Προς το περιεχόμενο

Αναφορές ότι το iPhone 6 Plus λυγίζει (όχι από συγκίνηση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά πιστεύω ότι αν βάλω στην κωλότσεπη το M8 μου και κάτσω σε καρέκλα, παγκάκι, μάρμαρο, τσιμέντο, το πιθανότερο είναι να πάθει ζημιά. Καθώς και οιοδήποτε κινητό από 4 ίντσες και πάνω. Μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Αν βγουν κινητά με ανθρακονήματα, τότε ίσως να μην παθαίνουν τίποτε. Αλλά τότε φυσικά θα διαμαρτυρόμαστε για την τιμή.

Κι αν το χτυπήσεις με λοστό θα στραβώσει. Το θέμα είναι ότι το κάθε κινητό κατασκευάζεται με κάποια στάνταρ που αφορούν τα όρια της αντοχής του. Από τη στιγμή που το iphone 6+, δεν τηρεί τα θεσπισμένα στάνταρς τότε έχει πρόβλημα. Αυτό εξέτασε η apple και πιθανότατα θα αντικαταστήσει όλα τα 6+.

http://www.valuewalk.com/2014/09/apple-support-will-inspect-bent-iphone-6-plus/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι θα κάνει η Apple Και ούτε με ενδιαφέρει βασικά. Ίσως το επόμενο βήμα θα είναι να σε ζυγίζουν πρώτα και αν είσαι πχ. πάνω από 90 κιλά να μην σου το αντικαθιστούν. Γιατί άλλο είναι να κάτσει επάνω ένας 100 κιλά και άλλο 70 κιλά. Και στο φινάλε οι υπέρβαροι να μην περνούν iPhone ,ή να υπογράφουν πρώτα ότι δεν πρόκειται να ζητήσουν τα ρέστα αν στραβώσει το κινητό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι θα κάνει η Apple Και ούτε με ενδιαφέρει βασικά. Ίσως το επόμενο βήμα θα είναι να σε ζυγίζουν πρώτα και αν είσαι πχ. πάνω από 90 κιλά να μην σου το αντικαθιστούν. Γιατί άλλο είναι να κάτσει επάνω ένας 100 κιλά και άλλο 70 κιλά. Και στο φινάλε οι υπέρβαροι να μην περνούν iPhone ,ή να υπογράφουν πρώτα ότι δεν πρόκειται να ζητήσουν τα ρέστα αν στραβώσει το κινητό.

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

 

Προσωπικά, ούτε και μένα. Δεν είμαι hater, αλλά ούτε και fan. Μου αρέσει σε επίπεδο marketing (πραγματικά, παραδίδει μαθήματα!) και δεν μου κάνει εντύπωση σε επίπεδο hardware (τουλάχιστον σε σχέση με άλλες εταιρείες του χώρου) και το πολύ κλειστό οικοσύστημά της μου φαίνεται ασφυκτικό. Σε άλλους αρέσει, οπότε δέχομαι ότι είναι καθαρά θέμα γούστου και δεν υπάρχει "σωστό" και "λάθος".

Σε κάθε περίπτωση τη θεωρώ αντίπαλό μου (όπως και όλες τις εταιρείες) σε επίπεδο καταναλωτή. Όλες να πάρουν το μεγαλύτερο δυνατό ποσό από την τσέπη μου προσπαθούν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πληρώνεις ένα χιλιάρικο , ε, προσέχεις Και λίγο που το βάζεις.

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :

 

Προσωπικά, ούτε και μένα. Δεν είμαι hater.

Ούτε και εγώ δεν μισώ την Apple. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Προσωπικά δεν διανοούμαι καν να δώσω τόσα λεφτά για τηλέφωνο, είτε είναι το απόλυτο smartphone, είτε όχι. Κάποιος άλλος τα δίνει γιατί έτσι γουστάρει . Έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω από το αντιδικήσω μαζί του Για το που δίνει τον παρά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενα να δω κατι extreme στο θεμα αλλα ξενερωσα με το βιντεο. Με τοση δυναμη που θελει για να λυγισει, ειναι η πρωτη φορα που θα ειχε δικιο η apple με το "δεν το χρησιμοποιειτε σωστα" λολ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελή ποιότητα. Χαλάλι τα 8ΟΟ Ε !

 

Που είναι τώρα όλοι αυτοί που φωνάζουν για τις ...πλαστικούρες; Που είναι να μας πούν πόσο καλό είναι το αλουμίνιο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετραει και η ζεστη του οργανισμου μας,η οποια οταν περπατας αυξανεται και το κινητο λιγυζει ευκολοτερα.Επισης το αλουμινιο ειναι συνηθως κραμα(για λογους κοστους).Προσωπικα παντως,δε δινω πολλα λεφτα για κινητο,εχω ενα αλκατελ 4,5 ιντσων και παντα στη τσεπη και δεν εχει παθει τιποτα εκτος απο κατι γρατζουνιες απο κλειδια κερματα,αλλα δε με πειραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ακουμπάτε καν γιατί θα λυγίσει μην το χρησιμοποιήτε γιατί θερμαίνεται και θα λυγίσει και άλλους τέτοιους περιορισμούς για να δικαιολογήσουν τα λάθη τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελή ποιότητα. Χαλάλι τα 8ΟΟ Ε !

 

Που είναι τώρα όλοι αυτοί που φωνάζουν για τις ...πλαστικούρες; Που είναι να μας πούν πόσο καλό είναι το αλουμίνιο;

το 800 το εγραψες με δυο ομοκρον στο τελος ? :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε καμιά ωρίτσα θα παίζω με ένα 6άρι έτσι για να μου φύγει λίγο η κάψα... :P

Παιζεις με τον πονο μας ...Η αναμονη για το Plus ειναι κατι παραπανω απο εκνευριστικη.Το δικο μου  κατι μου λεει  πως δεν θα στραβωσει παντως ,ισως να προσεξω και να μην κατσω πανω του με ολο μου το βαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά διαβάστε και θα καταλάβετε!

http://www.iphonehellas.gr/54117/iphone_6-bendgate/

Γιατί άραγες δεν μας δείχνει και το video που προσπαθούν να λυγίσουν ένα Galaxy Note 3 και δεν λυγίζει; Γιατί;;; :whistle: :whistle: :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα τα κινητά λυγίζουν. άλλα πάλι σπάνε κατευθείαν.δε νομίζω να είναι τόσο ελάττωμα όσο κάτι το φυσιολογικό πάντως. εξάλλου οι λιγοστές αναφορές και όχι τα μιλιούνια ανθρώπων αυτό μαρτυρούν.

άσχετο αλλά σήμερα μόλις μου έτυχε αυτό. "μλκ το νέο iphone το ήξερες πως μπορείς να το λυγίσεις και να το έχεις κυρτό; γαμάτο!!!"

εάν δεν ξέρεις, νομίζεις πως είναι χαρακτηριστικό του τηλεφώνου αυτό, συν και την υπόγεια διαφήμιση για την "πρωτοπορεία" που στην πραγματικότητα είναι ατύχημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...