Προς το περιεχόμενο

Αναφορές ότι το iPhone 6 Plus λυγίζει (όχι από συγκίνηση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην τελευταία φωτογραφία έτσι πως το ζορίζει ο τύπος πως να μην λυγίσει. Και εγώ με τις χερούκλες μου αν πιάσω οτιδήποτε και το ζορίσω θα σπάσει στα δυο.

 

Άλλο να λυγίζει στην τσέπη, το οποίο είναι οντως θέμα, και άλλο να το προσπαθείς με το ζόρι.

 

 

Τα μάζεψε τα κλικ του το Time με αυτό το χαζό βίντεο. To περίεργο δεν είναι ότι λύγισε αλλά ότι δεν έσπασε με αυτή την πίεση. 

 

iPhone 6 Is the Most Durable iPhone Yet, Says Insurer

 

 

 

http://blogs.wsj.com/personal-technology/2014/09/22/iphone-6-is-the-most-durable-iphone-yet-says-insurer/

 

το 2ο βίντεο το είδατε; που κάνει τα ίδια σε Note 3 και δεν παθαίνει τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εσυ γιατι χαιρεσαι?

 

Ανέκαθεν χαιρόμουν με τη βλακεία των άλλων. (και δεν πάει σε σένα αυτό).

 

Και είναι πάντα εντυπωσιακό πόσο η "μάζα" επιμένει για κάτι ενώ γνωρίζει πως είναι υπερβολικό και "τραβηγμένο απο τα μαλλιά"...

Το ειδαμε ;)

 

 

Και σε αυτό που είναι το παράλογο? Είναι το note 3 μεταλικό για να συμπεριφέρεται με τον ίδιο τρόπο? 

 

Δεν προσπαθώ τόσες ώρες να σας πω πως ένα τηλέφωνο με την κατασκευή του iphone6 δεν παραμορφώνεται, αλλά το αντίθετο άμα κάτσεις πάνω του. Το ότι το χρεώνετε σαν κατασκευαστικό λάθος της apple  είναι το σημείο στο οποίο διαφωνούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το θέμα της μαύρης βαφής που λες ήταν πιο έντονο στο iphone5. Στο 5S δεν υπήρχει πλεον το "πρόβλημα" (που παλι έχει να κάνει με τη χρήση του καθενός).

Αυτό να το πεις σε αυτούς που έδωσαν 600-700€ για να αγοράσουν το 5. Σίγουρα θα το εκτιμήσουν ως μια πολλή καλή εξήγηση. Σίγουρα φταίνε αυτοί που το χειρίζονταν λάθος, έτσι; Αν η χρήση που του έκαναν ήταν αντικανονική δε θα θεωρούνταν καν πρόβλημα το ότι ξέβαφε. Αν και θέλω να μο εξηγήσεις πως μπορείς να κάνεις ένα σωστά βαμένο αλουμίνιο να ξεβαψει.

Το πρόβλημα της κεραίας στο 4 το παραδέχτηκε και ο ίδιος ο μακαρίτης έμεσσα λέγοντας ότι "αφού εμείς δεν είμαστε τέλειοι, δεν είναι και τα τηλέφωνά μας" και συνέχισε λέγοντας ότι αυτό συμβαίνει και σε άλλες εταιρείες, χωρίς να είναι συγκεκριμένος. Την ίδια ώρα οι "υποστηρικτές" (τρομάρα τους) λέγανε σε όλα τα forums ότι δεν είναι σωστό να κρατάει κάποιος το κινητό με αυτό τον τρόπο... Τί να πω; Συμφωνω, λοιπόν μαζί σου :

 

Ανέκαθεν χαιρόμουν με τη βλακεία των άλλων. (και δεν πάει σε σένα αυτό).

με τη διαφορά ότι το βρίσκω κωμικοτραγικό κι όχι αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό να το πεις σε αυτούς που έδωσαν 600-700€ για να αγοράσουν το 5. Σίγουρα θα το εκτιμήσουν ως μια πολλή καλή εξήγηση.

 

Δεν χρειάζεται να τους το πω γιατί αν ίσχυε αυτό σε όλες τις περιπτώσεις των μαύρων iphone5, με τόσα μύρια συσκευές εκεί εξώ που έχουν πουληθεί, θα είχε γίνει ...επανάσταση από γκρίνιες! Τα υλικά και οι τεχνικές κατασκευής εξελίσσονται με το χρόνο. Και το πλαστικό fake metal του note3 μου ξέβαψε με τον καιρό λίγο αλλά δεν το θεώρησα κατασκευαστικό πρόβλημα της samsung...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά ρε, λείπω τόσες ώρες και επιστρέφω και ακόμα τσακώνεστε από το πρωί; :lol:

 

Ε οχι και τσακωνόμαστε (αν εξαιρέσεις μερικούς που το πήραν λίγο πιο βαριά)! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να τους το πω γιατί αν ίσχυε αυτό σε όλες τις περιπτώσεις των μαύρων iphone5, με τόσα μύρια συσκευές εκεί εξώ που έχουν πουληθεί, θα είχε γίνει ...επανάσταση από γκρίνιες! Τα υλικά και οι τεχνικές κατασκευής εξελίσσονται με το χρόνο. Και το πλαστικό fake metal του note3 μου ξέβαψε με τον καιρό λίγο αλλά δεν το θεώρησα κατασκευαστικό πρόβλημα της samsung...

Κάποια revisions είχαν το πρόβλημα. Η επανάσταση από γκρίνιες γίνεται σε πολλά θέματα αλλά δεν ακούγεται πάντα. Ο καθένας ακούει αυτά που υπακούν στη λογική του, για τα υπόλοιπα θα πρέπει να ρίξει πολυ τον εγωισμό του για να μπορέσει να ακούσει...

Θυμάμαι τον ξάδερφό μου, που μου έδειξε το ξεβαμένο του PSP από το στρατό. Από τί ξέβαψε; Από το κουνουπέλαιο του στρατού που είχε πασαλείψει τα χέρια του.Το πλαστικό γίνεται να ξεβάψει, το αλουμίνιο;... Μάλλον την τεχνική βαψίματος που στη συνέχεια ξεβάφει την έχει πατεντάρει η Apple, γιατί δεν έτυχε να διαβάσω κάτι παρόμοιο για άλλες επώνυμες συσκευές αλουμινίου. :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Moderator υπάρχει?

 

Όχι, σας άφησα πιο "χαλαρούς" σε αυτό το topic αλλά και πάλι δεν "ευχαριστιέστε" :P

 

Και μάθε να κατανοείς σωστά το τι γράφει ο άλλος και αν απευθύνεται προσωπικά σε κάποιον. Εκτός αν είσαι από τους "άλλους" που περιγράφουν το πως τους στράβωσε το iphone στην τσέπη! :)

Το πλαστικό γίνεται να ξεβάψει, το αλουμίνιο;...

 

Αφού είναι βαμμένο και αυτό γιατί να μην μπορεί να ξεβάψει? Στο 5s πάντως που απο black έγινε space grey, δεν μοιάζει ακριβώς βαμμένο εξωτερικά όπως στο 5 black.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι βαμμένο και αυτό γιατί να μην μπορεί να ξεβάψει? Στο 5s πάντως που απο black έγινε space grey, δεν μοιάζει ακριβώς βαμμένο εξωτερικά όπως στο 5 black.

Αυτό ακριβώς λέω. Κακή βαφή που διορθώθηκε στο επόμενο, αλλά δεν αποκαταστάθηκε στους αγοραστές που την "πάτησαν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό ακριβώς λέω. Κακή βαφή που διορθώθηκε στο επόμενο, αλλά δεν αποκαταστάθηκε στους αγοραστές που την "πάτησαν".

 

Έτσι κατασκευάστηκε το 5, δεν ήταν ας πούμε μια συγκεκριμένη παρτίδα με πρόβλημα. Δεν γίνεται όταν βγαίνει κάτι καλύτερο να αποζημιώνονται και οι παλιοι χρήστες. Έχω ακόμη μαύρο iphone 5 στο σπίτι που ένα χρόνο + μετά δεν έχει κανένα θέμα ακριβώς γιατί προσέχω τις συσκευές μου. Αν την είχα χύμα απο δω κι απο κει σαφώς και θα είχε σημάδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...