Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά τη λέτε για μια απο της δύο κάρτες γραφικών για το μηχάνημα της υπογραφής μου gtx 970 g1 h r390 ?

Σε 1080p παίζω παιχνίδια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απολαμβάνω τον καφέ μου, διάβασα την ακατάσχετη μπουρδολογία των 2 σελίδων και είπα να περάσω την ενότητα με πλυστικό 300bar και να ξεφορτωθώ τα εκτός θέματος, τις απαράδεκτες συμπεριφορές, την έλλειψη παραγράφων, κεφαλαίων, σημείων στίξης και οποιοδήποτε άλλο έγκλημα καταφέρνουν μερικοί να πράξουν σε επίπεδα συντακτικού και γραμματικής. Επιστροφή στο θέμα χωρίς δεύτερη συζήτηση και χωρίς δημόσιο σχολιασμό της παρούσας συντονιστικής απόφασης.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα περιμενω για full pascal παντως.Ουτως η αλλος με 1080p ειμαι.

Ποτε υπολογιζουμε να βγει το full pascal και τι τιμη περιπου?

Απο τα λίγα που διαβάζω εδώ και εκεί για το 2016 λένε, τώρα πότε ακριβώς το 2016 ένας θεός ξέρει....Όσο για τιμές λίγο χλωμό να βρεις κάτι γιατί ούτε χαρακτηριστικα των καρτών δεν εχουν ανακοινωθεί ωστέ να υπάρχει εστω και ένα υποθετικό κοστολόγιο.Βάση προιστορίας προβλέπω αντίστοιχες τιμές με την σειρά 9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο περιθώριο χρήστες ήδη έχουν ρωτήσει γιατί δεν υπάρχει συγκεκριμένη ενότητα για το Pascal ή όπως το αποκαλούμε οι εγχώριοι γλωσσοπλάστες ΠΑΣΧΑΛΗ. Ο Πασχάλης λοιπόν και συγκεκριμένα το GP100 είχε ήδη το τελικό του tape out και προβλέπεται να εμφανιστεί στις επαγγελματικές αγορές την άνοιξη του 16'. Eπειδή και το κόστος κατασκευής κάτω από 16FF είναι ακριβό και το κόστος για HBM ακόμα δεν θα έχει ισορροπήσει ακόμα, οτιδήποτε κάτω από τον Πασχάλη θα είναι περισσότερο Maxwell die shrinks παρά οτιδήποτε άλλο. Επειδή όμως και αυτών η κυκλοφορία ΔΕΝ θα είναι εντός της χρονιάς αλλά το 2016, όταν αρχίσουν να πυκνώνουν οι ειδήσεις γύρω από την επόμενη "γενιά" θα ανοίξουμε και σχετική ενότητα.

 

Για την ώρα μένουμε στα χωράφια του ΚΑΙΦΕ / Maxwell και για κάποιον που ρώτησε πότε θα βγει η πλήρη έκδοση του GM200 αν δεν με απατά η μνήμη μου προς το τέλος του καλοκαιριού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω, πως ειναι δυνατον η 960 να εχει σχεδον ιδιες επιδοσεις με την 780 στο witcher 3 ενω σε ολα τα αλλα παιχνιδια να ειναι στα ιδια επιπεδα με μια gtx 670/760 ? (ρωταω διοτι θελω να προτεινω σε καποιον αν θα παρει την 960 η την 780)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί η NGreedia τα έχει σκατώσει με το Kepler..Και οι τελευταίοι 353.30 λένε ότι δεν περιέχουν το ''Kepler fix'', συνεπώς δεν προτείνονται για όσους έχουν GTX7xx.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Μια κάρτα με όλες τις μονάδες του τσιπ ενεργοποιημένες όπως το Titan X αλλά με 6GB μνήμα αντί για 12GB. Οπως έγινες με 780 σε 780ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις καρτα ομως οχι γεννητρια :-)

Ποια καρτα εχεις ? Εγω κανεναν απο τους latest drivers δεν ειχα κανενα error ουτε στο chrome ουτε witcher ουτε πουθενα με την msi 970

έχει γίνει πλεον εκνευριστικό , ένα scrolling κάνεις  (σε 750 -hdmi κιόλας) και τσουπ, κάτι παίζει με το refresh rate πάντως γιατί αυτομάτως ανάβουν οι υπόλοιπες οθόνες(dvi). G-sync πότε μπηκε σε  drivers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...