Προς το περιεχόμενο

Αναφορές ότι το iPhone 6 Plus λυγίζει (όχι από συγκίνηση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και με αυτά που δεν στραβώνουν όπως λές, τα βάζεις στην πίσω τσέπη και κάθεσαι πάνω τους??? :P

 

Το παρουσιάζουν λες και είναι καινούριο πρόβλημα. Τα smartphones δεν είναι για την κ*λοτσέπη.

 

iphone-5s-plie-tordu-00.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέλετε λεπτό, θέλετε και να μην λυγίζει. Ε υπάρχουν και κάποιοι κανόνες στην φυσική-μηχανική που δεν θα αλλάξουν επειδή το θέλει η κάθε apple τι να κάνουμε. Και τέλος πάντων μην το βάζετε στην κωλοτσέπη ρε παιδιά. Εγώ έχω το κινητό μου (not apple) σε θήκη στην ζώνη. Αλλά ξέχασα αυτό δεν είναι cool. Καθίστε τότε με ένα καμπύλο cool iphone και μην γκρινιάζετε.

Και κάτι ακόμη, σχεδόν τα περισσότερα αντικείμενα με high design έχουν προβλήματα χρηστικότητας. Και το λέω από προσωπική πείρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O αρχι-bender.... να του δώσουμε κανα review unit.

 
Tο iPhone 5 bendgate ξεκίνησε το 2012 πάλι από το Macrumors.
 
Μια ιστορία με πολύ bending.
 
Κάτι μου λέει το επόμενο idiot-gate θα είναι πάνω σε τόρνο. Will it torn? :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να σκέφτομαι όπως εσύ?

Γιατί να χαίρομαι για μια ομάδα ποσοσφαίρου (αντίθετα βαριέμαι ασύστολα)?

Μου αρκεί η ικανοποίηση που νιώθω και που δεν θα την προσαρμόσω στα γούστα των άλλων (σε όλους τους τομείς).

Μπορείς να πιστεύεις ότι θέλεις. Δεν αλλάζει την ουσία αυτών που έγραψα...

 

Μου αρκεί που κάνω τη δουλειά μου καλύτερα με τις συσκευές της και βγάζω χρήματα από αυτό. Και απο τη στιγμή που το κόστος απόκτησης όλων αυτών το καλύπτω στο πολλαπλάσιο απο τη δουλειά μου, γιατί να με απασχολεί?

 Σωστό, θεμιτό και λογικό. Αν η Apple έκλεινε αύριο θα σταματούσες να βγάζεις χρήματα; Αν ναι, το καταλαβαίνω να την υποστηρίζεις με τόση θέρμη, όπως θα έκανε ο κάθένας για τη δουλειά του. Αν όχι...

 

Θα ήμουν χαζός αν τα άλλαζα αυτά γιατί κάποιοι είτε δεν το καταλαβαίνουν είτε απλώς διαφωνούν!

Η apple το αναγνώρισε επίσημα ως πρόβλημα. Θα συνεχίζεις να στηρίζεις, τόσο εσύ, όσο και οι υπόλοιποι, ότι δεν είναι πρόβλημα;

http://www.valuewalk.com/2014/09/apple-support-will-inspect-bent-iphone-6-plus/

Το είπε και στις ειδήσεις, αλλά ήθελα να το βρω και γραπτώς.

Το άρθρο επίσης αναφέρει ότι παρόμοια προβλήματα είχαν τα 5 και 5C στα Apple support communities. Η apple, προφανώς τότε δεν έκανε τίποτα... Όπως έγραψα και παραπάνω :

 

Η επανάσταση από γκρίνιες γίνεται σε πολλά θέματα αλλά δεν ακούγεται πάντα. Ο καθένας ακούει αυτά που υπακούν στη λογική του, για τα υπόλοιπα θα πρέπει να ρίξει πολυ τον εγωισμό του για να μπορέσει να ακούσει...

Το θέμα δεν είναι αν εσύ διαφωνείς με τους άλλους ή οι άλλοι με σένα, αλλά αν τόσο εσύ, όσο και οι άλλοι έχετε αρκετά "ανοιχτό" μυαλό ώστε να ακούς τα επιχειρήματά τους και αυτοί τα δικά σου, χωρίς προκατάληψη και φανατισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αφού σας άφησα να εκτονωθείτε όλοι οι "πικραμένοι" από την apple σε αυτόν τον πλανήτη και γέλασα πίνοντας τον πρωινό καφέ, θα σας προσγειώσω λίγο:

 

iphone5sbend-640x215.jpg

 

P1020486-640x480.jpg

 

sonyexperia.jpg

 

blackberry.jpg

 

broken-evo-1.jpg

 

1384733368814.jpg

 

 

Ακούς εκεί οι αλήτες να φτιάξουν ένα κινητό που άμα κάτσεις πάνω του να στραβώνει! Τα λεφτά μας πίσω γρήγορα! Και κάθεστε και δέχεστε τις αναφορές κάποιου που του στράβωσε (το κινητό ε! :P ) λέει ενώ απλά το είχε στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού χωρίς ΚΑΜΙΑ πίεση! Ναι έχει δίκιο! Και νομίζω τον λένε Γιούρι Γκέλερ τον τύπο! :P

 

Ψάχνουν με τόση αγωνία όλοι οσοι βρίσκονται σε πανικό με το να βρουν κάτι προβληματικό στις νέες συσκευές που πλεον γίνονται ...γραφικοί! 

 

Σε άλλες ειδήσεις, η samsung ανακοίνωσε πως βγάζει πριν την ώρα του το note4 στις αγορές γιατί ίδρωσε λίγο βλέποντας τις πωλήσεις του νέου iphone. Άραγε αυτό άμα κάτσεις πάνω του τι κάνει???  :devil:

Αυτές όλες οι εικόνες ειναι απο το the cult of mac http://www.cultofmac.com/297404/get-bent-shocking-history-bent-smartphones/)όπως καταλαβαίνει κανείς δεν είναι καθόλου biased.... λολ μαρέσει η αμεροληψία σου... γενικά το παρατηρώ αυτό στο insomnia απο προκατειλλημένα άτομα κάνουν να απαντήσουν 2 χρόνια επειδή ήδη προαποφάσισαν να είναι αντίθετοι με μια γνώμη και θερίζουν το google για να βρούν έστω ενα καρφάκι σε μια σελίδα που να τους βοηθήσει σε αυτό και το στέλνουν σαν link ή ακόμη χειρότερα το ποστάρουν σαν δικό τους ποστ όπως εσύ :P

 

Οι περισσότερες φωτό δείχνουν ότι τα κινιτά δεν σταύρωσαν απο τσέπη λόλ  μάλλον τα βαρέσανε με λοστό :P και εκτός αυτού δεν ακούγονται πολλά για κινητά που στραβώνουν... άλλο 1 στα 100000 και άλλο 1 στα 1000 όπως συμβαίνει με το Iphone που ειναι λογικό ειναι πολύ λεπτό και απο λαμαρίνα... εννοείται ότι θα στραβώνει εύκολα... 

 

όσο για το Note δεν θα πάθει τίποτα.. o τύπος έβαλε όλη του την δύναμη για να το λυγίσει για αρκετά δευτερόλεπτα και ίσα που έπαθε κάτι... 

will it crack !!

Όπως είπαν αρκετοί προλαλήσαντες, όταν βγαίνεις και λες το προϊόν σου πρωτοποριακό σε σχέση με τα υπάρχοντα προϊόντα ανταγωνισμού, έστω και μια μοίρα να στραβώσει, αποδεικνύεσαι παπατζής του κερατά.

και εδώ πάλι μούφες κάνουν όπως στο άλλο τέστ με τον ανελκυστήρα... έχει πολύ λιγότερη δυναμική ενέργεια έτσι όταν ξεκινάει να πέφτει το τηλέφωνο με τον τρόπο που το κάνει... αν ήθελε consistency ας το έπιανε απο την τα πλάγια (με την οθόνη να κοιτάει την παλάμη του) και ας άνοιγε απλά τα δάχτυλά του... εκεί θα έπεφτε σωστά.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά διαβάστε και θα καταλάβετε!

http://www.iphonehellas.gr/54117/iphone_6-bendgate/

Από iphone hellas... Really?!

Ακόμα κι εκεί είμαστε πρωτοπόροι. Η apple υποστηρίζει Ε Π Ι Σ Η Μ Α ότι το πρόβλημα υπάρχει και θα αντικατασταθούν τα ελαττωματικά κομμάτια και η Apple Ηellas μας λέει ότι η Apple λέει ψέμματα...

Τί να πω...

http://www.valuewalk.com/2014/09/apple-support-will-inspect-bent-iphone-6-plus/

 

Καταλάβαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πιστεύω ότι αν βάλω στην κωλότσεπη το M8 μου και κάτσω σε καρέκλα, παγκάκι, μάρμαρο, τσιμέντο, το πιθανότερο είναι να πάθει ζημιά. Καθώς και οιοδήποτε κινητό από 4 ίντσες και πάνω. Μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Αν βγουν κινητά με ανθρακονήματα, τότε ίσως να μην παθαίνουν τίποτε. Αλλά τότε φυσικά θα διαμαρτυρόμαστε για την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...