Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου PS3, Xbox 360 ή Wii;


d_gkal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο απ τα 3 και γιατι?

Ψάχνω για μεταχειρισμένο να πω αρχικά.γυρω στο κατοσταρικο.

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα από κονσόλες.

Θέλω να παίζει παιχνίδια από σκληρο δισκο για τους γνωστούς λόγους βασικά.

Παιχνίδια να παιξω κάνα gta, resident evil, silent hill, need for speed... Παρόμοια με τα παραπάνω δηλαδή.

Κλίνω προς το play αλλά κάτι με τραβαει στο xbox

Το Wii δε ξερω πως και γιατι αλλά δε με χαλαει

 

 

Τελευταία ερώτηση προς το παρών.

Ποια έκδοση να κοιτάξω στο καθένα ωστε να παίζουν απ το σκληρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Xbox 360 θα πάρεις ρε παίχτη μαζί με Halo, Forza και Gears και έχεις το καλύτερο fps, το καλύτερο racing και το καλύτερο shooter τρίτου προσώπου. Όλα σε ένα νοικοκυρεμένα. Ξεκίνα με αυτά, βάλε και μια gold συνδρομή να παίζεις online τα παιχνίδια που σου ανέφερα. ταυτόχρονα θα παίρνεις 2 παιχνίδια δώρο κάθε μήνα με το πρόγραμμα games with gold και είσαι έτοιμος.

 

+αφού θες να παίζεις και multiplatform να ξέρεις ότι το 360 τα τρέχει καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πσ3 έχει δωρεαν ονλαιν (σε αντίθεση με το πσ4) και BluRay (αν σε ενδιαφέρουν). γενικά ψάξε λίγο τα παιχνίδια και των δύο κονσολών και κοίτα τι ταιριάζει στα γούστα σου.Ο καθένας εδω μέσα θα σου οει την προσωπική του άποψη ,με βάση τα γούστα του και όχι τα δικά σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Online δε ενδιαφέρει προς το παρών. Ούτε και προς το μέλλον φαντάζομαι...

 

Ταινίες με υπότιτλους παίζει?

 

Το PS3 δε με καλυπτει λες?

Σίγουρα έχει να κάνει με τα γούστα του καθενος αλλά όπως προείπα δεν έχω ιδέα από games και κονσόλες.

 

Ποια έκδοση του Xbox είναι αυτή που ζητάω??? (Να χακαρεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πσ3 μια χαρά είναι αν σου αρέσουν τα παιχνίδια του.Υπότιτλους δεν νομίζω να παίζει στις "κατεβασμένες" ταινίες .Γενικά πάντως το πσ3 σου δίνει την εντύπωση ότι μπορείς να κάνεις περισσότερα πράγματα από ότι το 360.(έχω και 360 εννοείτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παραπάνω κανεις δηλαδή?

Να σου πω για παράδειγμα τι κάνω εγώ.Έχω το πσ3(κάτω από την τηλεόραση) συνδεμένο με ένα home cinema και βλέπω ταινίες br.Όταν μου κάνει κέφι βάζω μουσική που έχω αποθηκευμένη στο σκληρό του πσ3 (1gb) Αν θέλω περιήγηση στο ιντερνετ χωρίς να φύγω από την τηλεόραση το κάνω μέσο πσ3 με ενα bluetooth μικρό πληκτρολόγιο.Όποτε θέλω βάζω και βλέπω βιντεάκια από το youtube. Περιτό να αναφέρω τα παιχνίδια.Τώρα θα μου πεις ότι αυτά μπορείς να τα κάνεις με μια σμαρτ tv(που έχω) αλλά μέσω πσ3 δουλεύουν πιο γρήγορα (σε σχέση με τη δικιά μου τηλεόραση).Κάποια από αυτά τα έχει και το 360 άλλα πρέπει να πληρώσεις συνδρομή για gold(εκτός από το να παίζει μουσική και βίντεο με τον ενσωματομένο media player που έχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπον θα πάρεις ένα ps3 έτοιμο με cfw ή ένα που να γίνεται να του περάσεις cfw επάνω, υπάρχει θέμα που τα γράφει αναλυτικά από τον δάσκαλο @Matzo , μπορείς να του βάλεις το naviX είναι ένα πρόσθετο του xbmc το οποίο έχει πολλά καλούδια, Επίσης θες περάσεις το Showtime, θα βάλεις τον σκληρό σου επάνω και θα βλέπεις τους ταινίες με υπότιτλους κανονικά.αυτά τα έχω δοκιμάσει.τώρα εάν τα κάνει αυτά και το Xbox , θα δεις τι παιχνίδια σε αρέσει να παίζεις και θα πάρεις το ανάλογο.Εγώ πχ έχω πάρει όλα τα PlayStation Μόνο και μόνο για το Gran Turismo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα πάντα, καλλίτερα να πάρεις το πρώτης γενιάς ps3 λόγω του ότι έχει 4 usb και card reader.

κυκλοφορούν ακόμα , δεν έχουν βγάλει τα πιο πολλά ylod;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα πάντα, καλλίτερα να πάρεις το πρώτης γενιάς ps3 λόγω του ότι έχει 4 usb και card reader.

και να παιζει καθε μερα κορωνα γραμματα ποτε θα του βγαλει YLOD και του μεινει η κοσνολα στο ραφι για μοστρα οτι εχει 4 usb

Ακλαφτο θα παει το 150αρι.

Αν σε καποιον βεβαια περισσευουν και δε τον νοιαζει εκει παω πασο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...