Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου PS3, Xbox 360 ή Wii;


d_gkal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την εντύπωση οτι αυτά τα Xbox δνε σπάνε τόσο εύκολα. Προτίμησε αν βρεις κάποιο που να έχει 250GB σκληρό δίσκο όπου σπάνε με βεβαιότητα. Δεν έχουν κάποια διαφορά πλην σκληρού δίσκου, εμφάνισης(το 250άρι μου αρέσει πιο πολύ προσωπικά) και νομίζω το 500άρι δεν έχει μια έξοδο ήχου (την έχουν κόψει για μείωση κόστους). Πάντως θα κοίταζα να πάρω PS3 μεταχειρισμένο γιατί έχει μεγαλύτερη βάση και βρίσκεις σαφώς περισσότερα παιχνίδια μεταχειρισμένα και καινουργια σε πολύ καλές τιμές σε σχέση με το xbox. Κάτοχος xbox360.

P.S: Αναλόγως το σπάσιμο που κάνεις μπορεί να παίζει και δισκάκια και από τον σκληρό. Από τα δισκάκια θα υπάρχει θέμα γιατί θέλουν συγκεκριμένο dvd-r μηχάνημα και αν δεν το έχεις θα πρέπει να βρεις φίλο σου που να το έχει και να τα γράφεις. Από το σκληρό, τα περνάς και είσαι κομπλέ απλά χάνεις το online...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πάντως θα κοίταζα να πάρω PS3 μεταχειρισμένο γιατί έχει μεγαλύτερη βάση και βρίσκεις σαφώς περισσότερα παιχνίδια μεταχειρισμένα και καινουργια σε πολύ καλές τιμές σε σχέση με το xbox.

Μιλάμε για χακαρισμένο μηχάνημα , με cfw και μου αναφέρεις για το τι γνήσια παιχνίδια βρίσκω ;

Χάνω κάτι ;

Είναι κάτι που δεν έγινε σαφές ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για χακαρισμένο μηχάνημα , με cfw και μου αναφέρεις για το τι γνήσια παιχνίδια βρίσκω ;

Χάνω κάτι ;

Είναι κάτι που δεν έγινε σαφές ;

Έχασες τις υπόλοιπες 15 σειρές της απάντησης....Βεβαίως και σε ενδιαφέρει η βάση παιχνιδιών που μπορείς να βρεις εφόσον μιλάς για  αντίγραφα ασφαλείας ( άρα νόμιμα ) αλλιώς... Άρα πρώτα κοιτάμε την ερώτηση που κάνουμε και μετά κρίνουμε την απάντηση που μας δίνει κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ps3 για να γνωρίζω αλλά επειδή έχω rgh xbox 360 ξέρω οτι με λίγο ψάξιμο για να μάθεις τα βασικά, έναν σκληρό για την κονσόλα 250gb (για τα dlc, hd contents, 2nd disc, κτλ) και έναν εξωτερικό δίσκο με usb από 500gb και πάνω (για τα παιχνίδια) είσαι 100% καλυμμένος και παίζεις άνετα όλα τα games, με μόνο μειονέκτημα οτι χάνεις το online κομμάτι...

 

Από εκεί και πέρα σε ps3 πηγαίνεις αν θες τα τα exclusives του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thomason993 ξέρεις αν οι τελευταίες εκδόσεις του 360 παίρνουν rgh ;

Και το κόστος για να γίνει rgh ;

Υπάρχει περίπτωση να το κάνει κανείς μόνος του ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια ειναι ποιο ευκολη διαδικασια για να παιξεις παιχνιδια? να εχεις cfw playstation3  ή rgh  360?

τα + του ps3 ειναι οτι το περασμα των games ειναι πιο ευκολη διαδικασια,σε αντιθεση 

με του 360 οπου αρκετα εχουν εξτρα υλικο(hd textures κλπ) κ πρεπει να εγκατασταθουν σε ορισμενους 

φακελους,καποια games ειναι σε 2 η 3 δισκακια ενω στο Ps3 δεν υπαρχει τετοια διαδικασια,

και το κυριοτερο ειναι οτι με το ps3 μπορεις ΚΑΙ με cfw να παιξεις online,

ενω στο 360 δεν υπαρχει καν αυτη η δυνατοτητα,μονο με system link

(παρομοιο με xbox live αλλα αρκετα υποδιαιστερο)

 

thomason993 ξέρεις αν οι τελευταίες εκδόσεις του 360 παίρνουν rgh ;

Και το κόστος για να γίνει rgh ;

Υπάρχει περίπτωση να το κάνει κανείς μόνος του ;

οι εκδοσεις 4gb + 250gb γινονται προς το παρον RGH

το κοστος περιπου 50-60 ευρω

δυσκολο να το κανεις μονος σου,θελει εμπειρια σε κολλησεις

στην motherboard,και αρκετες γνωσεις για τον προγραμματισμο

που χρειαζεται...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Εγώ εχω ένα xbox 360 και το πουλάω. Η τιμή είναι σηζητήσιμη. Εχω επίσης και  Need for speed: Most Wanted, Call of duty: Ghosts, Army of two:TDC, Assasin's creed:Black Flag, Halo 3 και NBA 2K 2014.

υπαρχουν και οι αγγελιες ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να ασχοληθώ με game console από εποχή ps2 και 2004-5. Μου πέρασε από το μυαλό να πάρω κανένα ps3 μεταχειρισμένο μιας και βρήκα αρκετά κάτω από 140-150€. Διάβασα αρκετά και έχασα λίγο τον μπούσουλα.

 

Πολλές εκδόσεις με διαφορετικά custom firmwork. Άλλα παίζουν online, άλλα όχι. Τι πρέπει να προσέξω; Θα ήθελα να έχω cfw και να μπορώ να "κατεβάσω" παιχνίδια. Ωστόσο, αν κάποιο μου αρέσει πολύ, θα ήθελα να το αγοράσω και να μπορώ να παίξω online αν δίνει τη δυνατότητα αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.psjailbreak.gr/p/playstation-3-hardware-faqs-jailbreak_3.html Διάβασε εδώ για να πάρεις μια ιδέα. Όσο για το online μπορείς να παίζεις είτε έχεις σπασμένη κονσόλα είτε όχι, απλώς με σπασμένη υπάρχει μεγάλη περίπτωση κάποτε να φας ban και να μην μπορείς να ξαναπαίξεις ποτέ online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...