Προς το περιεχόμενο

'Εγχρωμος εκτυπωτής λειζερ για φοιτητή


Zephyros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ψάχνω για color laser για να πάρω για το σπίτι, όσο το δυνατόν πιο οικονομικές επιλογές και ΑΝ γίνεται από το Amazon της Αγγλίας μιας και είμαστε γείτονες. Η ποιότητα δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ, αρκεί να κάνω την δουλειά μου. Απλά να μου βγάλει 2 χρόνια που θα είμαι εκεί (πάνω κάτω 3000-4000 σελίδες τον χρόνο). Κοίταζα τον Lexmark CS 310 N που είναι γύρω στις 100 λίρες αλλά και τον Dell 1760NW πάλι γύρω στο 100άρικο, αλλά διαβάζοντας και τα σχόλια βρήκα ότι στον στέλνουν με startup toner - 500 σελίδες περίπου- και τα ανταλακτικά toner θα μου βγαίνουν γύρω στο 40άρι λίρες - απομίμηση φυσικά. Υπάρχει περίπτωση να βρώ κάποιον που να κάνει εκτύπωση διπλής όψης χωρίς να πουλήσω το νεφρό μου για να τον αγοράσω;

 

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από Zephyros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα παραλες.Κανεις δεν πουλησε το νεφρο του για ενα laseraki γιατι πολυ απλα οι εκτυπωτες ειναι πλεον τσαμπα.

Για τον ιδιο lexmark που ποσταρεις,αναλογο μοντελο στις αρχες του 2000 θα επρεπε να πληρωσουμε 1500€+

Εαν δεν διαθετεις παραπανω λεφτα,τον κανεις manual duplex και δεν εχεις να στεναχωριεσαι ουτε και γι΄αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα απο τα τονερ μπορεις να τα γεμισεις μόνος σου σε τιμή 1/3 απο το refill καταστηματος... για ψαξου... Εγω με 45€ γεμίζω και τα 4 για τον clp-310 (και εμενα θελει και chip αλλιως θα εβγανε ~30)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πολλα απο τα τονερ μπορεις να τα γεμισεις μόνος σου σε τιμή 1/3 απο το refill καταστηματος... για ψαξου... Εγω με 45€ γεμίζω και τα 4 για τον clp-310 (και εμενα θελει και chip αλλιως θα εβγανε ~30)

 

εχεις να προτεινεις κανα εκτυπωτη με τετοια μελανια πχ γυρω στα 30ε για καμια 1000 σελιδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τοσες λιγες εκτυπώσεις το μήνα δεν πιστεύω πως αξίζει να παρει κανεις laser, αν επιμενει καποιος ενα απλο μηχανημα χωρις πολλα πολλα αλλα με πολυ οικονομικα toner ειναι το Link.png Site: SL-M2625D

 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτος ειναι ασπρομαυρος

Υπαρχει καποιος εγχρωμος σε τιμη περιπου 100ε και με τονερ φθηνα ?

Βλεπω αυτον http://www.skroutz.gr/s/290106/HP-Color-Laserjet-Pro-CP1025.html

με τονερ http://www.skroutz.gr/c/926/compatible-toner-symvata.html?keyphrase=hp+color+laserjet+pro+cp1025+toner

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλοριζικος .....αλλα θα πρεπει να εχεις υπομονη σε μεγαλου μεγεθους αρχεια(pdf) οταν εκτυπωνεις, λογω μνήμης RAM (Μέγιστη) 8 ΜΒ

που ισως λινεται με μια αναβαθμιση του λογισμικου του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ψάχνω για color laser για να πάρω για το σπίτι, όσο το δυνατόν πιο οικονομικές επιλογές και ΑΝ γίνεται από το Amazon της Αγγλίας μιας και είμαστε γείτονες. Η ποιότητα δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ, αρκεί να κάνω την δουλειά μου. Απλά να μου βγάλει 2 χρόνια που θα είμαι εκεί (πάνω κάτω 3000-4000 σελίδες τον χρόνο). Κοίταζα τον Lexmark CS 310 N που είναι γύρω στις 100 λίρες αλλά και τον Dell 1760NW πάλι γύρω στο 100άρικο, αλλά διαβάζοντας και τα σχόλια βρήκα ότι στον στέλνουν με startup toner - 500 σελίδες περίπου- και τα ανταλακτικά toner θα μου βγαίνουν γύρω στο 40άρι λίρες - απομίμηση φυσικά. Υπάρχει περίπτωση να βρώ κάποιον που να κάνει εκτύπωση διπλής όψης χωρίς να πουλήσω το νεφρό μου για να τον αγοράσω;

 

Ευχαριστώ!

Προτείνω τον ΟΚΙ C301: http://www.amazon.co.uk/Oki-C301DN-Colour-Laser-Printer/dp/B007ZZ4NJW/ref=sr_1_4?s=computers&ie=UTF8&qid=1414499240&sr=1-4&keywords=oki+301

 

Έχω τον αντίστοιχο σε πολυμηχάνημα χωρίς κάποιο πρόβλημα. Συμβατά μελάνια πολλά στην αγορά, και σε καλές τιμές.

 

Φυσικά έχει και το αυτόματο duplex που ζητάς, με τιμή 27 λίρες παραπάνω απο τον lexmark στο πρωτο σου ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...