Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν πεσει η τιμη της και γινει αυτο που λενε με την vram στο directx 12,γιατι οχι;

 

Και περιμένεις εσύ να τα δεις όλα αυτά σε παιχνίδια για τον λογικό χρόνο ζωής μιας 970; γιε ραιτ σουρ οτσει......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πεσει η τιμη της και γινει αυτο που λενε με την vram στο directx 12,γιατι οχι;

Πραγματικα με ολα αυτα που βλεπουμε απο περυσι στο θεμα των γραφικων σε σχεση με τις κονσολες τι θαυμα περιμενεις να δεις οσο το κεντρο των Multiplattform ειναι οι αδυναμες κονσολες????

Το πρωτο δυνατο χαστουκι επεσε με το W3 στον τομεα των γραφικων που οι διαφορες με τις κονσολες ειναι ελαχιστες εκτως του Frame Rate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως περιμενω να δω τι επιδοσεις θα εχει σε πραγματικο χρονο κ οχι υποθεσεις...και για το ποσο με συμφερει μια τετοια αναβαθμιση η αν ειναι καλυτερο 970 sli και ολα παντα με γνωμονα και τι τιμες θα παιζουν.Θα πεσει η τιμη στην 970 αρκετα ωστε να αξιζει sli... κ οτι σεναριο μπορει να σκεφτει ο νους σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 1080P ναι, για 1440P τι γίνεται ; Αναγκαστικά θες SLI ή GM200.

και εγω για αυτο ειπα οτι ειπα γιατι πλεον με την ρογκ λογω 1440 το σκεφτομαι για sli αλλα περιμενω και τι θα γινει με τις νεες καρτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μας πάω στο 144Hz, ούτε 2 Titan X δεν σε καλύπτουν..Γι' αυτό αυτά με τα overkill κλπ είναι λαπαριές, φυσικά ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες αλλά όχι να έχεις drops στα 30FPS και να μου λες overkill..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα overkill το ειχα πει κ εγω σε παλιοτερο ποστ μου οτι δεν ειναι ειδικα με οτι θα βγαινει απο εδω κ μπρος κ μιλουσα για 1080 για 1440 ειναι αλλη ιστορια...οσο για μας με τα 144 ΗΖ  σε τετοια παιχνιδια οτιδηποτε πανω απο 60-100 fps ειναι καλα πιστευω οποτε με ενα καλο sli εισαι καλυμενος για την ωρα για να εχεις 140 fps σε τετοια παιχνιδια δεν νομιζω να δεις τρελη διαφορα...δεν ειναι να πεις  bf4 η τετοιου ειδους παιχνιδια για να δεις την διαφορα στην κινηση.Σιγουρα θα εχει διαφορα αλλα δεν θα ειναι τοσο αισθητη οσο σε ενα παιχνιδι first person.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάση αυτών που αποκαλύπτουν τα benches και αν είναι αληθή (για την gtx 980ti)

 

Για stock gpu

 

1)Photo από Titan X     http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_titan_x_review,22.html

 

Graphics score : 17396

 

2) Photo  από Gtx 980ti       http://www.guru3d.com/news-story/geforce-gtx-980-ti-clock-speeds-surface.html

 

Graphics score :  17091

 

Βέβαια το ένα test titan x έγινε με τον 5960x στα 4,4ghz και για την gtx 980ti με τον 4790Κ (άγνωστο στα πόσα έτρεχε).

Μηδαμινή διαφορά για την titan x αν αληθεύουν τα παραπάνω για την 980ti.Σίγουρα την βλέπω για 750+ ευρώ.

post-303984-0-06548200-1432710555_thumb.png

post-303984-0-30147900-1432710567_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάση αυτών που αποκαλύπτουν τα benches και αν είναι αληθή (για την gtx 980ti)

Για stock gpu

1)Photo από Titan X     http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_titan_x_review,22.html

Graphics score : 17396

2) Photo  από Gtx 980ti       http://www.guru3d.com/news-story/geforce-gtx-980-ti-clock-speeds-surface.html

Graphics score :  17091

Βέβαια το ένα test titan x έγινε με τον 5960x στα 4,4ghz και για την gtx 980ti με τον 4790Κ (άγνωστο στα πόσα έτρεχε).

Μηδαμινή διαφορά για την titan x αν αληθεύουν τα παραπάνω για την 980ti.Σίγουρα την βλέπω για 750+ ευρώ.

 

To gpu score δεν επηρεάζεται.

 

Η διαφορα τους θα ειναι σκάρτα 5% reference cooler vs reference cooler με τις custom cooler 980Ti να scorαρουν παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμία από τις 2 από την στιγμή που έχεις ήδη μια 970.

Αν σου πω ότι δεν κατάλαβα το σκεπτικό σου;! Εγώ που έχω μία 970, η οποία βλέπω τελικά ότι δεν αρκεί για να ευχαριστηθώ παιχνίδι σε 1080 (μέχρι τον Δεκέμβρη που θα έρθει το παιδί με το καλό, γιατί μετά bye bye games), γιατί να μην πάρω άλλη μια σε καλή τιμή και να "αράξω";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου πω ότι δεν κατάλαβα το σκεπτικό σου;! Εγώ που έχω μία 970, η οποία βλέπω τελικά ότι δεν αρκεί για να ευχαριστηθώ παιχνίδι σε 1080 (μέχρι τον Δεκέμβρη που θα έρθει το παιδί με το καλό, γιατί μετά bye bye games), γιατί να μην πάρω άλλη μια σε καλή τιμή και να αράξω;

Tι ακριβώς δεν μπορείς να ευχαριστηθείς ρε man? Ότι έχει βγει δεν το έχεις παίξει στα ultra? Τώρα θα μου πεις για Gta V και το Wither..

Στο ένα ρίχνεις ένα setting και είσαι above 45 fps avg, και στο άλλο αν θέλεις τα πάντα ultra+hairworks κάνεις lock στα 30 και εκεί μένεις, ούτε frame παρακάτω δεν πέφτει. Αν θέλεις 60αρι με αυτά τα settings θέλεις sli και από το να πάρεις μια ti ή titan x, καλύτερα πήγαινε για μια ακόμα 970. Δεν νομίζω να τεθεί θέμα ποιο είναι πιο δυνατό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 10% κάτω μιλάνε, μόνο που η custom 980Ti θα παίρνει O/C ΚΑΙ το καλοκαίρι με αποτέλεσμα να βγαίνει από πάνω.

 

 

Με βάση το bench στο 3d mark13 ούτε 5% δεν είναι η διαφορά.Οι επόμενες μέρες θα δείξουν ... την αλήθεια γιατί δεν ξέρει και τι να πιστέψει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...