Προς το περιεχόμενο

Αναφορές ότι το iPhone 6 Plus λυγίζει (όχι από συγκίνηση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Εγώ θεωρώ οτί μπορεί αλλά το θέμα είναι ότι δεν το θεώρησε η apple και έτσι έβγαλε στην αγορά ένα ελαττωματικό προϊόν.

 

 Ελαττωματικό προϊόν επειδή στραβώνει αν κάτσεις πάνω??? lol όμως! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν ωραία διαφήμιση για την apple

 

δεύτερον αν μου περίσσευαν θα το αγόραζα 

 

τρίτον αν δεις προσεχτικά το βίντεο βλέπεις ότι χρειάζεται καλή δύναμη π.χ κολότσεπη από την οποία δεν έχουν γλιτώσει συσκευές και συσκευές για να λυγίσει  οπότε πάμε παρακάτω..............

Τέλος με την ίδια ακριβός πίεση θα ήθελα να βγει και ένα βίντεο που να ασκεί πίεση στο ipad ή την οθόνη του macbook air και οποιοδήποτε παρόμοιας συσκευής με τα ίδια υλικά δηλαδή αλουμίνιο γιατί ως γνωστό λόγο αλουμινίου αποκτoύν λακκούβες και τα unibody όπως και τα 5άρια που άφησαν την γυάλινη πλάτη για το αλουμίνιο 

 

καλή συνέχεια στα ποστ 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καταρχήν ωραία διαφήμιση για την apple

 

δεύτερον αν μου περίσσευαν θα το αγόραζα 

 

τρίτον αν δεις προσεχτικά το βίντεο βλέπεις ότι χρειάζεται καλή δύναμη π.χ κολότσεπη από την οποία δεν έχουν γλιτώσει συσκευές και συσκευές για να λυγίσει  οπότε πάμε παρακάτω..............

Τέλος με την ίδια ακριβός πίεση θα ήθελα να βγει και ένα βίντεο που να ασκεί πίεση στο ipad ή την οθόνη του macbook air και οποιοδήποτε παρόμοιας συσκευής με τα ίδια υλικά δηλαδή αλουμίνιο γιατί ως γνωστό λόγο αλουμινίου αποκτoύν λακκούβες και τα unibody όπως και τα 5άρια που άφησαν την γυάλινη πλάτη για το αλουμίνιο 

 

καλή συνέχεια στα ποστ 

 

Μα μη χαλάς την ονείρωξη μερικών περιγράφοντας απλά τα αυτονόητα! Μόνο το νέο iphone στραβώνει και μάλιστα από μόνο του, ακόμη και όταν απλά το κοιτάς! Φήμες λένε πως το καλοκαίρι με την υψηλή θερμοκρασία το φαινόμενο θα είναι πιο έντονο! :P

 

Κατά τα άλλα κοροϊδεύαμε αυτούς που το έβαζαν στα μικροκύματα για να ...φορτίσει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για να καταλαβω καλα και εγω, ειναι ενα iphone που μπορει να αποκτησει και κυρτη οθονη. Αυτο καλο δεν ειναι? value for money νομιζω το λενε!Αλλα απο οτι φαινεται εσεις μονο να κραζετε ξερεται!Αλλα οταν το εκανε η LG ηταν πολυ καλο,μολις το εκανε η apple και εβαλε κολπακι για να γινεται και κυρτο και ισιο πεσατε να την φατε!

Μήπως παίρνεις ποσοστά ή κάτι τέτοιο και στη θίξαμε;

 

:D :D :D jk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ελαττωματικό προϊόν επειδή στραβώνει αν κάτσεις πάνω??? lol όμως! 

στο βίντεο στραβώνει και με την δύναμη που έβαλε αυτός,εγώ δοκίμασα στο nexus s μου να το κάνω και δεν στράβωσε τίποτα απλά λίγο λύγισε και επανήλθε αμέσως.

εκτός αν ο τύπος είναι απόγονος του κουταλιανού και έχει τεράστια δύναμη.

έτσι εύκολα που λύγισε αυτό θα λυγίσει και μέσα στην τσέπη ενός στενού τζίν( μπροστινή ) άμα τρέξεις λίγο,άμα το έχεις συνέχεια κλπ.

επίσης όταν ένα υλικό καταπονείται πολλές φορές και φορτίζεται με δυνάμεις τότε εμφανίζεται κόπωση μετά απο κάποιο διάστημα που στην καθημερινότητα αν φοράς τζιν και το έχεις κάθε μέρα τσέπη την έκατσες.

και όχι δεν φοράνε όλοι μπανάνες για να το βάζουν εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πόσες αναφορές για "στραβα" iphone 6 έχουν παρουσιαστεί? Και τι ποσοστό αντιπροσωπεύουν από τα 10.000.000+ που έχουν πουληθει εως τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες αναφορές για "στραβα" iphone 6 έχουν παρουσιαστεί? Και τι ποσοστό αντιπροσωπεύουν από τα 10.000.000+ που έχουν πουληθει εως τώρα?

πόσες; έχεις στοιχεία από όλα τα service της apple;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πόσες; έχεις στοιχεία από όλα τα service της apple;

 

Αναφέρομαι στις μέχρι τώρα online αναφορές. Γιατί αν υπήρχε πρόβλημα σοβαρό(και υπαρκτό) δεν θα μιλούσαμε για 5-10 περιπτώσεις αλλά για δεκάδες-εκατοντάδες χιλιάδες σε σχέση με τα 10.000.000+

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι στις μέχρι τώρα online αναφορές. Γιατί αν υπήρχε πρόβλημα σοβαρό(και υπαρκτό) δεν θα μιλούσαμε για 5-10 περιπτώσεις αλλά για δεκάδες-εκατοντάδες χιλιάδες σε σχέση με τα 10.000.000+

 

:)

Δε πάει έτσι, δε γράφουν στα φόρουμ όλοι όσοι έχουν πρόβλημα

 

Παρόλα αυτά από διάφορα άλλα προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί κατά καιρούς ξέρω ότι όπου αρχίζει και υπάρχει ιντερνετικός καπνός συνήθως υπάρχει και φωτιά.

 

Έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ αυτό το επιχείρημα που χρησιμοποιείς εσύ τώρα για εταιρεία που συμπαθώ και όταν τα προβλήματα έφτασαν σε γνωστούς μου (και κόστιζαν χιλιάρικα όχι 100αρικα που κάνει ένα τηλέφωνο) κατάλαβα πόσο λάθος ήμουν που αποκαλούσα υπερβολές τις αναφορές που διάβαζα..

 

Αλλά για να μη ξεφεύγουμε τελείως από το θέμα μας, τα μαύρα iPhone που ξεβαφαν ήταν μούφα; Γιατί εγώ προσωπικά έχω δει κάμποσα σε άτομα που δε τα βάζουν σε θήκες..

 

Τόσο δύσκολο ήταν τη δεκαετία του 2010 να μένει η βαφή πάνω στο αλουμίνιο; Όχι απλά ο έλεγχος ποιότητας δεν είναι ανάλογος του Γενικού κόστους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δε πάει έτσι, δε γράφουν στα φόρουμ όλοι όσοι έχουν πρόβλημα

 

Παρόλα αυτά από διάφορα άλλα προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί κατά καιρούς ξέρω ότι όπου αρχίζει και υπάρχει ιντερνετικός καπνός συνήθως υπάρχει και φωτιά.

 

Έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ αυτό το επιχείρημα που χρησιμοποιείς εσύ τώρα για εταιρεία που συμπαθώ και όταν τα προβλήματα έφτασαν σε γνωστούς μου (και κόστιζαν χιλιάρικα όχι 100αρικα που κάνει ένα τηλέφωνο) κατάλαβα πόσο λάθος ήμουν που αποκαλούσα υπερβολές τις αναφορές που διάβαζα..

 

Αλλά για να μη ξεφεύγουμε τελείως από το θέμα μας, τα μαύρα iPhone που ξεβαφαν ήταν μούφα; Γιατί εγώ προσωπικά έχω δει κάμποσα σε άτομα που δε τα βάζουν σε θήκες..

 

Τόσο δύσκολο ήταν τη δεκαετία του 2010 να μένει η βαφή πάνω στο αλουμίνιο; Όχι απλά ο έλεγχος ποιότητας δεν είναι ανάλογος του Γενικού κόστους..

 

Προσωπικά κρίνω πρώτα με την απλή λογική και μετά το πάω παραπέρα. Εδώ όμως κάνει "μπαμ" η υπερβολή και η προσπάθεια μερικών να δημιουργήσουν ανύπαρκτο "πρόβλημα".

 

Το θέμα της μαύρης βαφής που λες ήταν πιο έντονο στο iphone5. Στο 5S δεν υπήρχει πλεον το "πρόβλημα" (που παλι έχει να κάνει με τη χρήση του καθενός).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χαρα του hater αυτο το thread.

 

15 σελιδες, που συντομα θα τριπλασιαστουν για ενα προβλημα που δεν αφορα το 99% των χρηστων, απο εναν τυπο που ανακαλυψε τροπο για να μαζεψει εκατομυρια views μεσα σε λιγα λεπτα.

 

Να κανω αλλη μια αποκαλυψη για να πιασουμε τις 100 σελιδες hating? Λοιπον, αν πεταξεις κατω το iphone 6 plus, σπαει.

Για παμε λιγο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...