Προς το περιεχόμενο

D5100 Custom Firmware


devill0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στο φόρουμ!!.Εχω στη κατοχή μου μια d5100 και μπήκα στον πειρασμό να βάλω το custom firmware που υπάρχει. Βρήκα αυτόν τον Link.png Site:

και το έκανα και έχω το εξής πρόβλημα: αντί να μου αφαιρέσει το χρονικό περιθώριο στην εγγραφή βίντεο, αυτό μου το περιόρισε στα 14 λεπτά. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή έκανα κάποιο λάθος? (Η κάρτα μνήμης είναι 16gb c10, αν παίζει κάποιο ρόλο).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αν βάλω μεγαλύτερη κάρτα θα το μάθω αυτό.

 

Δεν χρειαζετε,απλα βαλε την στο card reader και δες ποσο χωρητικοτητα εχει ελευθερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζετε,απλα βαλε την στο card reader και δες ποσο χωρητικοτητα εχει ελευθερη.

Και άδεια να είναι η κάρτα μνήμης πάλι 14 λεπτά μου λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω να την βαλεις να γραψει τα 14 λεπτα πρωτα και τσεκαρεις μετα ποσο χωρο πιανουν.Εαν ειναι 4gb ξερεις οτι στεκει το limitation παρολο το custom firmware,εαν ειναι 16gb ξερεις οτι γεμισε η καρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω να την βαλεις να γραψει τα 14 λεπτα πρωτα και τσεκαρεις μετα ποσο χωρο πιανουν.Εαν ειναι 4gb ξερεις οτι στεκει το limitation παρολο το custom firmware,εαν ειναι 16gb ξερεις οτι γεμισε η καρτα...

Εντάξει...τότε θα το δοκιμάσω και θα απαντήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άδεια να είναι η κάρτα μνήμης πάλι 14 λεπτά μου λέει.

αυτο γινεται επειδη γραφεις σε υψηλοτερο Bitrate και το αρχειο φτανει τα 4gb και σταματαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο γινεται επειδη γραφεις σε υψηλοτερο Bitrate και το αρχειο φτανει τα 4gb και σταματαει.

Μάλιστα.. Καλώς, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Max file size για καθε video ειναι 4Gb μολις φτασει σε αυτο το μεγεθος αυτοματα σταμαει να καταγραφει.

 

 

αυτο γινεται επειδη γραφεις σε υψηλοτερο Bitrate και το αρχειο φτανει τα 4gb και σταματαει.

 

4gb είναι το ανώτατο μέγεθος αρχείου για αποθηκευτικό μέσο με Fat32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την διαβάζει αν τη φορμάρω σε ntfs?Εχει θέμα?

 

Την κάρτα την φορμάρεις μόνο με την μηχανή και η μηχανή δεν υποστηρίζει άλλο σύστημα αρχείων, αν την φορμάρεις με το PC ακόμη και σε Fat32 υπάρχει ένα μικρό ενδεχόμενο ακόμη και τότε να μην την αναγνωρίζει η μηχανή, το αναφέρει και στο manual εξάλλου. Πάντα φορμάτ με την μηχανή και όχι με PC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...