Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα

αν πάρω 2x 970 τότε η μνήμη που θα μπορεί να δει είναι 7gb γρήγορης μνήμης και 1gb αργής μνήμης η 3,5gb γρήγορης μνήμης και 512gb αργής μνήμης ??

μπορεί να υπάρξει το φαινόμενο coil whine και σε sli???

4gb θα εχεις και παλι με τις 2.

Αν οποιαδηποτε απο τις 2 καρτες εχει θεμα με coil whine θα υπαρχει και στο sli.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η κατασταση απλα εχει ξεφυγει.. Γνωστο μαγαζι με φυσικη υποσταση εχει την reference Gigabyte 980ti στα 1050 ευρω!! 

Τρεχω να την παρω μην χασω την ευκαιρια.. Μου φαινεται ηρθε η ωρα για εξωτερικο..

Και μη μου πει κανεις οτι ειναι οι πρωτες μερες και θελουμε να χτυπησουμε τους early adopters σαν και εμενα, γιατι αυτο δεν ειναι απλα εκμεταλλευση, ειναι κλεψιμο κανονικο και θα επρεπε να ντρεπονται μονο και μονο που εστω και για λιγο ανεβαζουν τα προιοντα με τετοιες τιμες στο site τους.

Εχει κανεις απο πειρα να προτεινει περα απο OCUK κατι καλο απο EE ιντερνετομαγαζα να την ψωνισω να τελειωνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατασταση απλα εχει ξεφυγει.. Γνωστο μαγαζι με φυσικη υποσταση εχει την reference Gigabyte 980ti στα 1050 ευρω!! 

Τρεχω να την παρω μην χασω την ευκαιρια.. Μου φαινεται ηρθε η ωρα για εξωτερικο..

Και μη μου πει κανεις οτι ειναι οι πρωτες μερες και θελουμε να χτυπησουμε τους early adopters σαν και εμενα, γιατι αυτο δεν ειναι απλα εκμεταλλευση, ειναι κλεψιμο κανονικο και θα επρεπε να ντρεπονται μονο και μονο που εστω και για λιγο ανεβαζουν τα προιοντα με τετοιες τιμες στο site τους.

Εχει κανεις απο πειρα να προτεινει περα απο OCUK κατι καλο απο EE ιντερνετομαγαζα να την ψωνισω να τελειωνουμε;

 

Δεν έχω να σου προτείνω κάποιο συγκεκριμένο αλλά www.geizhals.de το skroutz της Γερμανίας. Παράδειγμα: https://geizhals.de/gigabyte-geforce-gtx-980-ti-gv-n98td5-6gd-b-a1274774.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο κλεψιμο πεφτει τι να πω.. αν ερχοταν στο ελλαδα με 700+ οπως γερμανια θα το σκεφτομουν ασχετως αν δεν χρειαζομαι καρτα γραφικων με την 970 ειμαι κομπλε.Απλα το κατιτις παραπανω θα το ειχα με την 980ti . Οποτε και θα πουλουσα την 970 και τσιμπαγα μια αλλα δεν το βλεπω οποτε θα προτιμησω να πεσουν λιγο οι τιμες μπας και κανουμε καμια αγορα αλλιως πασχαλης φμ..του χρονου τετοια εποχη.Αναρωτιεμαι ομως γιατι εχουν τοση μεγαλη διαφορα οι τιμες τις αγοραζουν απο τον επισημο αντιπροσωπο πιο ακριβα ή αυτοι βαζουν τρελα κουστουμια πανω?Γιατι δεν θα μου φαινοταν παραλογο να φοραει κ ο αντιπροσωπος και το δικο του κουστουμι στην καρτα...Περιμενα να δω τιμες στο σκρουτζ σημερα αλλα προφανως θα περιμενουμε και αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο κλεψιμο πεφτει τι να πω.. αν ερχοταν στο ελλαδα με 700+ οπως γερμανια θα το σκεφτομουν ασχετως αν δεν χρειαζομαι καρτα γραφικων με την 970 ειμαι κομπλε.Απλα το κατιτις παραπανω θα το ειχα με την 980ti . Οποτε και θα πουλουσα την 970 και τσιμπαγα μια αλλα δεν το βλεπω οποτε θα προτιμησω να πεσουν λιγο οι τιμες μπας και κανουμε καμια αγορα αλλιως πασχαλης φμ..του χρονου τετοια εποχη.Αναρωτιεμαι ομως γιατι εχουν τοση μεγαλη διαφορα οι τιμες τις αγοραζουν απο τον επισημο αντιπροσωπο πιο ακριβα ή αυτοι βαζουν τρελα κουστουμια πανω?Γιατι δεν θα μου φαινοταν παραλογο να φοραει κ ο αντιπροσωπος και το δικο του κουστουμι στην καρτα...Περιμενα να δω τιμες στο σκρουτζ σημερα αλλα προφανως θα περιμενουμε και αλλο...

Το ΤΕΛΩΝΙΟ το εχεις ακουστα

Ασε που ισχυει και αυτο που λες απλα τις βαζουν παραπανω για να πλουτισουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελωνείο για ποιο πράγμα? και από που?


Η καρτα σου αν και λιγο υπερπαραγωγη ειναι πανεμορφη!

ευχαριστώ να σαι καλά

 

δεν το έχω τπτ να την πουλήσω και με το επίδομα αδείας να τσιμπήσω μια τέτοια  :confused:  :-D

 

υ.γ. βγαίνει και σε μαυράκι :P

post-230344-0-64015900-1435358241_thumb.png

post-230344-0-54984500-1435358352_thumb.png

post-230344-0-16195200-1435358365_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση και εγω αν ειναι σε λαθος μερος να διαγραφει!! η 980 που εχω μετα απο update των drivers nvidia σε win10 10130 βλεπω η ραμ της καρτας παει χρηση ανω τον 4096 παει μεχρι 4400-4500 πως γινετε αυτο?που κανει cache και γιατι? ιδιο παιχνιδι παντα!! χωρις overclock

 

4790k

z97 msi gaming 7 

gtx 980 

ram 4x4 2400

hx750

sm.951 128gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...