Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια θελω να αγορασω την gtx 980 ti ποτε βγαινει ελλαδα?

 

Δεν θέλω υστερικές καταστάσεις.

 

Άφησε να την αγοράσουν τα "κοροιδα" να την τεστάρουν και όταν πάρει το οκ,μετά την αγοράζεις.

Τα παθήματα γίνονται μαθήματα (βλέπε 970)

 

Η υπομονή στον τομέα της τεχνολογίας είναι χρυσος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο οτι ειδα και απο την σχετικη ειδηση εδω στο Insomnia πιο πολυ διαφημιζεται η καρτα για 4κ gaming(απο οτι φενεται ουτως ή αλλως τα 1600p απλα δεν υπαρχουν)και ισως ελαχιστα για 1440p 120hz για οσους εχουν τα ακριβα αυτα monitor. Μεχρι 1440p 60fps υπαρχουν φθηνοτερες λυσεις ειδικα για τον οπτικο τομεα των παιχνιδιων που εχουμε δει ως τωρα.

 

Συμφωνω προσωπικα δεν βλεπω λογο αγορας 980ti αν καποιος δεν εχει 4k monitor/tv. 

Εκτος και αν θελει να παιζει σε 120αρι μονιτορ 1440p, αλλα και παλι δεν θα αλλαζα καρτα για αυτο με τιποτα. Σε τετοια κατασταση χαλαρα θα εμενα ή θα επερνα 970..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχημα τα πραγματα:

http://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+%28VGA%29/GeForce+GTX+fuer+Gaming/GTX+980+Ti.html

 

Eιδικα η STRIX, MSI 6G λενε για 899 ευρω. Μπορει να ειναι και λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχημα τα πραγματα:

http://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+%28VGA%29/GeForce+GTX+fuer+Gaming/GTX+980+Ti.html

 

Eιδικα η STRIX, MSI 6G λενε για 899 ευρω. Μπορει να ειναι και λαθος.

 

 

Δημοσίευση σήμερα, 15:42

scroutz:

 

600 ευρώ Gigabyte GeForce GTX980 - 1120 ευρώ Gigabyte GeForce GTX TITAN X

 

και περιμένετε την 980 ti στα 650 ή 700;Τι όνειρα θερινής νυκτός είναι αυτά που κάνετε;Ποιος θα αγοράσει μετά 980 ή τιτάνα;

 

Με βάση την κοινή λογική, η τιμή θα είναι στο ενδιάμεσο των τιμών 980 και Titan

 

800-900 ευρώ (η εκτιμήση γίνεται με βάση την τιμή της gigabyte)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα οι ενδιαφερόμενοι να κάνουν λίγο υπομονή μέχρι την πραγματική κυκλοφορία της 980Ti στην Ελλάδα. Μόλις ισορροπήσουν τα πράγματα θα υπάρχουν εκδόσεις και στα ~750 ευρώ.

 

560,00 ευρώ έχει σήμερα η φθηνότερη 980 στο skroutz: https://www.skroutz.gr/s/5748664/Gigabyte-GeForce-GTX980-4GB-WindForce-3X-Gaming-GV-N980WF3OC-4GD-Rev-1-0-1-1.htmlκαι μόλις εμφανιστούν οι μειώσεις τιμών θα πέσουν γύρω στα =/>500 ευρώ έκαστη.

 

Στο γερμανικό geizhals οι 980Τi ξεκινάνε από 739 ευρώ και οι απλές 980 από 499.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή τις καλύτερες τιμές τις έχει νομίζω το ευρωπαϊκό site της Evga και ξεκινάνε από 740€. Πατάς το notify κουμπάκι και περιμένεις...

Οι τιμές είναι οι αναμενόμενες λόγω της πτώσης του ευρώ σε σχέση με πέρυσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μωρε πως κανετε ετσι για μια καρτα γραφικων των 800-900 ευρω? ενα iphone ειναι, οι περισσοτεροι δε δισταζετε για ενα smartphone να σκαστε ενα χιλιαρικο για πλακα μονο και μονο για μοστρα αλλα σε συστηματα hardware pc οτιδηποτε εξαρτημα ξεπερνα τα 300-400 ευρω πολλοι το θεωρουν καγκουρια που σε σοβαρο hardware κανεις παπαδες σε σχεση με ενα κινητο του χιλιαρικου, σε αντιθεση εδω του αναλογους subforum για smarts οτιδηποτε προτινεται 100-150 θεωρειται γυφτια, η λογικη μεταξυ ακριβου κινητου μοστρατου με φτηνο pc hind end hardware εεεεεεμμ καπου πασχει μου φαινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μία μια 980Ti για το monitor μου θα ήταν λουκούμι, από την άλλη ένα σωρό λεφτά για console visuals..Νομίζω το καλύτερο είναι η αναμονή για Pascal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Οσο πιο ακριβά είναι κάποια προϊόντα τόσο μικρότερος ο όγκος πωλήσεών τους και αυτό δεν αλλάζει σε καμία αγορά, οπότε είμαι μάλλον με τους πολλούς τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχημα τα πραγματα:

http://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+%28VGA%29/GeForce+GTX+fuer+Gaming/GTX+980+Ti.html

 

Eιδικα η STRIX, MSI 6G λενε για 899 ευρω. Μπορει να ειναι και λαθος.

 

Οι γερμανοί έχουν 19% ΦΠΑ ενώ εμείς 23%

 

οπότε πάρε και ένα καπέλο +4%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μία μια 980Ti για το monitor μου θα ήταν λουκούμι, από την άλλη ένα σωρό λεφτά για console visuals..Νομίζω το καλύτερο είναι η αναμονή για Pascal.

 

Xμμμμμ.... http://semiaccurate.com/2015/05/31/nvidia-finally-outs-the-980ti/

 

 

 

In short TSMC’s 16nm process is a mess, don’t expect more than tapeouts this year, and Fiji seems to be a bit downgraded from what we heard. Both sides are a mess.

 

΄Ασε που το Pascal είναι μεγάλο βήμα κυρίως για HPC αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...