Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν φαλιρίσει το αφεντικό της Κρίσης ωστόσο :P

Θα βγεί από έλληνα developer (στα φόρουμ χρησιμοποιεί το nick: Jeffrey) και θα είναι βασισμένο σε αληθινή ιστορία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reference σε τέτοια κάρτα δεν ξέρω κατά ποσο αξίζει να αγοράσεις. Εκτος άμα θες να την βάλεις σε νερό φυσικά αλλα για aircooling αυτά τα blower cooler χτυπάνε ογδοντάρια για πλακα και τρώει throttle η GPU.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reference σε τέτοια κάρτα δεν ξέρω κατά ποσο αξίζει να αγοράσεις. Εκτος άμα θες να την βάλεις σε νερό φυσικά αλλα για aircooling αυτά τα blower cooler χτυπάνε ογδοντάρια για πλακα και τρώει throttle η GPU.

Βασικα την g1 περιμενω να δω σε τι τιμη θα κατασταλαξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reference σε τέτοια κάρτα δεν ξέρω κατά ποσο αξίζει να αγοράσεις. Εκτος άμα θες να την βάλεις σε νερό φυσικά αλλα για aircooling αυτά τα blower cooler χτυπάνε ογδοντάρια για πλακα και τρώει throttle η GPU.

+την βαβούρα που κάνει το blower :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως αν ρυθμίσεις κατάλληλα τον ανεμιστήρα της reference κάρτας δεν έχεις πρόβλημα θερμοκρασιών και throtlling και δεν ακούγεται και πολύ μέχρι τα 70-80% του ανεμιστήρα.Επίσης μεγάλο πλεονέκτημα των reference είναι κλασικά οτι βγάζει τον ζεστό αέρα έξω απο το κουτί και δεύτερον όταν ανάβει το logo της nvidia στην κάρτα και έχεις case με διαφάνια εμφανισιακά είναι ότι καλύτερο.

Επεξ/σία από SwagJim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 555€ η http://www.ebw.gr/el/Product/1339158/Gigabyte-GV-N980G1-GAMING-4GD-rev-1-0-1-1Gtx 980 G1.Έρχουν αρχίσει και πέφτουν οι τιμές με την έλευση των καινούργιων gpu από ότι δείχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε ρε ομαδα να πεσουν οι τιμες να το κανουμε το 970 sli :P γιατι για 980τι δεν το κοβω... στα 378 η 970...Αν γινει 350 θα ειναι λουκουμι η καρτα αυτη και τωρα ειναι αλλα στα 350 θα φαινεται ακομη καλυτερα στο ματι κ στο μυαλο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε ρε ομαδα να πεσουν οι τιμες να το κανουμε το 970 sli :P γιατι για 980τι δεν το κοβω... στα 378 η 970...Αν γινει 350 θα ειναι λουκουμι η καρτα αυτη και τωρα ειναι αλλα στα 350 θα φαινεται ακομη καλυτερα στο ματι κ στο μυαλο.....

339 εκανε η Zotac 970 απο Digital master πιο παλια :P

Και επισης αν βγαλεις απ εξω την προηγουμενη προσφορα με Witcher 3 και Batman εβγαινε πολυ φθηνοτερα η καρτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για SLI νομίζω θα πήγαινα σε μεταχειρισμένη δεύτερη.

Μια G1 με δύο χρόνια εγγύηση ακόμα, 50-100€ κάτω από την καινούργια, θεωρώ είναι καλή περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ειχα δει αλλα εγω προσωπικα μιλαω παντα για την G1 γιατι αν ειναι για sli λεω να εχω 2 ιδιες και οσο για τα παιχνιδια προτιμω να μου κοψουν τιμη και να τα παρω τα παιχνιδια οποτε θελω εγω και πιο φθηνα και σιγουρα η enchanced εκδοση του witcher 3 θα αξιζει περισσοτερο...οταν βγει..

Για μεταχειρισμενη αξιζει οντως αν υπαρχει σημαντικη διαφορα χρηματων για 50 ευρω και ανω αναλογως ποτε αγοραστηκε παντα η καρτα ανεξαρτητα αν δουλεψε πολυ η οχι αυτο δεν μπορει να το ξερει ο αγοραστης με σιγουρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει αυτη η καρτα γραφικων για να την παρω......εχω 4κ μονιτορ

 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-VGA-GTX-980Ti-6GD5.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...