Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μένα που παίζω αποκλειστικά στην TV, χωρίς Vsync δεν παλεύεται ούτε για αστείο.

 

Αυτή τη στιγμή πάντως εγώ είμαι με το δάχτυλο στη σκανδάλη για την 980Ti. Πρέπει να βγάλει επιτελους και η AMD τη δικιά της να δούμε ποιά θα πάρουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή στη Χριστουγενιατικη ζεζον δε βλέπετε τιποτε καινούριο απο τους πράσινους;

Ίσως μια σμίκρυνση σε μικρότερα νανόμετρα με υψηλότερες συχνότητες; Μια ultra πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα που παίζω αποκλειστικά στην TV, χωρίς Vsync δεν παλεύεται ούτε για αστείο.

 

Αυτή τη στιγμή πάντως εγώ είμαι με το δάχτυλο στη σκανδάλη για την 980Ti. Πρέπει να βγάλει επιτελους και η AMD τη δικιά της να δούμε ποιά θα πάρουμε...

 

Και 'γω το σκέφτομαι ακόμα..Αλλά κάτι μου λέει ότι θα 'ναι πεταμένα λεφτά, λόγω κονσολογραφικών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή στη Χριστουγενιατικη ζεζον δε βλέπετε τιποτε καινούριο απο τους πράσινους;

Ίσως μια σμίκρυνση σε μικρότερα νανόμετρα με υψηλότερες συχνότητες; Μια ultra πχ;

H άποψη μου είναι ότι Χριστούγεννα θα δούμε μια ultra όχι με μικρότερα νανόμετρα αλλά φουλ τσιπ όπως η Titan X.

 

Εγώ πάντως με την 780τι από το 2013, που είναι στα ίδια επίπεδα με τις 970 ενώ βγήκαν ένα χρόνο μετά, και μετά το νέο driver που διόρθωσε τα προβλήματα επιδόσεων σε Witcher 3, Far Cry 4 σκέφτομαι να περιμένω για του χρόνου όπου τα 16nm-14nm θα μας δώσουν μεγάλες αναβαθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τις έβλεπα τις "μεγάλες" αναβαθμίσεις και εγώ καλά θα ήταν. Ο ΠΑΣΧΑΛΗΣ είναι υπεραπλουστευμένα ένας ΚΑΙΦΕΣ + ΗΒΜ και το τελευταίο για τον μεγάλο πυρήνα μόνο για την αρχή. Μικρές εώς ανύπαρκτες οι αλλαγές στα ALUs μεταξύ του πρώτου και του δεύτερου, οπότε μιλάμε μόνο για μια λογική αύξηση αριθμού μονάδων κυρίως ότι όμως επιτρέπει η διαφορά μεταξύ 28nm και 16FF μείον το αυξημένο κόστος κατασκευής στο τελευταίο.

 

Eπειδή π.χ. χάρη ο G204 τυγχάνει να είναι στα 398mm2 δεν σημαίνει ότι ο ακόλουθός του ντε και καλά θα είναι 400-άρης πυρήνας και στα 16FF,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι, θα δούμε του χρόνου μια 970 με την τιμή της τωρινής και επιδόσεις 980Ti ;

 

Πιθανόν. Ωστόσο από την στιγμή που πουλάνε ΟΣΕΣ θέλουν και σε ΟΤΙ τιμή θέλουν φέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα.......... (με πιάνς ε;  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MSI Teams Up with Corsair for GTX 980 Ti Watercooled Edition

SHUT UP AND TAKE MY MONEY!

http://linustechtips.com/main/page/articles.html/_/articles/msi-teams-up-with-corsair-for-gtx-980-ti-waterc-r102

 

c8b920b8907acc928d8c4258aab46c09.jpg

το Shut up and take my money αναρωτιεμαι που κολλαει,ειδικα αν αναλογιστουμε περισσοτερο το κοστος....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...