Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σύνδεσης με ασύρματο εκτυπωτή ΗΡ 3525!


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλες/όλους!
Εδώ και 2 χρόνια περίπου που έχω τον ασύρματο εκτυπωτή 3525(αν και στο δίκτυο του pc τον αναγνωρίζει ως 3520),αντιμετωπίζω διαρκώς το ίδιο πρόβλημα:μέχρι να εκτυπώσει αυτό που θέλω,μου βγάζει πρώτα την ψυχή!Καταρχάς για κάποιο λόγο μου βγάζει την ένδειξη ''περιορισμένη σύνδεση''.Επίσης,για να εκτυπώσω δοκιμάζω διάφορα πράγματα και κάθε φορά μετά από διάφορες προσπάθειες εκτυπώνει κάποια στιγμή αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς φταίει.Έχω απεγκαταστήσει ήδη δύο φορές τη συσκευή κ την έχω επανεγκαταστήσει,έχω επαναφέρει εργοστασιακές ρυθμίσεις από το μενού του εκτυπωτή,μπαίνω στον πίνακα ελέγχου και δοκιμάζω διάφορα...και τι δεν έχω κάνει.Σήμερα ας πούμε,παρατηρώ ότι παρόλο που έχω τον ορίσει ως προεπιλεγμένη συσκευή και αυτό φαίνεται με το πράσινο τικ,φαίνεται κάπως θαμπό το μαύρο χρώμα(σε αντίθεση με το έντονο των δύο διπλανών συσκευών) και από κάτω δείχνει την ένδειξη ''εκτός σύνδεσης'' attachment.php?attachmentid=144445&d=141

Αυτό είναι το βασικό μου πρόβλημα μάλλον διότι όλες τις φορές που έχει εκτυπώσει,πάντα δείχνει περιορισμένη σύνδεση.Και κάτι ακόμα:όταν είμαι συνδεδεμένος στο διαδίκτυο μέσω του ασύρματου router,δεν μπορεί παράλληλα να συνδεθεί(έστω αυτή την ''περιορισμένη'' σύνδεση που κάνει)και με τον εκτυπωτή.Πρέπει να αποσυνδεθώ από το διαδίκτυο και να πατήσω σύνδεση με το 3520 για να συνδεθεί(χωρίς όμως να εκτυπώνει πάντα) και μετά το αντίστροφο δηλαδή να αποσυνδεθώ από τον εκτυπωτή για να ξανασυνδεθεί με το internet.
Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;;Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η λύση πιθανώς να είναι κάτι πολύ απλό αλλά δεν ξέρω τι και αυτό με διαολίζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...