Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο μια εταιρεια "πουλαει" ανεξαρτητως τιμολογιακης πολιτικης και εμφανιζει θετικο προσημο στα ταμεια της θα κανει τα ιδια και χειροτερα μεχρι να αλλαξει κατι στην "εξισωση".Το ιδιο θα εκανε και η AMD αν ηταν τα πραγματα αλλιως.Το γιατι πουλαει ειναι ενα αλλο θεμα το οποιο θα πρεπει να σκεφτουμε ολοι μας (κι εγω μαζι) και να πραξουμε τα αναλογα.Το gaming για ολους μας ειναι χομπι(εχοντες και μη) αλλα ειπαμε, μη μας κατεβαζουν τα βρακια και λεμε και "ευχαριστω".

Ας καναμε εμπαργκο στην nvidia και την καθε nvidia και θα βλεπαμε μετα..... ;)

NVIDIA.....THE WAY ITS MEANT TO BE PAYED!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδη απο περιεργεια ολοι εσεις που κραζετε(και οι περισσοτεροι βλεπω εχετε την 970),κραζετα γιατι αν ειχε πχ 650ευρω θα την αγοραζατε ή απλα κραζετε ? :P

Κοιτα εγω προσωπικα θεωρω και τα 400 ευρω πολλα για καρτα γραφικων και πιστεψε με ουτε 970 δεν θα ειχα παρει αλλα εχει χαρη που πουλησα την 7970 που ειχα κ εβαλα αλλα 195 ευρω και δεν μου φανηκε το ποσον γιατι το ειδα σαν να εβαλα 200 ευρω αναβαθμιση.Οποτε κατι αναλογο θα σκεφτω αν εχει μια λογικη τιμη η 980ti αναλογως παντα τι θα κανει σε σχεση μια 970 sli σε επιδοσεις.Δυστυχως πλεον η οθονη ROG που τα εσκασα χοντρα δεν μου αφηνει περιθωρια να τσιγκουνευτω πλεον σε καρτα γραφικων οποτε αφου μπηκα στο χορο θα χορεψω αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ψαξω να βρω πιο με συμφερει σε τιμη-αποδοση.Αν δε κατσει κατι καλο χεστηκα θα παιζω με χαμηλα γραφικα μεχρι να με συμφερει κατι γιατι μπορει να ειναι της μοδας το δαχτυλο αλλα εγω προσωπικα δεν το δεχομαι :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τοποθέτησή τους είναι όπως τα screenshots; Η πάνω είναι πιο ζεστή;

 

Εχει και το monitor συνδεδεμενο πανω της. Παιζει και αυτο το ρολο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δε νομίζω σε τέτοιο βαθμό, εκτός κι αν έχεις περισσότερα από ένα monitors συνδεδεμένα πάνω της.

 

Εγώ με ένα monitor και την G1 είμαι στους 30°C.

 

Η MSI ειναι fanless, δηλαδη δεν κουνιεται ανεμιστήρας. Η G1 δεν ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη απο περιεργεια ολοι εσεις που κραζετε(και οι περισσοτεροι βλεπω εχετε την 970),κραζετα γιατι αν ειχε πχ 650ευρω θα την αγοραζατε ή απλα κραζετε ? :P

 

Ναι αν ειχε 650-700 ευρω ΙΣΩΣ να πουλαγα το 970GTX SLi μου και να εκανα 980Ti SLi, και αυτο για το μοναδικο λογο της 4k αναλυσης που παιζω τιποτα αλλο. Και με το 970SLI παιζω σχεδον τα παντα ανετα σε 4k αλλα λεμε τωρα, αν θες να πας σε καρτες που ταιριαζουν πιο πολυ σε αυτη την αναλυση. Και παντα μονο SLi με μια δεν κανεις τιποτα..

Αλλα αν ισχυει το MSRP Ελλαδα θα τιμολογηθει 800/850, που ξεπερναει κατα πολυ και το ψυχολογικο οριο που εχω βαλει στον εαυτο μου, και το γεγονος οτι αυτες οι επιδοσεις δεν δικαιολογουν με την καμια διπλασια τιμη απο μια 970 για τετοια τιμη. Αλλος παλι θεωρει τρελλο εμενα (που πιθανοτατα ειμαι που σκεφτομαι για αλλο SLi οταν εχω 970SLi και αυτο λογικο ειναι :P )

Σε καλυψα; :P

Δεν νομιζω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειναι παιδακια που κραζουν απλα για να κραζουν. Τουναντιον θα ελεγα ειναι παιδια που ξερουν το αντικειμενο και ξερουν τι θελουν απο το pc τους και για τα λεφτα που θελουν να διαθεσουν. Αλλωστε εισαι δεν εισαι φαν μιας εταιρειας, βλεποντας τετοια τιμολογιακη πολιτικη δεν μπορεις παρα να σχολιασεις αρνητικα, εκτος αν εισαι κανας φραγκατος που τα σκαει χωρις δευτερη σκεψη και καταναλωτικη συνειδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν ειχε 650-700 ευρω ΙΣΩΣ να πουλαγα το 970GTX SLi μου και να εκανα 980Ti SLi, και αυτο για το μοναδικο λογο της 4k αναλυσης που παιζω τιποτα αλλο. Και με το 970SLI παιζω σχεδον τα παντα ανετα σε 4k αλλα λεμε τωρα, αν θες να πας σε καρτες που ταιριαζουν πιο πολυ σε αυτη την αναλυση. Και παντα μονο SLi με μια δεν κανεις τιποτα..

Αλλα αν ισχυει το MSRP Ελλαδα θα τιμολογηθει 800/850, που ξεπερναει κατα πολυ και το ψυχολογικο οριο που εχω βαλει στον εαυτο μου, και το γεγονος οτι αυτες οι επιδοσεις δεν δικαιολογουν με την καμια διπλασια τιμη απο μια 970 για τετοια τιμη. 

Σε καλυψα; :P

Δεν νομιζω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειναι παιδακια που κραζουν απλα για να κραζουν. Τουναντιον θα ελεγα ειναι παιδια που ξερουν το αντικειμενο και ξερουν τι θελουν απο το pc τους και για τα λεφτα που θελουν να διαθεσουν. Αλλωστε εισαι δεν εισαι φαν μιας εταιρειας, βλεποντας τετοια τιμολογιακη πολιτικη δεν μπορεις παρα να σχολιασεις αρνητικα, εκτος αν εισαι κανας φραγκατος που τα σκαει χωρις δευτερη σκεψη και καταναλωτικη συνειδηση.

Συμφωνω με ολο το παραπανω εκτως του τελευταιου. Αν δεν εισαι φαν μιας εταιριας και δεν σε ενδιαφερει η καρτα που θα βγει,απλα δεν ασχολεισαι με οτι ειδησεις βγαινουν για αυτην :D. Αλλωστε δεν ειναι οτι αν σχολιασεις αρνητικα θα αλλαξει κατι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οχι ρε συ, δηλαδη θα μπαινω στα φορα μονο οταν παιρνω νεο pc να το μοστραρω ή οταν θελω να αγορασω κατι; :P

Μπαινεις για να μαθεις νεα για την τρελλα σου, να σχολιασεις το χομπυ σου, ειτε μπορεις και θελεις να αναβαθμισεις ειτε οχι.

Αν εισαι ζουλιαρης και δεν αντεχεις τι να σου πω; :P

Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οχι ρε συ, δηλαδη θα μπαινω στα φορα μονο οταν παιρνω νεο pc να το μοστραρω ή οταν θελω να αγορασω κατι; :P

Μπαινεις για να μαθεις νεα για την τρελλα σου, να σχολιασεις το χομπυ σου, ειτε μπορεις και θελεις να αναβαθμισεις ειτε οχι.

Αν εισαι ζουλιαρης και δεν αντεχεις τι να σου πω; :P

Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα :D

Αλλο μπαινω και ενημερωνομαι γενικα και αλλο μπαινω ενημερωνομαι και κραζω κατι που μου ειναι προσωπικα αδιαφορο :D

πχ αν καποιος αγορασε προσφατα Gtx 980 για να παιζει σε 1080p,υπαρχει πχ λογος να κραζει την παραπανω τιμη της 980ti(αν ισχυει)ή ακομα και την τιμη της TitanX στην Ελλαδα  σε σχεση με το εξωτερικο αυτο εννοω? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σχολιαζει την τιμολογιακη πολιτικη αφαιμαξης της Νvidia (αυτης της κωλοεταιρειας που μου ρουφαει το μεδουλι εδω και ποσα χρονια την τρελλα μου μεσα, μην τα σπασω ολα τωρα lol). 

Συζητηση κανουμε μωρε σιγα τωρα, ουτως ή αλλως αυτος που μπαινει να βγαλει χωλη απο ζηλεια και απο κακοηθεια φαινεται αλλωστε απο χιλιομετρο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...