Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσκασε μυτη και η MSI gtx 980ti gaming

 

http://www.msystems.gr/index.php?category=1624&product=19550

 

Και αυτη

 

http://www.mindfactory.de/product_info.php/6144MB-Gigabyte-GeForce-GTX-980-Ti-Gaming-G1-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1005048.html

 

ειναι μια σωστη τιμη που αν ερχοταν ετσι στην Ελλαδα συμφερει να την τσιμπισει κανεις.Παντως πολυ καπελο τα msystems (οπως ολα τα ελληνικα καταστηματα) γενικα

 

http://www.mindfactory.de/product_info.php/4096MB-Gigabyte-GeForce-GTX-980-Gaming-G1-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_977900.html

 

http://www.msystems.gr/index.php?category=1624&product=18642

 

100+ ευρω στην απλη 980.

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και restart έχω κάνει το pc και το msi after συμβαίνει κάθε μέρα που παίζω!! Υπάρχει περίπτωση να δίνει λάθος στατιστικά το after;

ναι.Ισως να μην ειναι συμβατο με τα 10αρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο hardwareversand μου βγαίνει στα 743,58€ η 980 ti.

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αλλά δεν είναι άμεσα διαθέσιμη ρε γαμώτο.

 

attachicon.gifCapture.PNG

πολύ καλή τιμή. αν πληρώσεις με κάρτα θα έχεις μόνο τα έξοδα μεταφοράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα και αυτό σωστό είναι το αλλο παίζει περίπουτρεχω 6.9 - 7,9 ανάλογα με το τι τρέχω είμαι από καθαρή εγκατάσταση θα δοκιμάσω σήμερα το evga pre που έχει συμβατότητα με 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα την Gigabyte reference δεν αντεξα να περιμενω custom υλοποιησεις που ξεφευγουν και πολυ σε τιμη, με σκοπο ενα SLi στο μελλον. 

Προς το παρων υπερευχαριστημενος. Και η αισθηση των avg fps ιδια με το 970SLi που ειχα παραμενει ιδια, και τα min fps και η μνημη σε 4k ενα σκαλι επανω. Γενικα ειναι πιο ομαλη gaming εμπειρια, οπως μπορει να φανταστει καποιος.

Απο o/c προχειρα που τσεκαρα 220αριζει ανετα πυρηνα (μην εχοντας δοκιμασει παραπανω αν παει ψιλοτσεκαρα καποια ορια που ειδα στο νετ) και μνημες 400 (εδω ισως οριακα γιατι νομιζω οτι ειδα ψιλοartifacts μετα τα 3 passes σε stress test, σε παιχνιδι ομως δεν το παρατηρησα). Το μονο αρνητικο το πολυ θορυβωδες hsf απο 60% και πανω. Εδω θα μου λειψει η ποιοτητα του Windforce απο τις G1.. No coil whine! Αν και δεν ειχα ουτε με τις 2 G1 πριν εγω..

Απο boost σε Crysis 3,Dying Light,GTA V,Witcher 3 και AC:U που δοκιμασα παιζω απο 1425 αρχικα και επεσε μεχρι 1330 στους 82 βαθμους θερμοκρασια που επιασα max αν θυμαμαι καλα) απο μια πρωτη ματια με το fan στο 65%. 

 

Χαιρομαι γιατι αμφιταλαντευομουν αν αξιζει αυτη η μεταβαση με απωτερο σκοπο ενα πολυ δυνατο SLi, και οι πρωτες διαπιστωσεις μου ξεπερνανε τις προσδοκιες μου.

 

I am one happy puppy.. Τα λεμε παω να παιξω λιγο με το νεο παιχνιδι μου. :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρατήθηκες τελικά ε..Εγώ ευτυχώς δεν άφησα τον ενθουσιασμό μου να με βάλει πάλι σε έξοδα, ειδικά μετά τα τελευταία που περνάει το PC gaming..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρατήθηκες τελικά ε..Εγώ ευτυχώς δεν άφησα τον ενθουσιασμό μου να με βάλει πάλι σε έξοδα, ειδικά μετά τα τελευταία που περνάει το PC gaming..

 

Οχι.. Δεν κρατηθηκα ο ανωμαλαρας.. Το παραδεχομαι, στα γεραματα με ξαναπιασε gpu lust.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη για το off topic στο hardwareversand δεν έχω πρόβλημα με χρέωση στα τελωνεία μας ???

 

Όχι ρε παιδιά, τελωνείο έχουμε μόνο όταν αγοράζουμε έξω απο Ε.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...