Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι οτι ακόμη δεν έχουμε δεί τις πραγματικές ελληνικές ζέστες.

 

Από την άλλη όμως, το πρώτο throttle γίνεται στους 80c

στους 65 γινεται νομιζω (εμενα απο ριχνει 15 mhz την συχνοτητα πυρηνα στους 65,δεν παρατηρω δευτερο μεχρι τους 71)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έπρεπε να το είχαμε αυτό λίγους μήνες πριν, γέμισε την μνήμη στην 970 για πλακα

 

captureqxrg4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει εδώ και μερικές μέρες κρασάρει ο driver της κάρτας. μαυρίζει η οθόνη στα καλά καθούμενα και επανέρχεται μετά από 2-3 δεύτερα και γράφει μήνυμα. ότι ο driver 352.86 σταμάτησε να ανταποκρίνεται και επανήλθε με επιτυχία. κάπως έτσι. υπάρχει κάποια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει εδώ και μερικές μέρες κρασάρει ο driver της κάρτας. μαυρίζει η οθόνη στα καλά καθούμενα και επανέρχεται μετά από 2-3 δεύτερα και γράφει μήνυμα. ότι ο driver 352.86 σταμάτησε να ανταποκρίνεται και επανήλθε με επιτυχία. κάπως έτσι. υπάρχει κάποια λύση?

 

Είναι γνώστο θέμα των 2-3 τελευταίων εκδόσεων των drivers. Link.png Site: Δες και εδώ για του λόγου το αληθές.

 

Αν έχεις κάποιο oc στην κάρτα χαμήλωσέ το ή βγάλτο εντελώς. Απο κει και πέρα απ΄όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι που σίγουρα να λύνει το πρόβλημα. Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε νεώτερες εκδόσεις των οδηγών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει εδώ και μερικές μέρες κρασάρει ο driver της κάρτας. μαυρίζει η οθόνη στα καλά καθούμενα και επανέρχεται μετά από 2-3 δεύτερα και γράφει μήνυμα. ότι ο driver 352.86 σταμάτησε να ανταποκρίνεται και επανήλθε με επιτυχία. κάπως έτσι. υπάρχει κάποια λύση?

Βάλε τον 350.12 είναι εντάξει

 

Εάν πάλι σε πετάει από το παιχνίδι και κρασάρει, πας πίνακα ελέγχου - εργαλεία διαχείρισης και ανοίγεις συμβάντα νομίζω έτσι λέει δεν θυμάμαι. Η πρώτη πάνω επιλογή, γράφει τι γίνεται . Εάν έχεις kernel power 41 η kernel power prosssesor 35 δεν έχεις κάνει σωστό oc άσχετα εάν σε περνάει στο Aida κτλπ. Μόνο prime95 με large fft. Εάν πάλι ακόμα και με default δεν περνάς στο prime ,έχεις θέμα τροφοδοτικου.( Μόνο μισή ώρα στο prime )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασα την 350.12 clean install. θα δείξει στην πορεία αν ξανά έχω θέμα. λέτε να έφταιγε ο driver που είχα θέμα(κολλήματα)  και στο BF4? Ευχαριστώ για την βοήθεια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασα την 350.12 clean install. θα δείξει στην πορεία αν ξανά έχω θέμα. λέτε να έφταιγε ο driver που είχα θέμα(κολλήματα) και στο BF4? Ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Τίποτα.

Προβολή συμβάντων αν ανοίξεις έχεις κάποιο κρίσιμο η σφάλμα ;

 

Edit: Εμένα μου το έκανε στο chrome και γύρισα στον 350.12 και δεν μου ξανά έκανε τιποτα. Στα παιχνίδια ήμουν ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το ειχε κανει 2-3 φορες οταν εβλεπα κανενα stream με Chrome. Με τους τελευταιος (353.06) φαινεται να διορθωθηκε..

 

Και αυτός δημιουργούσε το ίδιο πρόβλημα. Μόνο ο 350.12 είναι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 789€ στο εξωτερικό η G1 980ti και στο Ελλαδιστάν 875€.Ας ελπίσουμε ότι θα σταθεροποιηθούν κάπου οι τιμές...

 

http://www.pccomponentes.com/gigabyte_geforce_gtx_980_ti_g1_gaming_6gb_gddr5.html

 

http://www.msystems.gr/index.php?category=1624&product=19489

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...