Προς το περιεχόμενο

OwnCloud O δικός μας cloud server


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και όμως δεν γίνετε να προσθέσεις κάποιο άλλο φάκελο όσο το πρόγραμμα τρέχει δεν με αφήνει δλδ και από ψάξιμο που έκανα προτείνουν να αφαιρέσουμε αυτούς που ήδη συγχρονίζονται και να προσθέσουμε μετά αυτούς που θέλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω σε τι έκδοση είναι, τελευταία φορα το δοκίμασα πέρσι και ήτανε full στα bugs, δεν έκανες δουλειά με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλεύει το sync με πολλά αρχεία? τότε κόλλαγε στα πρώτα mb

και η εφαρμογή στο κινητό δε δουλευε ποτέ? αν ναι, είναι ωραία δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παντού δουλεύει απροβλημάτιστα ιδίως στα κινητα τα video φώτο ανεβαίνουν με την μια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Εχουν κάνει πολύ καλη δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτήσω. Βλέπω ότι ο συχρονισμός από το dekstop στον server στους φακέλους γίνεται και στα δύο σήμεια δλδ οτι έχει ο server έχει και και φάκελος στο home owncloud. Γίνετε να συγχρονίζουμε έναν φάκελο προς τον server μόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως δεν γίνετε να προσθέσεις κάποιο άλλο φάκελο όσο το πρόγραμμα τρέχει δεν με αφήνει δλδ και από ψάξιμο που έκανα προτείνουν να αφαιρέσουμε αυτούς που ήδη συγχρονίζονται και να προσθέσουμε μετά αυτούς που θέλουμε.

Μπορείς να εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου δώσω να καταλάβεις τώρα ότι αρχεία μπαινουν στον φάκελο στο desktop του Owncloud συγχρονίζονται με τον server δλδ ανεβαίνουν στον server. Αλλά και ότι αρχεία ανέβουν στον server από άλλες πηγές συγχρονίζονται με το desktop δλδ κατεβαίνουν στο φάκελο. 

Θα ήθελα να συγχρονίζω φακέλους που να ανεβάζουν μόνο περιεχόμενο στον server η να συχρονίζεται μόνο το περιεχόμενο τους. Οταν πάω να το κάνω μου βγάζει αυτό εδώ

 

You are already syncing all your files

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν γνωρίζω κάτι. Πάντως αν το δουλέψεις πες μου πως κάνεις συγχρονισμό σε καθένα φάκελο ξεχωριστά αν βρεις άκρη δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτήσω. Βλέπω ότι ο συχρονισμός από το dekstop στον server στους φακέλους γίνεται και στα δύο σήμεια δλδ οτι έχει ο server έχει και και φάκελος στο home owncloud. Γίνετε να συγχρονίζουμε έναν φάκελο προς τον server μόνο?

 

Το δοκίμασα κι εγώ σήμερα.

Στο κινητό έβαλα το FolderSync Lite. Εκεί έχει 3 επιλογές για αυτό που λες, Sync προς τον server, Από τον server ή αμφίδρομα. 

Επίσης ορίζεις φάκελο στον server και στον client οι οποίοι θα γίνονται sync.

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς όμως. 

 

Με ποιο τρόπο κάνεις sync από το desktop; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sync σημαινει "οτι εχει ο οποιοσδηποτε φακελος που εχω στο owncloud, ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο να εχει και ο φακελος /home/jim/owncloud" (ή οποιον αλλο φακελο εχουμε ορισει για συγχρονισμο απο το owncloud-client.

 

Αυτο. Δεν ξερω να απαντησω, δεν εχω owncloud-client.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...