desktop με όλα τα καθημερινά/βασικά προγράμματα, και στο metroui καιρό,emails και δευτερεύοντα προγράμματα, που με το χτύπημα του win key είναι και αυτά γρήγορα μπροστά μου. 

Συμφωνώ πάντως για τα 10άρια, όσα έχουμε δει μέχρι τώρα είναι καλά, και είναι και νωρίς ακόμη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως θεώρησε τα 8.1 σαν 9.

 

Εγώ δεν κατάλαβα απ'την περιγραφή. (Αν έχει δεί κάποιος το βίντεο να με ενημερώσει καλύτερα).

 

Τελικά το metro καταργήθηκε, ημηλειτουργεί, σαν μεγάλο start menu, λειτουργεί αυτόματα με βάση τι μηχάνημα έχει ο καθένας, ή επιλέγει ο χρήστης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντο και κρατα την γνωμη σου για τα metro apps για σενα!

Και δεν ενδιαφερει κανενα τι κανεις με το pc σου και τι ειναι χρησιμο ή οχι για σενα! :mad:

plakakia.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατευθυνση της παρουσίασης ηταν ενα επικο πισωγυρισμα στα XP, στους εταιρικούς χρήστες που είναι τέρμα αρτηριοσκληρωτικοι και δεν εχουν διαθεση να μάθουν κατι αλλο, κατι καλυτερο. Σε ενα τεχνολογικο κόσμο που τρέχει, αυτά τα λάθη πληρώνονται και πληρωνονται πανάκριβα (βλεπε blackberry).

 

Πραγματική απογοητευση. Ενω περιμενε κανεις να δει να πηγαινουν το metro interface ενα βήμα μπροστά καθως και τις υπολοιπες εφαρμογες να ξεφευγουν απο το κλασσικο desktop interface που μας τελειωσε.

 

Τι εννοείς με το πισωγύρισισμα; Το interface τι σε χαλάει; Το συγκεκριμένο λειτουργικό θα δουλεύει μια χαρά υποθέτω με tablets και ο,τι αλλες smartoσυσκευές υπάρχουν οπου καταλήγουμε:

 

 

Αποφάσισαν οτι το άμεσο κέρδος ειναι σημαντικότερο απο την μακροχρόνια επιβιωση της πλατφόρμας και ειναι πολυ κρίμα.

 

σε αυτό!  Με μια πλατφόρμα να αυξήσουν τις πωλήσεις τους γιατι το android τους έτσουξε φαντάζομαι. Απλώς δεν θέλουν να χάσουν και τους χρήστες του desktop. Τους κρατάνε από τ' αρχίδια και τους έδωσαν ένα start menu εκεί πέρα να βολευτούν.

Μόνο και μόνο για το μερίδιο αγοράς της Microsoft, θα έπρεπε να μποϋκοτάρετε τα προϊοντα της. Μόνο και μόνο γι' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως θεώρησε τα 8.1 σαν 9.

 

Εγώ δεν κατάλαβα απ'την περιγραφή. (Αν έχει δεί κάποιος το βίντεο να με ενημερώσει καλύτερα).

 

Τελικά το metro καταργήθηκε, ημηλειτουργεί, σαν μεγάλο start menu, λειτουργεί αυτόματα με βάση τι μηχάνημα έχει ο καθένας, ή επιλέγει ο χρήστης?

Τιποτα δε καταργηθικε.Αναπροσαρμογη των UI και προσθηκη start menu,καποιων αλλων features και περισσοτερες επιλογες πως να συμπεριφερονται τα UI.

Αλλα μεχρι την τελικη εκδοση,εχουν δωσει την εντυπωση οτι θα το μαμισουν στις αλλαγες,ετσι περιμενουμε μεχρι την τελευταια preview,για να καταλαβουμε πως θα ειναι το λογισμικο!

plakakia.jpg

Ειναι τα windows 10,γιατι αυτη ολη η γυαλαδα θυμιζει aero glass?fTyEhbA.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτό!  Με μια πλατφόρμα να αυξήσουν τις πωλήσεις τους γιατι το android τους έτσουξε φαντάζομαι. Απλώς δεν θέλουν να χάσουν και τους χρήστες του desktop. Τους κρατάνε από τ' αρχίδια και τους έδωσαν ένα start menu εκεί πέρα να βολευτούν.

Μόνο και μόνο για το μερίδιο αγοράς της Microsoft, θα έπρεπε να μποϋκοτάρετε τα προϊοντα της. Μόνο και μόνο γι' αυτό.

Εδω δε καταφεραμε να μποικοταρουμε αυτους που μας εχουν καταστρεψει την ζωη μας και το παιδιων μας και γενικα ολης της χωρας μας και εσυ ζητας να μποικοταρουν μια εταιρια που εχει ενα λογισμικο  για τα pc??? :blink:

 

Good luck!!! :-D

Μπα, κι αυτό το κατήργησαν, πάμε γι' άλλα λέμε...

Γα..το και αυτο ηταν στα 9! :-(

 

Edit:Μαλλον παιζει να επιστρεψει στα 10.Θα μαθουμε συντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Kρινω και πιστευω οτι η γνωμη σου για το UI+metro apps(σε desktop) ειναι για το λουτσο.

 

Υ.Γ.Αν θες γυρνα και στα XP.Αυτο δεν δινει βαρυτητα στην αποψη σου,ουτε δικαιολογει/στηριζει τα λεγομενα σου!

 

το τι θα κάνω είναι δικό μου θέμα, αλλά ζήτησες άποψη από χρήστη με εμπειρία στα win8, στην έδωσα, και μετά μου λες κιόλας οτί είμαι για τον ...τσο!!! w/e

 

επίσης, για τον ίδιο λόγο, αφού πληρώ το κριτήριο εμπειρίας και χρήσης που έθεσες δεν ξέρω γιατί δεν έχει βαρύτητα η άποψή μου (σε αντίθεση με τη δική σου που μάλλον πρέπει να την έχουμε περί πολλού)

 

το ύφος "του αντρα του πολλά βαρύ μη του μιλάτε το πρωί" που έχεις, είναι για γέλια...και ειλικρινά είναι επιπέδου ματατζή... 

 

"Kρινω και πιστευω οτι η γνωμη σου για το UI+metro apps(σε desktop) ειναι για το λουτσο.

 

Σωστη δεν ειναι,αντικειμενικη δεν ειναι (για μενα)"

 

Υπαρχει και αυτη η αποψη!

 

l8YZhQk.jpg

 

 ^ ναι και υπάρχει και αυτή η άποψη ^

 

επειδή δεν μου αρέσει ο τρόπος που εξελίσεται αυτός ο "διάλογος" οπότε το σταματάω εδώ...δεν θα απαντήσω ότι και να στείλεις και το διευκρινίζω απλά για να καταλάβεις οτι θα είναι από επιλογή το οτι δεν θα απαντήσω....anyway, καλημέρα και καλό μήνα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...